• Καλημέρα στην Ομάδα

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #134688  από Yiannis66
 Πέμ Δεκ 16, 2021 5:18 pm
Είμαι ο Γιάννης 56 ετών . Τους τελευταίους 3 μήνες έχω διαφορά μούδιασματα στα πόδια και στα χέρια , ζαλάδες , ξηροστομία , κόμπο στον λαιμό και κούραση μετέβη σε νοσοκομείο .
Τα συμπτώματα ξεκίνησαν σταδιακά πρώτα με κόπωση μετά μούδιασματα στα κάτω άκρα , μετά στα πάνω και συχνοουρία
Οι μαγνητικές εγκεφάλου , θωρακικής ,αυχενικής και οσφυϊκης μοίρας είναι χωρίς ευρήματα .
Ηλεκτρομοιογραφημα Άνω και Κατω άκρων φυσιολογικό .
Παρακέντηση ΕΝΥ χωρίς ΟΛΙΓΟΚΛΩΝΙΚΕΣ ζώνες με μόνο το IgG Index τσιμπημένο 0,735 με τιμές αναφοράς 0,280- 0,660 .
Έχω κάνει το τελευταίο εξάμηνο 3 εμβόλια . Μάιο Johnson , Οκτωμβριο γρίπης και ένα μήνα μετά Phizer .
Μίλησα με την νευρολόγο σήμερα και μου είπε ότι « δεν είναι για πανικό» . Θα πάω την Δευτέρα να μου πουν !!!
Στάθηκαν πολύ στο νοσοκομείο για τα εμβόλια !!!
Περιμένω τώρα ! Πάντως συμπτώματα έχω !!
 #134695  από user207
 Σάβ Δεκ 18, 2021 10:37 am
με αυτες τις εξετασεις σιγουρα μπορεις να βγαλεις απτο μυαλο σου οτι πασχεις απο σκπ
 #134703  από Yiannis66
 Σάβ Δεκ 18, 2021 2:00 pm
Μακάρι να είναι έτσι . Το θέμα είναι ότι τα συμπτώματα τα έχω ακόμα . Ζαλάδες , μυγάκια στα μάτια ( όχι συνέχεια ) αδυναμία και κόπωση ( όχι πάντα ) . Χτες περπατήσα 8 χλμ . Σήμερα είμαι χώμα , δυσκαμψία στον σβέρκο , κόπωση , μούδιασμα στα άνω άκρα και κάτω στους προσαγωγουσ . Σαν καρδιογράφημα . Μια πάνω μια κάτω . Ο νευρολόγος που με πρώτο εξέτασε μου είπε « οριακά , μη επιβεβαιωτικο» . Κοντός ψαλμός αλληλούια . Την Δευτέρα θα ξέρω . Μόλις μου πουν θα ενημερώσω .
 #134723  από Yiannis66
 Τετ Δεκ 22, 2021 6:45 pm
Λοιπόν εμένα η «διάγνωση» λέει ότι απομακρυνθήκαμε από την σκπ αλλά πάθαμε νευρίτιδα / πολύ νευρίτιδα απόρροια παρενεργειών από τα εμβόλια !!! Αυτά μου είπαν αυτά σας λέω !!!! Συμπτώματα όμως συνεχίζω να έχω αλλά με διακυμάνσεις !!! Θέλει λέει μήνες να περάσουν και μου είπαν ότι έχουν πάει πολλοί με τέτοια συμπτώματα από εμβόλια ( κυνική ομολογία αλλά μόνο προφορική ) Θα δείξει !!
Καλες γιορτές σε όλους και καλή χρόνια με Υγεία !!
 #134744  από Πλάκα μας κάνεις
 Τρί Δεκ 28, 2021 8:05 am
Ξέχασα να σας συστηθώ, είμαι καινούργια στο forum αλλά παλιά στη σκλήρυνση, 9 χρόνια. Απλώς, δεν με είχε διαγνώσει κανείς ως τώρα... Γι αυτό και για άλλα πολλά και το ψευδώνυμο μου...
 #134745  από Στάθης
 Τρί Δεκ 28, 2021 1:21 pm
Πλάκα μας κάνεις έγραψε: Τρί Δεκ 28, 2021 8:05 am Ξέχασα να σας συστηθώ, είμαι καινούργια στο forum αλλά παλιά στη σκλήρυνση, 9 χρόνια. Απλώς, δεν με είχε διαγνώσει κανείς ως τώρα... Γι αυτό και για άλλα πολλά και το ψευδώνυμο μου...

Χρόνια πολλά με υγεία και καλή δύναμη ! Καλώς ήρθες στην παρέα μας Πλάκα μας κάνεις. Πως γίνεται να τους ξέφυγε η διάγνωση, θέλεις να μας πεις λίγα παραπάνω για την ιστορία σου με 9 χρόνια αδιάγνωστα ένσημα είσαι special.


Yiannis66 έγραψε: Τετ Δεκ 22, 2021 6:45 pm Λοιπόν εμένα η «διάγνωση» λέει ότι απομακρυνθήκαμε από την σκπ αλλά πάθαμε νευρίτιδα / πολύ νευρίτιδα απόρροια παρενεργειών από τα εμβόλια !!! Αυτά μου είπαν αυτά σας λέω !!!! Συμπτώματα όμως συνεχίζω να έχω αλλά με διακυμάνσεις !!! Θέλει λέει μήνες να περάσουν και μου είπαν ότι έχουν πάει πολλοί με τέτοια συμπτώματα από εμβόλια ( κυνική ομολογία αλλά μόνο προφορική ) Θα δείξει !!
Καλες γιορτές σε όλους και καλή χρόνια με Υγεία !!

Ότι βάζουμε μέσα μας (εμβόλια, φάρμακα κτλ.) σίγουρα δεν είναι αθώα.... και εμμένω σε θέση απομακρυσμένη προσωπικά...


Καλές γιορτές Γιάννη, ελπίζω γρήγορη ανάρρωση και ενδυνάμωση.
 #134748  από Yiannis66
 Τρί Δεκ 28, 2021 6:43 pm
Να είσαι καλά Στάθη και «Πλάκα μας κανείς»
Καλή χρόνια να έχουμε και να ατενίζουμε το μέλλον με αισιοδοξία !!!