• Πάσχω από Οπτική νευρομυελίτιδα Devic

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #122349  από Eυαγγελία
 Τρί Νοέμ 15, 2016 12:10 pm
Kαλημέρα, είμαι η Ευαγγελία 55 ετών , και πρόσφατα διαγνώστηκα με οπτική νευρομυελίτιδα Devic, και ψάχνω κι άλλους ασθενείς με τη συγκεκριμένη νόσο. Διαφέρει από την Σκλήρυνση κατά πλάκας μου είπε ο γιατρός. Επειδή τα συμπτώματα είναι πολύ έντονα, μουδιάσματα , σφιξίματα, πόνος έντονος ιδίως τη νύχτα ήθελα να μιλήσω με κάποιον που περνάει τα ίδια. Εννοείται ότι έχω ξεκινήσει κορτιζόνη και αζαθιοπρίνη, καθώς επίσης και Lyrica. Σε αναμονή, ευχαριστώ που με ακούτε :emojis-1:
 #133249  από Giota6515
 Παρ Οκτ 16, 2020 12:41 am
Βλέπω ότι η δημοσίευση σας είναι παλιά, αλλά θα ήθελα να μάθω πως εξελίχθηκε η κατάσταση σας γιατί πριν δύο μήνες περίπου διαγνώστηκε με οπτική νευρομυελιτιδα μια φίλη μου και θα ήθελα να μάθω και τι θεραπεία ακολουθείτε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 #133324  από Yannis
 Κυρ Νοέμ 15, 2020 4:23 pm
Giota6515 έγραψε: Παρ Οκτ 16, 2020 12:41 am Βλέπω ότι η δημοσίευση σας είναι παλιά, αλλά θα ήθελα να μάθω πως εξελίχθηκε η κατάσταση σας γιατί πριν δύο μήνες περίπου διαγνώστηκε με οπτική νευρομυελιτιδα μια φίλη μου και θα ήθελα να μάθω και τι θεραπεία ακολουθείτε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Και εγω το ιδιο!