• Βοηθεια για γιατρο και θεραπεια

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #135096  από pocahontas
 Πέμ Απρ 14, 2022 9:15 pm
Καλησπερα στην παρεα σας. ΕΙμαι καινουργιο μελος -αν και παλια στη ΣΚΠ καθως την εχω σχεδον 20 χρονια- και θα ηθελα τη συμβουλη σας καταρχην για ενα καλο γιατρο.
Εχω 19 χρονια ΣΚΠ, παρολαυτα "κοιμοταν" με καποιο μαγικο τροπο -δεν ειχα νεες εστιες- και σ ολα αυτα τα χρονια ειχα μονο 2 υποτροπες. Την τελευταια 3ετια ομως εχω νεα συμπτωματα και πολυαριθμες νεες εστιες οπως λενε οι μαγνητικες και καποιες απ αυτες μαλιστα ενεργες. Δεν εχω σταθερο γιατρο τα τελευταια χρονια και θα ηθελα αν μπορειτε να μου συστησετε καποιον στην Αθηνα σε δημοσιο νοσοκομειο που να ασχολειται με τη ΣΚΠ. Αν το θεμα μου ειναι ακυρο και δεν επιτρεπεται να δημοσιευονται ονοματα γιατρων -πραγμα πολυ πιθανο τωρα που το ξανασκεφτομαι- ζητω συγνωμη, αλλα θα ηθελα να δημοσιευσετε το θεμα μου με την ελπιδα οτι καποιος θα μου στειλει σε προσωπικο μνμ καποια πληροφορια.
Ολα αυτα τα χρονια σ οποιον γιατρο και να πηγα μου ελεγε για κοπαξονη, μια φορα μαλιστα οντως πηγα και πηρα τις ενεσεις, αλλα τελικα τις εβαλα στο ψυγειο και δεν τις ξεκινησα ποτε. Οπως καταλαβαινετε εχω φοβερη στενοχωρια, ενοχες και τυψεις οτι τελικα προκαλεσα κακο στην υγεια μου ...