• Καλημέρα καλώς σας βρήκα

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #133607  από depapade
 Κυρ Μαρ 14, 2021 12:40 pm
Γεια σας!
Ευχαριστώ για την αποδοχή στην ομάδα.
Έχω κι εγώ θέμα φλεβίτιδας, που χρειάζεται επέμβαση δεν γνωρίζω πόσο άμεσα και προσπαθώ να το αναβάλλω.
Έπαιρνα συστηματικά τις θερμές περιόδους daflon , μετά antistax και το τελευταίο διάστημα φυσικό συμπλήρωμα σκεύασμα bootchers broom, αλλά έχω διαρκή κόπωση....
Γνώμες για συντηρητική αγωγή μέχρι να ξεφοβηθω ... και να αντέχω και οικονομικα... για την επέμβαση.
:smile-flower:
 #133608  από Στάθης
 Κυρ Μαρ 14, 2021 11:21 pm
depapade έγραψε: Κυρ Μαρ 14, 2021 12:40 pm Γεια σας!
Ευχαριστώ για την αποδοχή στην ομάδα.
Έχω κι εγώ θέμα φλεβίτιδας, που χρειάζεται επέμβαση δεν γνωρίζω πόσο άμεσα και προσπαθώ να το αναβάλλω.
Έπαιρνα συστηματικά τις θερμές περιόδους daflon , μετά antistax και το τελευταίο διάστημα φυσικό συμπλήρωμα σκεύασμα bootchers broom, αλλά έχω διαρκή κόπωση....
Γνώμες για συντηρητική αγωγή μέχρι να ξεφοβηθω ... και να αντέχω και οικονομικα... για την επέμβαση.
:smile-flower:
Γεια σου depapade !!

Δηλαδή αποδεδειγμένα πάσχεις από ΧΕΝΦΑ (ccsvi), φαντάζομαι έκανες τον υπέρηχο? Σε γενικές γραμμές από ότι γνωρίζω μας βοηθάει και το salospir. Εκτός από 2 επιτυχημένες επεμβάσεις, δεν πήρα κάτι άλλο εκτός από salospir.
 #133609  από depapade
 Δευ Μαρ 15, 2021 10:32 am
Καλημέρα και χρόνια πολλά! Καλή Σαρακοστή!!!
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας!
Daflon...?
αυτό μου είχε γράψει κάποια στιγμή στο παρελθόν ο γιατρός...

τί είδους επέμβαση κάνατε; laser φαντάζομαι;...

προσωπικά νομίζω ότι είμαι στην κατηγορία της Χρόνιας Φλεβικής Ανεπάρκειας με ιδιαίτερα εμφανές το πρόβλημα στο δεξί κάτω άκρο

ευχαριστώ
Δ