• ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! ΑΧΕΠΑ

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #134862  από mar87
 Τρί Φεβ 01, 2022 5:20 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΩΣΤΟΣΟ ΜΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΣΚΠ..ΕΙΠΑ Ν ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΝΟΣΟ ΔΙΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΩΣ Η ΑΓΩΓΗ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΛΕΟΝ.ΟΠΟΤΕ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΧΕΠΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ?
 #134895  από Nansylouk
 Πέμ Φεβ 10, 2022 12:45 am
Καλησπέρα! Στο ΑΧΕΠΑ είχα κάνει εισαγωγή πριν 7 χρόνια και έγινε η πρώτη διάγνωση.. έχει αρκετά καλούς γιατρούς. Κι εγώ μετά από 7 χρόνια με διάφορες θεραπείες τώρα είμαι πάλι πάνω στην αλλαγή της θεραπείας Μ... Την Παρασκευή ξεκινάω ocrevus. Καλή νέα αρχή σου εύχομαι και να βρεις τον γιατρό που σου ταιριάζει.
 #134898  από mar87
 Πέμ Φεβ 10, 2022 8:24 am
Nansylouk έγραψε: Πέμ Φεβ 10, 2022 12:45 am Καλησπέρα! Στο ΑΧΕΠΑ είχα κάνει εισαγωγή πριν 7 χρόνια και έγινε η πρώτη διάγνωση.. έχει αρκετά καλούς γιατρούς. Κι εγώ μετά από 7 χρόνια με διάφορες θεραπείες τώρα είμαι πάλι πάνω στην αλλαγή της θεραπείας Μ... Την Παρασκευή ξεκινάω ocrevus. Καλή νέα αρχή σου εύχομαι και να βρεις τον γιατρό που σου ταιριάζει.
Καλημέρα!!!!όλα οκ με ΑΧΕΠΑ περιμένουμε αποτελέσματα εξετάσεων για την όποια αλλαγή αγωγής. Θέλω να σε ρωτήσω,το ocrevus που το βλέπω πολύ στην ομάδα πώς βοηθάει?Στην κίνηση?θα με ενδιέφερε να ακούσω την εμπειρία σου με την έναρξη της αγωγής.Σε ευχαριστώ, καλή αρχή σου εύχομαι κ όλα καλά!! :emojis-8:
 #134912  από Nansylouk
 Δευ Φεβ 14, 2022 4:00 pm
Καλησπέρα!! Την Παρασκευή έκανα την πρώτη μισή δόση. Δόξα το Θεό όλα καλά!! Δεν είχα καμία παρενέργεια. Σε δύο βδομάδες θα ξανακάνω την δεύτερη μισή δόση και ξανά μετά από 6 μήνες. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα εξωτερικά, κινητικά είμαι μια χαρά απλά ξεκίνησα την θεραπεία αυτή διότι με την ως τώρα θεραπεία υπήρχε βουβή φθορά, όπως Μ είπε ο γιατρός. Η νόσος ήταν ενεργή και το καταλάβαμε από μια εξέταση που μου έβαλε να κάνω, μέτρηση νευροϊνιδιων στον ορό του αίματος. Καλή επιτυχία σε όλους μας!!!
 #134925  από mar87
 Τρί Φεβ 15, 2022 8:40 pm
Nansylouk έγραψε: Δευ Φεβ 14, 2022 4:00 pm Καλησπέρα!! Την Παρασκευή έκανα την πρώτη μισή δόση. Δόξα το Θεό όλα καλά!! Δεν είχα καμία παρενέργεια. Σε δύο βδομάδες θα ξανακάνω την δεύτερη μισή δόση και ξανά μετά από 6 μήνες. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα εξωτερικά, κινητικά είμαι μια χαρά απλά ξεκίνησα την θεραπεία αυτή διότι με την ως τώρα θεραπεία υπήρχε βουβή φθορά, όπως Μ είπε ο γιατρός. Η νόσος ήταν ενεργή και το καταλάβαμε από μια εξέταση που μου έβαλε να κάνω, μέτρηση νευροϊνιδιων στον ορό του αίματος. Καλή επιτυχία σε όλους μας!!!
Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά,καλή δύναμη σου εύχομαι!Θα επανέλθω με τα δικά μου αποτελέσματα για συζήτηση!!! :emojis-8: