• Νέα στο κλαμπ

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #132892  από Tzini82
 Τρί Ιουν 02, 2020 10:53 pm
Καλησπέρα και από μένα! Διαγνωστηκα και εγώ πριν λίγο καιρό και εν μέσω κορωνοιου. Δηλαδή διπλά πιο δύσκολο το όλο θέμα. Είμαι 38 χρονών και η γιατρός μου είπε ότι το είχα τουλάχιστον 7-8 χρόνια αλλά δεν είχε δώσει σύμπτωμα. Το σημάδι που έδωσε τώρα ήταν δυνατό: οπτική νευρίτιδα, πάρεση προσωπικού και ίλιγγοι. Στην μαγνητική εγκεφάλου φάνηκαν οι βλάβες, η μαγνητική αυχένα βγήκε καθαρή και αυτό δείχνει ότι είναι ήπιας μορφής, μου ειπε. Τώρα μετά την κορτιζόνη και αφού όλα επανήλθαν νιώθω σχεδόν καλά. Προσέχω τη διατροφή μου, ελαττωσα κάπνισμα με στόχο να το κόψω, γυμνάζομαι, παραιτήθηκα από μια δουλειά πολύ ψυχοφθόρα με στόχο και εκεί να βρω κάτι καλύτερο. Και κάνω και τη θεραπεία μου εννοείται, ενέσεις ρεμπιφ. Ώρες ώρες, όμως ,στεναχωριέμαι ακόμα..Εγώ που ήμουν αιμοδοτρια και δεν έπαιρνα ούτε ντεπον να έχω τέτοια θέματα..και απ' την άλλη σκέφτομαι ότι μες την ατυχία μου τυχερή ήμουν που δεν με ενόχλησε τόσα χρόνια και έκανα όλες τις νεανικές τρέλες.. !καλή μας δύναμη και εύχομαι το καλύτερο για όλους μας !