• ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #134663  από ΜαρίαΚ
 Κυρ Δεκ 12, 2021 4:13 pm
Καλησπερα...ειμαι 20 χρονων και τις τελευταιες 3-4 μερες νιωθω σε ολο μου το σωμα φαγουρα και κατι σαν καρφιτσες....Φοβαμαι πολυ μηπως πασχω απο σκπ ...ειμαι γενικα πολυ αρρωστοφοβικη και τις τελευταιες μερες εχω πεθανει απο το αγχος και την στεναχωρια μου μηπως πασχω....Σας παρακαλω πολυ πειτε μου τι μπορει να συμβαινειι...Αγχωνομαι πολυυυυ :emojis-22:
 #134689  από Nikos35
 Παρ Δεκ 17, 2021 2:14 am
Θα σου πρότεινα να πας στον γιατρό σου να το δεις κι αν κρίνει ότι χρειάζεται νευρολόγος η ρευματολογος τότε ίσως να το δεις κι εκεί. Υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι για αυτά τα συμπτώματα (πχ καθαρό άγχος, έλλειψη βιταμινών) πριν αρχίσεις να βλέπεις κάτι άλλο. Κανένας μας δεν μπορεί να σου πει τι έχεις από εδώ δυστυχώς, οι γιατροι ξέρουν καλύτερα.
 #134690  από ΜαρίαΚ
 Παρ Δεκ 17, 2021 2:20 pm
Εκανα εξετασεις και βρηκα οτι εχω ανεπαρκεια στη βιταμινη D...Ηταν στο 14.5....Αλλο συμπτωμα δεν εχω πχ κοπωση ...παραμονο αυτο...εχω πεθανει απο το αγχος μου ...κοιμαμαι και ξυπναω με αυτο το αγχος
 #134694  από user207
 Σάβ Δεκ 18, 2021 10:32 am
Δεν είναι λογικο να έχεις τοσο άγχος . Για αρχή μπορείς να πάρεις ένα συμπλήρωμα βιταμίνης D ας πουμε 2000 μονάδες . Απαυτα που γράφεις θα έλεγα να δεις το άγχος με κάποιον ψυχολόγο για αρχή και να μην ασχολείσα με τα υπόλοιπα . Αν ερεθει η σκπ θα ερθει , ξεκολλα .