• Αναζήτηση γιατρού

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #133966  από Σταυρούλα
 Κυρ Ιουν 06, 2021 7:47 am
Καλημέρα σας.Καινούργιο μέλος κ εγώ.Τον Σεπτέμβριο παρουσίασα ένα επιδερμικό μούδιασμα στο δεξί μου χέρι.Μετα από όλες τις απαραίτητες εξετάσεις μου είπαν ότι όλα δείχνουν πολλαπλή σκλήρυνση.Λογo covid και αφού μετά από χορήγηση κορτιζόνης το μούδιασμα έφυγε,το άφησα.Θα ήθελα αν μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον γιατρό στην Θεσσαλονίκη ώστε πριν πάω στο νοσοκομείο για να ξεκινήσω θεραπεία όπως μου είπαν,να πάρω και μια δεύτερη γνώμη.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 #133967  από Σοφία Οξύζογλου
 Κυρ Ιουν 06, 2021 8:13 pm
Γεια σου, Σταυρούλα, και καλώς μας ήρθες. Ίσως βρεις μια βοήθεια για γιατρό στην Ελληνική Εταιρεία για τη Σκλήρυνση Κατά Πλάκας που είναι στην Καλαμαριά, τηλ. 2310949909. Το να προτείνεις γιατρό πιστεύω πως είναι πολύ λεπτό και ευαίσθητο θέμα. Στο πρόβλημά μας, πέρα από την κατάρτιση του γιατρού, βασικότερο ρόλο παίζει η ψυχολογία μας απέναντί του και πώς μας αγκαλιάζει με αγάπη, χωρίς να μας βλέπει σαν άρρωστους. Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις ένα τηλεφώνημα. Με το καλό!
 #133970  από adrCy
 Δευ Ιουν 07, 2021 11:58 am
Στο ΑΧΕΠΑ ο κ. Γρ******** ειναι καλός.
http://ms-center.gr/en/%CE%B3%CF%81%CE% ... %BF%CF%82/
 #133971  από MPIP
 Δευ Ιουν 07, 2021 12:36 pm
Καλημέρα Σταυρούλα.Δες και στο Διαβαλκανικο τον κύριο Κο***** και τον κύριο Παπ*********.
Καλή συνέχεια
 #133974  από Σταυρούλα
 Δευ Ιουν 07, 2021 10:33 pm
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Θα ψάξω όσους μου προτείνατε.Εχω κάνει την αρχή στο Παπαγεωργίου.Εκανα εκεί την παρακέντηση και τώρα έκλεισα ραντεβού,όπως μου είπαν,για να μιλήσουμε για θεραπεία.Εχετε κάποια εμπειρία από αυτό το νοσοκομείο και τους γιατρούς;Σας ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.Ειναι ωραίο να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να σε καταλάβουν και να σε βοηθήσουν.
 #133978  από MPIP
 Τετ Ιουν 09, 2021 11:52 pm
Κι εγώ στο Παπαγεωργίου είχα ξεκινήσει όλα καλά ήταν αλλά δεν δέχτηκα πολύ καλά το νοσοκομείο. Βέβαια έχει τον καλύτερο μαγνητικό. Τώρα δεν ξέρω ποιοι γιατροί είναι εκεί. Σε όποιον και να πας τα ίδια θα σου δώσει.Βρες κάποιον να εμπιστευτείς πιο πολύ σαν άνθρωπο να σε ακούει. Βοήθα τον οργανισμό σου με συμπληρωματα και άσκηση.Καλη επιτυχία!