• Δε έχω διάγνωση τρία χρόνια μετα

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #133288  από Λετίθια
 Κυρ Νοέμ 08, 2020 11:29 pm
Καλησπερα σε όλους , καλησπερα Έλενα μου,

Η αληθεια ειναι πως δεν έχω καταλάβει πολυ την διήγηση των γεγονότων σου.
Αν ξεκίνησε απο ουρολοιμώξεις έπρεπε πρώτα απ όλα να πας σε νεφρολόγο. Κ αν επέμεναν κ πάλι οι ουρολοιμώξεις θα έπρεπε ο ίδιος να σου ζητήσει να κανεις μια αξονική ώστε να εντοπιστεί τυχόν φλεγμονή.
Οι πόνοι στη μέση αρχικά θα έπρεπε να δημιουργήσουν υποψίες στα νεφρά, υποθέτω κ όχι να απευθυνθείς σε ρευματολόγο.
Οι αντιβιωσεις όντως δημιουργούν τεράστιο πρόβλημα με δύσκολο κ επίπονο γυρισμό.
Πρώτα απ όλα πλήττεται το έντερο. Όπου το έντερο με τις νεότερες έρευνες θεωρείται επίσης εγκέφαλος του οργανισμού.
Καταστρέφεται λοιπόν εντελώς η χλωρίδα του εντέρου. Αρα εχουμε υπερ-αποικία σε κωλοβακτηριδια Κ άλλους παθογόνους μικροοργανισμούς , σε όλη την ουρογεννητική περιοχή κ δυστυχώς ελάχιστους γαλακτοβακιλους. Με αποτέλεσμα όταν πέφτει το ανασοποιητικο σου ή όταν στρεσσαρεσαι να χαλάει πάλι η ισορροπία κ να υπερνικούν τα κωλοβακτηριδια να δημιουργούν ουρολοίμωξη στο κατώτερο ουροποιητικό σύστημα να ταξιδεύουν ως τα νεφρά κ να δίνουν φλεγμονή εκει κ πόνο που να θυμίζει πόνο στη μέση.
Επίσης αν υπήρχε υποψία σκληρηνσης κ οι γιατροί αυτοί δεν σ εχουν παραπέμψει σε νευρολόγο για διερεύνηση, εγω το θεωρώ εγκληματικό.
Καλό θα ειναι να τα πάρεις ένα ένα.
Πιστεύω θα βοηθήσει πολυ κ κάποια συνεδρία με ψυχίατρο - ψυχοθεραπευτή κ όχι ψυχολόγο. Θα σε βοηθήσει πολυ κ με το στρες σου αλλα θα σε κατευθύνει κ ιατρικά.
Σου εύχομαι να τα ξεπεράσεις όλα πολυ σύντομα κ ανώδυνα.