• Δε μου βρίσκουν τι έχω

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #134803  από Ιωαννα Κελλαρακου
 Σάβ Ιαν 08, 2022 11:10 am
Καλησπερα & καλή χρόνια
Οποίος μπορεί ας με βοηθήσει είμαι σε απόγνωση
Παρακολουθώ τις αναρτήσεις παρά πολύ καιρό & θα ήθελα να μου πείτε μια γνώμη (καταλαβαίνω οτι δύσκολο είναι αν δε εχω μαγνητική και κλινική εικόνα αλλά είμαι σε απόγνωση)
Έμεινα έγκυος μετά από εξωσωματική σε δίδυμα και από τον 6ο μήνα έως και σήμερα έχω πρόβλημα στην όραση (έχω πάει σε 5 κλινικές και δεν βρίσκουν στις βυθοσκοπησεις) βλέπω παραμορφωμένα περιγράμματα σαν καμπυλες γραμμές. Βλέπω πλαγιά θολά κ σαν διπλά. Έπαθα έναν υλιγγο στην εγκυμοσύνη & άκουσα ένα κρακ στον αυχένα από τότε έχω ζαλάδες κ το πρόβλημα στην όραση.
Δυσκολεύομαι πολύ με το φως και με τις κινήσεις του κεφαλιού νιώθω ζαλάδα η οποία νιώθω ότι προέρχεται από τα μάτια.
Πλέον τα μωρά μου είναι 4 μηνών και ακόμη δεν έχει περάσει. Σε όρους νευρολόγους πήγα μου είπαν πως δεν Εχω τίποτα,
Είμαι πολύ αγχωμένη με το πρόβλημα μου.
Δεν έχω καταφέρει από το φόβο μου να κοιμηθώ με ένα μαξιλάρι να ξαπλώσω χωρίς μαξιλάρι και να νιώσω ελεύθερη στις κινήσεις όπως πριν την εγκυμοσύνη
Μέχρι & στη γεννά έπαθα υλιγγο & οι νευρολόγοι κάνοντας μ την εξέταση που ακολουθούσα το δάχτυλο μ είπαν πως δεν έχω τίποτα.
Ξυπνάω και βλέπω δυο μαύρους κύκλους οι οποίοι χάνονται ξαφνικά .
Μπορείτε να με βοηθήσετε , υπάρχει κάποιος να έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ;
 #134805  από Dhm
 Σάβ Ιαν 08, 2022 4:50 pm
Καταρχάς να χαίρεσαι τα μωράκια σου! <3
Δεν υπάρχει κάτι πιο ενοχλητικό νομίζω από το να έχεις κάτι και να μην σου βρίσκουν τι είναι αυτό. Γιατρός δεν είμαι, αλλά δεν μού φαίνεται και φυσιολογικό. Στην θέση σου θα πήγαινα σε νευροφθαλμίατρο και ορθοπεδικό και θα επέμενα για μαγνητική αυχένα και εγκεφάλου.
Εύχομαι τα καλύτερα! :smile-inlove:
 #134807  από user207
 Κυρ Ιαν 09, 2022 11:06 am
συσταση για μαγνητικη δε σου εκαναν? σε καθε περιπτωση πρεπει να βρεις τροπο να ελεγξεις το αγχος .
τα πιο απλα και εγγυημενα αεροβια ασκηση , διατροφη , προσευχη .
συνηθως για να σου πουν κανε μαγνητικη σημαινει οτι κατι εχουν δει στην κλινικη εξεταση να μην πηγαινει καλα . αν δεν ειδα κατι περιεργο εκει σημαινει οτι δε χρειαζοσουν μαγνητικη νομιζω .
γιατρος δεν ειμαι αλλα αποτι εχω καταλαβει ετσι περιπου κινειται το πραγμα