• Καλησπερα Νεο μελος

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #127952  από new_angel
 Τρί Μάιος 16, 2017 10:01 pm
Καλησπερα ,

Αρχιζω και ανχονομαι, το ματι που περασε οπτικη νευριτιδα τον ιανουριο αρχιζει και ξαναποναει, ειναι φυσιολογικη εξελιξη?
 #127954  από Στάθης
 Τετ Μάιος 17, 2017 12:25 am
Το μάτι σου θα πονέσει πολλές φορές στην ζωή σου new_angel για διάφορους λόγους. Προτείνω να μην αγχώνεσαι όμως με το παραμικρό πόνο, γιατί απλά το κάνουμε χειρότερο, τόσο όσο τα σενάρια που πλάθει ο εγκέφαλος μας να είναι δυσοίωνα και άστοχα. Πιθανότερο να έχει κουραστεί το μάτι (Τηλεόραση, Κομπιούτερ, Κινητό κτλ) και να θέλει ξεκούραση.

Γρήγορα Περαστικά και καλή Δύναμη.
 #127956  από Γιωτα
 Τετ Μάιος 17, 2017 3:51 am
Γειά σου new angel μου είμαι η κοπέλα που έχουμε την ίδια ιστορία και μένα με ξαναεπιασε το μάτι μου όχι τόσο έντονα αλλά τόσο όσο να μου χαλάσει την διάθεση και να μου δημιουργήσει πονοκεφαλους. Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να πάρω αντιφλεγμωνωδες το naprosyn μου πέρασε την επόμενη μέρα. Εγώ τώρα έχω αλλά, αισθάνομαι στα πόδια μου εσωτερικό τρεμουλο και σαν να παίζουν τα νεύρα μου στις πατούσες, δεν ξέρω κατά πόσο φταίει η ψυχολογική μου κατάσταση καθώς πλέον έχω ξεχάσει τι σημαίνει ύπνος αφού κοιμάμαι το πολύ 4ώρες την ημέρα και έχοντας ένα μωρό 4,5 μηνών σίγουρα η κατάσταση γίνεται χειρότερη. Αύριο πάλι θα τον πάρω τηλ μήπως μου δώσει κανένα αντικαταθληπτικο όσο δεν τα ήθελα πιστεύω ότι τα έχω ανάγκη γιατί όπως πάει θα πάθω τίποτα χειρότερο. Ελπίζω μέχρι να διαβάσεις το μήνυμα μου να αισθάνεσαι καλύτερα...
 #127957  από new_angel
 Τετ Μάιος 17, 2017 9:18 am
Τωρα βασικα ετοιμαζομαι να παω στον γιατρο καλου κακου.
Αυτο το τρεμουλο το ειχα και εγω ενα υποκοφο εσωτερικο τρεμουλο οταν εκοβα το τσιγαρο. Συνηθως το πρωι το ειχα οταν ξυπνουσα,

Απο τοτε που αρχισα να μετακινουμε με το ποδηλατο και 30λεπτο τρεξιμο καθε μερα εφυγε και μαζι με αυτο και αλλα οπως η χρονια κοποση αυτο που τελος παντον ξυπνουσα και δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου, βεβαια ακομα δεν εχω διαγνωστει ειμαι κλινικα μεμονομενος, πριν πας στα φαρμακα δοκιμασε μια αθλητικη χαλαρη δραστηριοτητα που σε ευχαριστει. και δως της λιγο χρονο θελει πχ μια βδομαδα για να αρχισει να επιδρα στην καταθληψη η τελος παντον στην κακη διαθεση, Στην αρχη ηταν δυσκολο και βαριομουν και ειμουν σε αρνηση σοβαρη το εκανα γιατι επρεπε, οταν ομως μετα απο καιρο ξυπνουσα σαν πουλακι ελαφρης και ορεξατος το καταλαβα...

Με το μωρακι φανταζομαι ειναι δυσκολο να βρεις χρονο για σενα, αλλα δοκιμασε το χωρεις υπερβολες αν μπορεις!! Εστο και μια φορα την εβδομαδα για αρχη.

Πχ μπορεις να δοκιμασεις το wii, ωστε να μην χρειαζετε να βγαινεις απο το σπιτι κακ να κανεις και αεροβια ασκηση yoga μεσα στο σπιτι. Και με ενα ζευγαρι ασυρματα ακουστικα για τηλεοραση δεν θα ενοχλεις και το μωρακι σου!!
 #127958  από new_angel
 Τετ Μάιος 17, 2017 10:22 am
Σκ@τα , ξεχωρα ο πονος εχω αλλοιωσεις και στην ωραση, λογικα ξαναπερναω επισοδιο οπτικης νευριτιδας? Μπορει να ειναι εξαιτιας του παλιου επισοδιου και οχι καινουριο??? Σκ@τα

Μαλλον δεν ειμαι ποια κλινικα μεμονομενο γεγονος.
 #127959  από Γιωτα
 Τετ Μάιος 17, 2017 10:31 am
Έχεις διαφορά στην οξύτητα της όρασης ή θαμπωματακια γιατί εγώ είχα το δεύτερο που πηγαινοερχοτανε?αλλά δεν ήταν τίποτα τελικά μην απελπιζεσαι όσο μπορείς κάπου είχα διαβάσει ότι η ενδοφλεβια κορτιζονη σε προφυλασει για 2χρόνια μπορεί να είναι και λάθος βέβαια
 #127960  από new_angel
 Τετ Μάιος 17, 2017 11:17 am
Γιωτα έγραψε:Έχεις διαφορά στην οξύτητα της όρασης ή θαμπωματακια γιατί εγώ είχα το δεύτερο που πηγαινοερχοτανε?αλλά δεν ήταν τίποτα τελικά μην απελπιζεσαι όσο μπορείς κάπου είχα διαβάσει ότι η ενδοφλεβια κορτιζονη σε προφυλασει για 2χρόνια μπορεί να είναι και λάθος βέβαια
Νομιζω εχω διαφορα στην οξυτητα!! !!
 #127964  από new_angel
 Τετ Μάιος 17, 2017 8:56 pm
Τελικα ο γενικος γιατρος με εστειλε στο νοσοκομειο, κλινικη εικονα σφυρακια κτλ ολα καλα, με καναν μαγνητικη για να δουν αν εχω κατι ενεργο στο ματι ωστε να αποφασησουν αν εχει νοημα να μου δωσουν για τρεις μερες κορτιζονη, αν δεν εχω κατι ενεργο στην μαγνητικη αυριο παω σπιτι μου.

Βαθιες αναπνοες και χαλαρωση!!!!!!!
Ο,τι ειναι να γινει θα γινει!!!!
 #127995  από new_angel
 Παρ Μάιος 19, 2017 2:33 am
Καλησπερα, κραταω τις ερωτησεις μου σε αυτο το θεμα ωστε μην γεμιζω καινουρια θεματα εξαλου ειναι σχεδον ολο το ιστορικο της περιπτωσης μου εδω, γιατροι δεν ειμαστε. αλλα οσο να πουμε εχουμε διαβασει αρκετο εδω μεσα εχουμε κανει ολοι σχεδον την εερευνα μας κτλ. δηλαδη εχουμε εμπειρια και εικονες.


Ζω στην γερμανια και η μητρικη μ γλωσσα δεν ειναι τα γερμανικα ωστοσο δεν ειναι πολυ καλα απλος ικανοποιητικα, Οι γερμανοι δεν εχουν κανενα κομπλεξ να μηλισουν αγγλικα αρκει να γνωριζουν την γλωσσα και ειναι αρκετοι αυτοι.

Αποφασισα πως θα μηλαω με τους γιατρους αγγλικα για να ειμαι σιγουρος για το τι κατανοω και τι ρωταω, και ειχα την τυχη να ακουσω συζητισεις ολοκληρες που προφανος δεν θα καναν μαζι μροστα μ αν ηξεραν οτι μηλουσα γερμανικα.

Το επισημο συμπερισμα ειναι πως πασχω απο σκλυρινση κατα πλακας. Το καλο ειναι πως το πειρα ελαφρια αφου προετιμαζω τον εαυτο μ για αυτο εδω καιρω, μαλιστα στην αυλη του νοσοκομειου περασα ενα απο τα ποιο ομορφα και ρομαντικα απογευματα τις ζωης μου με την γυναικα μου. Γενικως ολα καλα στο θεμα ψυχολογια,

Την τελευταια περιοδο ανχωθηκα ας βαλω ενα ποσοστο για 30% για τα εξοδα του γαμου μας, και κυριος για τα επαγγελματικα, Εδω και ενα μηνα σκοπευω να αλαξω δουλεια ξανα οπως και εχω συνεντευξη αυριο που φυσικα δεν θα παω αφου ειμαι στο νοσοκομειο.αποφασησα να αλαξω γιατι ναι μεν δεν υπαρχει ανχος στο τρεχον εργασιακο περιβαλον και μπορει να ειναι σαν απο ταινια κτλ αλλα δεν ειμαι χαρουμενος γιατι δεν βλεπω καποια εξελιξη. ο.τι εκανα στην παλια μου δουλεια το κανω και σε αυτην.θελω να παω ενα βημα παραπανω και να βρω ενα παρομοιο χωρεις ανχος με χαλαρους τυπους να γυρνοβολαν στο γραφειο, οστοσο το καινουριο περιβαλον που ομως μου δηνει το δικαιωμα να παω τις γνωσεις μου και την εμπειρια μου ενα βημα παραπερα, θεωρω οτι την δεδομενη στιγμη ειναι ο,τι καλητερο μπορω να κανω για εμενα και την οικογενια μου..οι γνωσεις και οι εμπειρια σου προσφερουν ασφαλεια για το μελλον, και δευτερον η χαρα της δημιουργιας και της λυσης ενως καινουριου προβληματος ειναι κατι πολυ ομορφο σου ανεβαζει την διαθεση την ψυχολογια διωχνει το ανχος κτλ. Ειχα ανχος μεχρι να παρω την αποφαση μετα εφυγε γιατι ηξερα το τι θα κανω και ειμουν σιγουρος, σε αυτο το ταξιδη επεσα σε εναν μικρο κολοσο του χωρου οπου φημιζετε στους χωρους των μηχανικων για εργασιακος παραδεισος!!!!! Απο την προηγουμενη παρασκευη με επιασε ενα τρελο ανχος που δεν μπορουσα με τα οπλα που ειχα να το ξεπερασω, αυπνιες ηρθαν ξανα ταχυκαρδιες και αρνητικες σκεψεις για το πως θα εξελιχθει η συνεντευξη η καινουρια δουλεια ηρθε το τελος του κοσμου μεχρι που ανεβενα στο ποδηλατο. Το βασικο μ οπλο κατα του ανχους.

Ανχος υπηρχε λοιπον τον τελευταιο καιρο και η φαρετρα μου κουτση.
Ψυλχαλασα και την διατροφη κανοντας μερικες παρασπονδιες σε τακτικη βαση αλλα κρατοντας μια πολη υγυινη βαση διατροφης με οικολογικα προιοντα σουπες λαχανικων με κυριος γευματα σαλατες , ξυρους καρπους για σνακ οχι φυστικια αλλα καρυδια κουκουναρι ποτε ψωμι και ελαχιστη λακτοζη οσο δηλαδη εχει η φετουλα και το αιγοπροβιο κεφαλοτηρι που και που το ετρωγα, απο εκει και μετα ρυζι με λαχανηκα και πολυ σπανια κρεας και συχνα πυκνα αυγουλακια

Απο εκει με συμπληρωματα πρωι βραδυ κουρκουμα μια με 2 απο μια καψουλιτσα ω3 λιπαρα αφθονο ελαιολαδο. Και καρυδια για σνακ, πρασινο 4 με 5 κουπες την ημερα πρασινου τσαγιου και μερικες φορες τσαι ματσα.

Στο θεμα της αθλησης ηταν καθημερινη το μεσο ηταν κυριος το ποδηλατο ακολουθουσε το τρεξιμο δευτερο γιατι απλα λατρεψα ξανα οπως εκανα παιδι την αυτοδυναμια που σ προσφερει γιατι βελτιστοποιεις τον τροπο που αποδιδεις την ενεργεια σου με το ποδηλατο και το αερακι που σε χρυπαει ακομα δροσερο το απογευματα στην Γερμανια ειναι απολαυση . Ειμαι σιγουρος πως το ρητο πως οι 4ης ροδες ταξιδευουν το σωμα και οι δυο ροδες την ψυχη για το ποδηλατο το ειπαν και το εγραψαν οχι για την μοτοσυκλετα. Ξερετε γιατι το λεω γιατι απλα το εζησα!!!!!! Ταξιδεψα με το ποδηλατο σε μεροι μαγικα και μεροι ομορφα, σε εποχες που ανθρωποι π δεν ειναι τωρα ποια μαζι μας εκει στην ανηφορα ηταν στην σκεψη μου στο τωρα και οταν τελειωνει η ανηφορα ξαναφευγουν απο την σκεψη σου αφηνοντας ενα χαμογελο και ενα αισθημα πληρωσης περνοντας μαζι τους την λυπη που νιωθεις καπου βαθια μεσα σου.στις ευθειες το πδηλατο σε ταξιδευει την ψυχη σε στιγμες ξεγνασιας ,παιδικες και εφηβικες φιλιες εφηβικους προβληματισμους...αλλα ταυτοχρονα με εναν γλυκο τροπο στο τωρα στο ομορφο δασος και στους προβληματισμους σου φτιαχνει στιγμες στα ηλιοβασιλεματα, στα λιβαδια και στα δασοι στα πακαγγακια για την ξεκουραση ομορφες στιγμες σαν εφοιβοι...αυτη την φορα ποιο σοφοι, χωρεις να ζουμε απο τους τοκους της ζως αλλα ειτε να ζουμε το κεφαλαιο της ζωης η να δημιουργουμε μεγαλητερο κεφαλαιο μπας και η ζωη μας επιστρεψει κανα τοκο στο μελλον....μετα ερχετε η κατηφορα αγρια και επικινδυνη οπως ολα τα ευκολα στην ζωη μας στην κατηφορα σε παει ομως σε στιγμες επαναστασης αγριας νιοτης για δευτερολεπτα που κρατανε εναν αιωνα και σε δευτερολεπτα που κρατισαν εναν αιονα....Μ@λακα που παμε τι κανουμε??? Η απαντηση ηταν Τρεχα σκυλιααααα και παραλληλα να σε προσπερναει με το μπλε ποδηλατο και συνεχιζαμε το πεταλαρισμα με ο.τι δυναμεις ειχαμε και φουλ τα γκαζια, κατι μηνες πριν παρουμε τα μηχανακια μας που τελικα τον εναν θα το σκοτοσουν μετα απο καποια χρονια και τον αλλον θα τον σκωτονουν βασανιστικα αργα για χρονια.!!! Αυτο θα το αλαξω, η ελευθερια της μοτοσυκλετας δεν υπαρχει τελειωνει οταν τελειωσει το γκαζι σου στο δεξι σου χερι και στερεψει η βενζινη αναμεσα στα ποδια σου...τοτε το ομορφο τοπιο γινετε τρομακτικο ο προορισμος αυταστος και αν εισαι σε κανα κολοχωρι κοντα στα συνωρη για να γαμπρισεις μιας και μολις καταλαβες τι εχεις στο πουλι σου αστα να πανε, .......Μ@Λ@Κ@ τι κανουμε μηναμε, παμε να βρουμε ενα μπουκαλι νερου στα σκουπιδια να βρουμε κανα μηχανακι στο δρομο σε καλο σημειο να βγαλουμε το σωληνακι απο το καρμπιλατερ να κλεψουμε λιγη ελευθερια ενα μπουκαλακι δυο ευρω ελευθερια. Για την ιστορια αφησαμε ο,τι δεκλεπτο και 20 λεπτο ειχαμε στην τσεπη μας για να αγορασουμε μια μπυρα στο μπαρακι του χωριου και οι μαγγες προτεβουσιανοι να χαζεψουν κανα γκομενακι και να καταληξουν σε κανα μπαρακι η να καταληξουν σε κανα παγγακι με καποια κοπελητσα σε καποια ξεχασμενη πλατια ..... η αν δεν ειχαμε τυχοι και τα μουτρα μας ηταν πολυ προτεβουσιανικα καταλειγαμε με ξεχιλομενα κολλυτα μπλουζακια και ενιοτε με σκισμενα πουκαμισα απο τους τους νταιδες του χωριου απο τους τσαμπουκαδες σκουντιγματα και καμια ψιλη που ανταλαζαμε μεχρι ο μαγαζατορας να μας βαλςι σε ταξη....

Λοιπον φιλοι μου ταξιδεψα με την μοτοσοκλετα μου για να τα βρω με τον εαυτο για πολλα χρονια ειδα πραγματα ομορφα αλλα και αδιαφορα, εκανα καινουριους και ταξιδεψα με φιλους και ασχετους παρεες ιταλων γερμανων ολλανδων που γνωριζομασταν στον δρομο σε καποιο βενζινιδικο σε καποιομπαρκινγκ....για οσο ειχαμε τον ιδιο δρομο...και στην δικια μας παρεα ερχοταν ασχετοι βλεπεις οι νοοτροπια της αγελης.....μετα αρχισα να ταξιδευω μονος..., ειδα πολιτιες και χωρια ειδα πλουτοι και φτωχια που ειπε και ο μητροπανος, βουνα και λαγγαδια τον εαυτο μου δεν τον βρηκα, δεν ειχα τοσες συνηδιτες στιγμες πανω της οσες με το ποδηλατο τους τελευταιους μηνες, ειχα ομως οταν ηταν διπλα μου και τα κλειδια της ηταν στην τσεπη μου σε καποιο κατσιχωρι της Ιταλιας, σε μια φθηνη πανσιον με φιλους και ασχετους ταξιδιωτες να τρωμαι και να πεινουμε τα αντερα μας μετα απο κουραστικη μερα καπου σε καποιο μεσαιωνικο κατσικοχωρι αυτης της κακιας γριας ηπειρου που λεγετε ευρωπη. Ομορφες εικονες και στιγμες θυμαμε πολλες φορες τον εαυτο μ να κανει τον Σταυρο του για τις ομορφιες που αντικριζει....ομως στιγμες ολοκληρωτηκες και πανω της λιγες μετριμενες στα δαχτηλα.
Δεν ειναι οι μηχανες για μενα ποια....πεταω τα γαλονια μου σκιζω τα αυτοκολητα απο τα πασσα και τους δρομους της ευρωπης οπου σαν λαφηρο εφερνα απο τα ταξιδια μου μαζι με φθηνα ποτα και φθηνες καρποσταλ.

Την μηχανη μ δεν την πουλαω δεν την πεταω ουτε θα την φυλαω και θα την προσεχω και θα την συντηρω καποια στιγμη ισως ειμαι σε φαση να ξαναταξιδεψω μαζι της..μπορει να μην ειμαι γερος οταν θα θελω ποιος ξερει.....κανεις δεν ξερει και αυτο ειναι η ζωη...τρομαζω και τρομαζεις για την σκληρηνση γιατι νομιζουμε ξερουμε το μελλον....οχι δεν το ξερουμε...κανεις απο εμας δεν το ξερει.

Επανασταση απο εμενα αδερφια μου και ας ειναι φλορικη και προσοπικη και ας μην κανει τον κοσμο καλητερο...Η επανασταση του ποδηλατου εχω μαγευτει απο την απλοτητα και την μαγια και την ηρεμια του ποδηλατου χωρεις την βια της μοτοσυκλετας. την ελευθερια σου δεν την αγοραζεις στο βενζιναδικο την χτιζεις μερα με την μερα με το σωμα σ και την σκεψη σ και στο μυαλο σου να ζεις το τωρα ως κατι μαγικο σχεδον αιωνιο , που για μενα μεχρι πριν πριν λιγο καιρο αυτο το αιωνιο το ειχε μονο το παρελθον....και η αναμνηση του. Γιατι τοτε ηταν μαγικο γιατι ζουσαμε και ξοδευαμε τους τοκους της ζωης.

Μα καλα πως μ ηρθαν ολα αυτα!!!! ?????πιστευω με μεθησε η κορτιζονη και θελω να μοιραστω αυτα τα πραγματα μαζι σας και δευτερο οταν οι γιατροι βγαζαν ουσιαστικα το πορισμα σχεδον μπροστα μ σημερα το πρωι σκεπτομενοι οτι δεν μηλαω γερμανικα ο ενας απο τους τρεις λεει, Ρε παιδια την σκληρινση ηρθε στο νοσοκομειο με την μηχανη και θα φυγει με διαγνωση σκληρηνση ξανα με την μηχανη, ας περιμενουμε 6 μηνες ακομα αφου πειρε κορτιζονη ειμαστε καλημενοι αμεσως μετα με ρωταει ποσο κυβικα ειναι η μηχανη και του λεω 600, 600 τι πιστας??οχι τουριστικη. Με ρωτησε αν ταξιδευω...και φετος θα ταξιδεψω ειπα ! του απαντησα οτι φετος θα ηθελα να ταξιδεψω οχι μακρια αλλα να βγω στους ανοιχτους δρομους με το ποδηλατο για μερικες μερες. Μου ειπε να το κανω η τωρα η τον σεπτεμβριο λογο ζεστης. Αμεσως μετα λεγανε οτι οι εστιες μ ναι μεν μειωθηκαν απο τεσσερης σε δυο αλλα ξαναενεργοποιηθηκε η φλεγμονη στο ματι. Φυσικα το απογευμα ηρθε ο ενας να μου εξηγισε οτι οι πιθανοτητες ειναι καλες χωρεις να ειναι τιποτα σιγουρο θεωρητικα θα ειναι καλητερες αν παρω ιντερφερονες peg η καπως ετσι μια φορα την εβδομαδα χωρεις καποια εγγυηση. Και οτι πλεον εχω την σταμπα και την βουλα της σκληρινσης.

Η γνωμμη μου χωρεις να την εχω κλειδωσει ειναι Επανασταση!!!!
Πολυ μου αρεσει η αυτη λεξη, επανα και σταση. ποιος ξερει. Ισως σημενει επαναπροσδιορισμος της στασης...μ αρεσει!!!! Θα μπορουσε να ειναι και η λυση στην ελληνικη κριση αν ο καθε ενας μας εκανε μια ουσιαστικη επανασταση πρωτα απο ολα μεσα του.
Εγω ειμαι επανστατης της φακης με στηθος μαρμαρο και καρδια πατατα που με ελεγε ο γερος μου χαιδευτικα καμοια φορα οταν εκανα χοντραδες στην ζωη μ. Και λεω να το κανω για ακομα μια φορα!!

Λεω να πω οχι στις ιντερφερονες και να επαναπρπσδιωρισω την σταση μ. Σε αυτην την κοινωνια οπως εκανα τοτε μονο που αυτην την φορα λεω να το κανω συνηδητα και οχι εφηβικα ως αλλος νευριασμενος εφηβος . Αρχικα κοβοντας εντελος τα συσκευασμενα μακαρονια κτλ που που και που καταναλωνουμε.κοβοντας και το τυρακι και το κασσερακι που τοσο μ αρεσει.
Και ξεκαθαρα θα αρχισω τον διαλογισμο.

Ωστε τελικα να ακολουθησω πληρως την διατροφη της Τερυ γουαλας. Η γυναικα μου θα με ακολουθησει χωρεις να εχει κατι για να μπει σε αυτην την διατροφη οπως κανει και στην τρεχουσα για να με υποστυριξει.

Ο μονος ορος που εβαλε ειναι να πηγαινουμε σε καποιο εστιατοριο μια φορα τον μηνα και να δοκιμαζουμε τα φαγητα και τις κουζινες αυτου του κοσμου . Επανασταση λοιπον φιλοι μου!!!! Δεν σας ξερω και δεν σας εχω δει ποτε μου αλλα ετσι σας νιωθω φιλους μου σας θαυμαζω και σας σεβομαι!!!! Οπως ξερω και οτι ο ο καθενας απο εμας ειναι μονος με αυτους που τον αγαπανε στο τελος της ημερας και οτι ο καθενας και κρινετε και ειναι υπευθηνος για της επιλογες του.

Σορρυ για το Σεντονι ειχα αναγγη να τα πω
Δυσκολη βραδια οι ορμονες και τα ενστυκτα βαρανε κοκκινα
Μονος στο νοσοκομειο αποψε αφου δεν αφηνουν συνοδο!!!
Ξενος στους ξενους, τα φιλια μου και την αγαπη μου σε ολους....

ΑααππππΟΟΟΟπππ
Δεν εκανα την ερωτηση κολαφο!!!
Να παρω φαρμακα η να μην παρω??? γιατι κατα την γνωμη σας και μονο??????
Νομιζω πως δεν θελω να παρω!!!! Αλλα θα ηθελα να διαβασω γνωμες και να προβληματιστω!!!