• Μάλλον ήρθα και εγω..

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #132959  από alexandrosM
 Δευ Ιουν 15, 2020 12:47 pm
Καλημέρα σε όλους.
Νιώθω λίγο άβολα καθώς αυτό είναι το πρώτο μου ποστ.
Πριν 1 μηνά περίπου είχα τρομερές ζαλάδες για 3 ημέρες, πήγα στην ΩΡΛ η οποία και με παρέπεμψε για μαγνητική λιθοειδών, αφού βγήκαν τα αποτελέσματα μου είπε πως πρέπει να με δει νευρολόγος.
Στην συνεχεία επισκέφτηκα 2 νευρολόγους στην Αθηνά οι όποιοι μου είπαν πως η κλινική μου εικόνα είναι αρίστη ο εγκέφαλος μου όμως είναι γεμάτος εστίες. Και οι 2 μου είπαν να κάνω μαγνητική εγκέφαλου αυχένα και θώρακα και μετά να πάω να δούμε αν εν τελεί είναι σκλήρυνση τι αγωγή θα ξεκινήσουμε.

Αλέξανδρος είμαι 26 χρονών! :smile-muscle: :smile-muscle:

Καλώς σας βρήκα
 #132960  από Στάθης
 Δευ Ιουν 15, 2020 2:52 pm
alexandrosM έγραψε: Δευ Ιουν 15, 2020 12:47 pm Καλημέρα σε όλους.
Νιώθω λίγο άβολα καθώς αυτό είναι το πρώτο μου ποστ.
Πριν 1 μηνά περίπου είχα τρομερές ζαλάδες για 3 ημέρες, πήγα στην ΩΡΛ η οποία και με παρέπεμψε για μαγνητική λιθοειδών, αφού βγήκαν τα αποτελέσματα μου είπε πως πρέπει να με δει νευρολόγος.
Στην συνεχεία επισκέφτηκα 2 νευρολόγους στην Αθηνά οι όποιοι μου είπαν πως η κλινική μου εικόνα είναι αρίστη ο εγκέφαλος μου όμως είναι γεμάτος εστίες. Και οι 2 μου είπαν να κάνω μαγνητική εγκέφαλου αυχένα και θώρακα και μετά να πάω να δούμε αν εν τελεί είναι σκλήρυνση τι αγωγή θα ξεκινήσουμε.

Αλέξανδρος είμαι 26 χρονών! :smile-muscle: :smile-muscle:

Καλώς σας βρήκα

Ωραία θα ήταν, αφού η κλινική σου εικόνα είναι άριστη, εν τέλη (μετά τις εξετάσεις) να σε ξεκινήσουν με διατροφική αγωγή, ψυχολογική-πνευματική αγωγή και ασκησιολογική αγωγή. Αυτό θα ήταν το τέλειο, αλλά οι νευρολόγοι έχουν πάντα γεμισμένες τις κάννες με ακριβά φάρμακα έτοιμα προς χρήση σαν μέχρι εκεί φτάνουν των περισσοτέρων οι γνώσεις.

Μακάρι να μην χρειαστείς φάρμακα, αλλά τις αγωγές που αναφέρω τις προτείνω και σαν φιλοσοφία ζωής ασχέτως τις πιθανής νόσου.

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ & ΠΝΕΥΜΑ

ΔΙΑΤΡΟΦΗ & ΑΣΚΗΣΗ

Ενδιαφέρον για εξαρχής παρότρυνση καλή πορείας:
https://www.seelivingproof.com/

Καλή δύναμη Αλέξανδρε και μην διστάσεις να ρωτάς οτιδήποτε γύρω από αυτό, οι γνώσεις και αυτογνωσία είναι χρυσάφι !!
 #132978  από alexandrosM
 Κυρ Ιουν 21, 2020 4:22 pm
Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου Στάθη.
Μιλησα με τον γιατρο μου χτες και μου ανακοινωσε οτι πασχω απο πολλαπλη σκληρυνση.
μου ειπε επισης οτι υπαρχουν ενεργες εστιες κ θα χρειαστει να παρω ενδοφλεβιες κορτιζονης για 3 εως 5 μερες και επειτα να μιλησουμε για την αγωγη που θα ακολουθησουμε.