• Καλησπέρα σας

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #134357  από memi
 Σάβ Σεπ 04, 2021 8:56 pm
Καλησπέρα σας,
Ονομάζομαι Μαρία κι είμαι 35 ετών. Έχει έναν χρόνο που μου έγινε η διάγνωση της ΣΚΠ. Ξεκίνησε με οπτική νευρίτιδα. Ακολούθησα την αγωγή και τη μέχρι πριν από 2 μήνες ήμουν σε γενικές γραμμές καλά. Τώρα όμως τα πράγματα αρχίζουν και δυσκολεύουν. Θα τα καταφέρουμε και πάλι. Ελπίζω να σας βρίσκω όλους "καλά". Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.
 #134359  από Στάθης
 Κυρ Σεπ 05, 2021 9:33 am
memi έγραψε: Σάβ Σεπ 04, 2021 8:56 pm Καλησπέρα σας,
Ονομάζομαι Μαρία κι είμαι 35 ετών. Έχει έναν χρόνο που μου έγινε η διάγνωση της ΣΚΠ. Ξεκίνησε με οπτική νευρίτιδα. Ακολούθησα την αγωγή και τη μέχρι πριν από 2 μήνες ήμουν σε γενικές γραμμές καλά. Τώρα όμως τα πράγματα αρχίζουν και δυσκολεύουν. Θα τα καταφέρουμε και πάλι. Ελπίζω να σας βρίσκω όλους "καλά". Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.


Γεια σου Μαρία, καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Μια οπτική νευρίτιδα είναι για τους περισσότερους από εμάς η αρχή του 'άθλου' μας. Τι αγωγή παίρνεις αν επιτρέπεται και τι σου συμβαίνει τώρα και δεν είσαι καλά?

Καλή δύναμη Μαρία και εύχομαι να ξεπεράσεις τις δυσκολίες της πάθησης.
 #134363  από memi
 Κυρ Σεπ 05, 2021 6:50 pm
Καλησπέρα, ακολούθησα κορτιζονουχα 5ημερη αγωγή. Αυτές οι μέρες είναι δύσκολες λόγω των έντονων μουδιασματων στα χέρια και δυσκολία στις απλές κινήσεις και ένα έντονο βαροσ από τη μέση και κάτω. Αλλά αυτό που με δυσκολεύει είναι η πνευματική μου δυσλειτουργία. Είναι να επισκεφτώ τν γιατρό μου οσωνουπω αλλά το αναβάλλω. Δεν τα πάω καλά με τα φάρμακα δυστυχώς. Σε ευχαριστώ