• καλή αρχή για που???

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #111236  από marykif
 Τετ Μάιος 27, 2015 6:34 pm
Σήμερα πριν μια ωρίτσα ξεκίνησα την copaxone...μου την έκαναν φυσικά και τις οδηγίες-εκπαίδευση τη παρακολούθησε ο άντρας μου...δεν αντέχω τις ενέσεις...και ειδικά όταν δεν ξέρουν την αποτελεσματικότητα...
Το μωράκι μου το κρατά η μαμά μου μιας και στις 20 μέρες μετά τη γέννα άρχισαν τα προβληματα...και είμαι με κορτιζόνες...είμαι τόσο μπερδεμένη απογοητευμένη, εχω κλειστεί στο γραφείο και αποφάσισα να μιλήσω με όσους θα καταλάβουν και θα μπορουν να μου πουν τι με περιμενει ...τι να περιμένω, τι μπορώ και τι δικαιούμαι να θέλω και να ελπίζω...και όχι γενικά όλα καλά θα πάνε....αφού δεν νιώθω καλά και δεν ξέρω αν θα νιώσω ξανά όπως ήμουν...
 #111238  από giannisk
 Τετ Μάιος 27, 2015 8:04 pm
προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη. είναι το πιο δυνατό σου όπλο. μην αφήνεσαι να απογοητεύεσαι. θα δεις βελτίωση
 #111239  από Στάθης
 Τετ Μάιος 27, 2015 8:42 pm
Να σου ζήσει το μωράκι marykif, η αγάπη σου για το μωράκι θα σε βοηθήσει να σταθείς δυνατή και να ξεπεράσεις κάθε εμπόδιο, που μόνο πιο δυνατή θα σε κάνει.

Η αισιοδοξία ήταν απών και μια μένα στην αρχή της περιπέτειας μου με ΣΚΠ... η απογοήτευση στο φουλ. Μετά από αρκετά χρόνια, η αισιοδοξία είναι στο φουλ, και η απογοήτευση παντελώς απών !

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Το μωράκι σου είναι η πηγή της δύναμής σου :smile-muscle:

Καλή δύναμη
 #111240  από litsa
 Τετ Μάιος 27, 2015 8:57 pm
εγώ θα σου πω ... όλα καλά θα πάνε, αν και εσύ βοηθήσεις τον εαυτό σου, να συνέλθει!!
είχες την γέννα, σου βγήκε και η σκπ, ε δεν θέλει και πολύ να νιώθεις έτσι...

έχεις όμως το μωρό σου!!!!
οπότε ανασκουμπωσου, δες την διατροφή σου,
δες την ψυχολογία σου, δες και τα συμπληρώματα... και κυρίως δες εσένα!!!

ξεκουράσου, αφού εχεις την ευκαιρία, και σιγά σιγά θα βρείς τον δρόμο σου!!

και μην φοβάσαι τις ενέσεις... και εγώ τις φοβόμουνα, αλλά... αναγκαίο κακό!!!

καλή δύναμη και καλή συνέχεια!!! :emojis-1: :emojis-1: :emojis-1: με αισιοδοξία και χαμόγελο!! <3
:smile-flower:
 #111242  από marykif
 Τετ Μάιος 27, 2015 10:08 pm
Ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σας και την άμεση ανταπόκριση!!! Την έχω τοοσο ανάγκη..
giannisk σε ευχαριστώ πολύ ..τρομερά γρήγορος ...μου έδωσες ελπίδα και μου ξανάφερες το χαμογελο..

Σταθη σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! είναι όπως τα λές απαισιοδοξία και απογοήτευση αυτά νιώθω και φόβο πολύ φοβο και ανασφάλεια.

litsa οπως τα λες μου έπεσαν μαζεμένα...και έχω και το φοβο για τις ενέσεις..τους παρακαλούσα να μου δώσουν χάπια ή εστω πιο βαριά για να μην έχω καθημερινές ενέσεις αλλά ανένδοτοι...

Είστε τρομεροί όλοι μακάρι να σας είχα γνωρίσει νωρίτερα...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
 #111244  από litsa
 Τετ Μάιος 27, 2015 11:34 pm
στάδιο είναι και θα...περάσει!!!

χαλάρωσε και με τις ενέσεις και όλα θα τα δεις αλλιώς... :emojis-1: :emojis-1: :emojis-1: :emojis-1: :emojis-1: :emojis-1: :emojis-1: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-flower: :smile-heart:
 #111248  από ΧΡΗΣΤΟΣ 76
 Τετ Μάιος 27, 2015 11:47 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΕΣ marykif ...
ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ...
ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΔΩ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠ ΟΛΑ....
ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΑΚΡΥ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΕΣ...
ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΚΡΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ...Ε ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?

ΑΛΛΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΔΩ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ..
,,ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑΤΑ...
ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑ..ΑΣΤΑ ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΟΝΕΙΡΑ....

ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΩΡΑ....
ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΑ ΩΡΑΙΑ.....
ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ marykif ?

ΕΚΕΙ,,,ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ...
ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΑΓΑΠΗ....
ΤΗΝ ΠΙΟ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...
ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...
ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...
ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΟΥ...
ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΜΑΖΙ ... ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ....ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ...
ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ....
ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.......
ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΔΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...
ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΠ ?...SLOW THE EGGS....
....ΒΑΛΕ ΤΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΣΟΥ...ΝΑΙ ...ΝΑΙ...ΤΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ...ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΣ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΙΣΩΣ....ΑΝΟΙΞΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ...ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΠ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ....ΒΑΛΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ...ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΚΛΟΤΣΙΑ ΣΤΗΝ ΣΚΠ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ....ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ...

ΕΠ...ΝΑΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ....ΕΙ marykif ,,,,ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ...

Η ΣΚΠ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ....ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ....
ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ...ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ...ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ...ΚΑΙ ...ΟΛΑ...
Μ ΑΚΟΥΣ?
 #111250  από marykif
 Πέμ Μάιος 28, 2015 12:16 am
Σας διάβαζα καιρό...σήμερα όμως έγραψα για πρώτη φορά και απορώ γιατί δεν το είχα κάνει τόσο καιρό..είστε φοβεροί όλοι σας!!! θα θελα να σας μιλάω και να μου μιλάτε συνέχεια...έχω τόσες απορίες...αισθάνομαι οτι έχουν αλλάξει όλα στη ζωή μου ή δεν ξέρω τι θα αλλάξει ή τι πρέπει να αλλάξει?? Με φορτωσαν με ένα σωρο φυλλαδια για το copaxone, δωρακια, μαντηλακια , θήκες,κασετινες, παγοκύστες για τα ταξιδια (αληθεια παμε και ταξίδια???) και με ενημερωσαν οτι πρεπει να ζηταω ονομαστικο χαρτι απο το γιατρο για να μπαινω στο αεροπλανο με τις ενεσεις... Αλλα τι σας τα λεω εσεις τα ξερετε καλύτερα απο μενα...εγω εχω σοκαριστει...

Χρηστο 76(εχεις το αγαπημενο μου ονομα) σε ευχαριστω πολύ που με έκανες να κλάψω να χαμογελασω να τρεξω να κοιταξω το ζουζουνι μου που κοιμαται και που αυτες τις μερες με την υποτροπη και ειδικα σημερα δεν ασχοληθηκα μαζι του.
Παω και στον καλο μου να φορεσουμε τα μποτακια μας...θα μας χρειαστουν!!!!
 #111253  από litsa
 Πέμ Μάιος 28, 2015 9:20 am
ταξίδια??? γιατί όχι???

με αεροπλάνο στην αρχή μου κρατούσαν τις ενέσεις... τώρα, ούτε που ρωτάνε, κρατάω μία συνταγή μαζί μου και όλα οκ...
:emojis-4: :emojis-1:
 #111255  από sofia13
 Πέμ Μάιος 28, 2015 1:22 pm
maryKif καλημέρα σε σένα και το μωράκι σου,
Θα μάθεις όσα πρέπει στην πορεία , αλλά για την ώρα εστίασε στην οικογένειά σου και το μωράκι σου.
Κοίτα να είσαι όσο καλύτερα γίνεται .
Σπουδαίος ο ψυχολογικός παράγοντας . Πολύ σπουδαίος .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10