• Καλησπέρα σε όλους!

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #130604  από stam_
 Κυρ Οκτ 14, 2018 2:02 pm
Στάθης έγραψε:
stam_ έγραψε: Πέμ Οκτ 11, 2018 1:23 pm Να σαι καλα Σταθη για την ενημέρωση. Παιρνω κ γω καποια απο αυτα (ubiquinol, λαδακι ενίοτε). 2 ερωτήσεις έχω... το λινέλαιο ειναι σαν το μουρουνέλαιο ας πουμε? κ επίσης το ginkgo biloba αποτι τσεκαρα ειναι αντιοξειδωτικο... ειναι καλο?
To λινέλαιο είναι ακριβώς σαν το μουρουνέλαιο, απλά είναι φυτικό και χρειάζεται ας πούμε την τριπλάσια ποσότητα να είναι θεραπευτικό. Εγώ βέβαια το προτιμώ γιατί μου αρέσει περισσότερο, μπαίνει και σε σαλάτες, τρώγεται και σκέτο. Η βέλτιστη δόση πιστεύω είναι 2κσούπας λινέλαιο την ημέρα (alpha-linolenic acid ALA), ισοδυναμεί σε Ωμέγα3 με το μουρουνέλαιο (EPA and DHA omega-3). Δοκίμασέ το μπορεί να σου αρέσει ;)

Το Ginkgo biloba stam_ είναι απίστευτο. Απλά κάνε το Google και θα καταλάβεις.
Aguilar έγραψε: Τετ Οκτ 10, 2018 1:29 pm Υ.Γ.: Ευχαριστούμε που μπήκες στον κόπο για την φωτογραφία Στάθη! Είναι τα προϊόντα που όντως χρησιμοποιείς, σωστά; Rapunzel leinöl, Κατσικίσιο Kefir κλπ
Αυτόν τον καιρό ναι, είναι καλό σχήμα για έναν "σχετικά" αποτοξινωμένο οργανισμό. Κάποιος που ξεκινάει μια τέτοια Θεραπεία μπορεί π.χ. να προσθέσει περισσότερα αντιοξειδωτικά, όπως το Άλφα Λιποϊκό Οξύ ή με Ρεσβερατρόλη, ή βιταμίνη C, σίγουρα και η Βιταμίνη D είναι πολύ χρήσιμη & Θεραπευτική.
Στάθης έγραψε: Πέμ Οκτ 11, 2018 10:27 pm
stam_ έγραψε: Πέμ Οκτ 11, 2018 1:23 pm Να σαι καλα Σταθη για την ενημέρωση. Παιρνω κ γω καποια απο αυτα (ubiquinol, λαδακι ενίοτε). 2 ερωτήσεις έχω... το λινέλαιο ειναι σαν το μουρουνέλαιο ας πουμε? κ επίσης το ginkgo biloba αποτι τσεκαρα ειναι αντιοξειδωτικο... ειναι καλο?
To λινέλαιο είναι ακριβώς σαν το μουρουνέλαιο, απλά είναι φυτικό και χρειάζεται ας πούμε την τριπλάσια ποσότητα να είναι θεραπευτικό. Εγώ βέβαια το προτιμώ γιατί μου αρέσει περισσότερο, μπαίνει και σε σαλάτες, τρώγεται και σκέτο. Η βέλτιστη δόση πιστεύω είναι 2κσούπας λινέλαιο την ημέρα (alpha-linolenic acid ALA), ισοδυναμεί σε Ωμέγα3 με το μουρουνέλαιο (EPA and DHA omega-3). Δοκίμασέ το μπορεί να σου αρέσει ;)

Το Ginkgo biloba stam_ είναι απίστευτο. Απλά κάνε το Google και θα καταλάβεις.
Aguilar έγραψε: Τετ Οκτ 10, 2018 1:29 pm Υ.Γ.: Ευχαριστούμε που μπήκες στον κόπο για την φωτογραφία Στάθη! Είναι τα προϊόντα που όντως χρησιμοποιείς, σωστά; Rapunzel leinöl, Κατσικίσιο Kefir κλπ
Αυτόν τον καιρό ναι, είναι καλό σχήμα για έναν "σχετικά" αποτοξινωμένο οργανισμό. Κάποιος που ξεκινάει μια τέτοια Θεραπεία μπορεί π.χ. να προσθέσει περισσότερα αντιοξειδωτικά, όπως το Άλφα Λιποϊκό Οξύ ή με Ρεσβερατρόλη, ή βιταμίνη C, σίγουρα και η Βιταμίνη D είναι πολύ χρήσιμη & Θεραπευτική.
 #130605  από stam_
 Κυρ Οκτ 14, 2018 2:13 pm
Στάθη τσέκαρα το gingko biloba κ διαβασα εξαιρετικα πραγματα. Θα το βαλω στη καθημερινοτητα μ σιγουρα. Μαζι με κουρκουμα κ μουρουνελαιο ή λινελαιο.
Επίσης είδα το ντοκιμαντερ living proof. Δεν υπάρχουν πλέον ενδοιασμοί ωστε να αρχίσω αυτον τον τρόπο ζωής. Θέλω να σε ρωτήσω όταν ξεκίνησες ή κ τωρα πηγαίνεις σε κάποιον είδικο για να σ βγάλει τη διαίτα κ τα συμπληρώματα ή μονο απο προσωπική έρευνα το διαμόρφωσες?
 #130609  από Στάθης
 Δευ Οκτ 15, 2018 10:33 am
stam_ έγραψε: Κυρ Οκτ 14, 2018 2:13 pm Θέλω να σε ρωτήσω όταν ξεκίνησες ή κ τωρα πηγαίνεις σε κάποιον είδικο για να σ βγάλει τη διαίτα κ τα συμπληρώματα ή μονο απο προσωπική έρευνα το διαμόρφωσες?
Ξεκίνησα από το 2016 να διαμορφώνω την προσωπική μου φαρέτρα συνδυάζοντας όλες τις γνώσεις, πολλές από τις οποίες αποκόμισα από μία καλή μου φίλη και από γνωστό γενετιστή το 2013 μέχρι το 2015, αλλά και από αυτό το φόρουμ.

Οπότε stam, λίγο από όλα. Μάτια ανοιχτά, διάθεση για κάθαρση με Θάρρος και Εμπιστοσύνη στην απέραντη Σοφία του Οργανισμού μας. Χρειάζεται μόνο η Αρχή ίσως μια Βοήθεια, μετά όλα παίρνουν τον Δρόμο τους.