• Καλησπέρα στην όμορφη συντροφιά σας.

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #133957  από Liberty
 Τετ Ιουν 02, 2021 3:33 pm
Είμαι η Liberty. Βρίσκομαι εδώ γιατί είχα διαβάσει πριν από χρόνια (στην προηγούμενη σφαλιάρα) ένα άρθρο («η έκτη αίσθηση» του Στάθη) που το είχα προσπεράσει, όπως διαβάζουμε κάποιες φορές κάτι που για λίγο μας συγκινεί, αλλά αδυνατούμε να το κατανοήσουμε. Όμως η πρόσφατη σφαλιάρα που έφαγα/τρώω από την σκλήρυνση με κάνει σιγά-σιγά να καταλαβαίνω αυτό το άρθρο. Δουλεύω με όλη μου την ψυχή προς αυτή την κατεύθυνση. Ευχαριστώ για όλα τα στοιχεία που βρήκα και βρίσκω συνεχώς (το ντοκιμαντέρ Living Proof, τη σχετική BestBetDiet κλπ). Ευχαριστώ για το πνεύμα ψυχικής ανάτασης που διαποτίζει το forum, Νιώθω ευγνώμων.
 #133961  από Στάθης
 Παρ Ιουν 04, 2021 1:02 pm
Liberty έγραψε: Τετ Ιουν 02, 2021 3:33 pm Είμαι η Liberty. Βρίσκομαι εδώ γιατί είχα διαβάσει πριν από χρόνια (στην προηγούμενη σφαλιάρα) ένα άρθρο («η έκτη αίσθηση» του Στάθη) που το είχα προσπεράσει, όπως διαβάζουμε κάποιες φορές κάτι που για λίγο μας συγκινεί, αλλά αδυνατούμε να το κατανοήσουμε. Όμως η πρόσφατη σφαλιάρα που έφαγα/τρώω από την σκλήρυνση με κάνει σιγά-σιγά να καταλαβαίνω αυτό το άρθρο. Δουλεύω με όλη μου την ψυχή προς αυτή την κατεύθυνση. Ευχαριστώ για όλα τα στοιχεία που βρήκα και βρίσκω συνεχώς (το ντοκιμαντέρ Living Proof, τη σχετική BestBetDiet κλπ). Ευχαριστώ για το πνεύμα ψυχικής ανάτασης που διαποτίζει το forum, Νιώθω ευγνώμων.

Γεια σου Liberty, το ψευδώνυμό σου μας γεμίζει με αίσθημα ελευθερίας βασική ιδιότητα της "έκτης μας αίσθησης". Όπως και η ευγνωμοσύνη σου για τον χώρο μας αυτόν και τις "ιδιότητές" του να προάγει την ψυχική μας ενδυνάμωση και ελευθέρωσή του σώματός μας. Μου δίνεις δύναμη, μας δίνεις δύναμη και η κάθε σφαλιάρα μας μας εξυψώνει όλο και πιο ψηλά, όταν την αφουγκραζόμαστε με κατανόηση, νόημα και αγάπη.

Λένε πως, η πηγή του Ήλιου, βρίσκεται πίσω από τα δικά μας μάτια. Σε ποιόν άλλωστε να ρίξουμε την ευθύνη, μέσα από τα δικά μας μάτια ξετυλίγεται η ζωή. Ο τρόπος που αντιδρούμε είναι και ο Λόγος της ζωής, το παιχνίδι της. Και γι' αυτό πιστεύω πόσο Καλύτερα μπορούν τα δικά μου μάτια να κάνουν την Ζωή. Και όχι μόνο τα δικά μου, τα δικά σου, όλων μας.

Να είσαι καλά και εύχομαι να δυναμώνεις σε υγεία και χάρη. Όλοι μας να δυναμώνουμε αποτινάσσοντας το φόβο και εξυψώνοντας το "Liberty" της ψυχής μας, των ματιών μας, της Καρδιάς μας.