• καλή αρχή για που???

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #112227  από marykif
 Τετ Ιούλ 15, 2015 5:54 pm
Δεν πρόλαβα να χαρώ...να τα μουδιάσματα...και ένα τρέμουλο για δευτερόλεπτα στα πλευρά,ψηλά στο πόδι.. κάπου εκεί το νιώθω..σαν να έχω ένα κινητό σε δόνηση...για δευτερόλεπτα βέβαια διαρκεί αλλά φτάνει και περισσεύει για να μου χαλάσει τη διάθεση και εν συνεχεία τη διάθεση όλης της παρέας....Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρο για να μου γράψει φάρμακα υποθέτω και μαγνητική και βέβαια να τον ρωτήσω τι μου συμβαίνει...ελπίζω να πάρω απάντηση!!!!! Παίρνει μήπως κανένας κορτιζόνη για αυτά τα συμπτώματα?
 #112242  από Κωνσταντίνα
 Πέμ Ιούλ 16, 2015 11:27 am
marykif καλημέρα :smile-flower: ,
ηρέμησε δεν είναι άξια λόγου αυτά που βιώνεις ως συμπτωματάκια.
Θα συνηθίσεις να ζεις με τέτοια.Είναι υπολείμματα της υποτροπής ή των υποτροπών που έχεις πάθει και θα σε επισκεπτονται όταν οι συνθήκες τους επιτρέπουν.Τις συνθήκες κάτω από τις οποίες συμβαίνουν θα τις μάθεις με τον καιρό.Δεν κινδυνεύεις.
Χαλάρωσε και να θυμάσαι ότι κορτιζόνη παίρνουμε, αν κάποιο σύμπτωμα είναι μόνιμο για τουλάχιστον 48 ώρες :smile-time:

Καλή υπομονή και ψυχραιμία, βιώνεις ακριβώς τα ίδια συναισθήματα που βιώσαμε ή ζούμε όλοι μας.
Εδώ είμαστε για να ακούμε όλες σου τις ανησυχίες :smile-nod:
 #112244  από marykif
 Πέμ Ιούλ 16, 2015 3:12 pm
δηλαδη δεν μιλαμε για επιδεινωση; και οι συνθηκες για να μας επισκεπτονται πιοες ειναι;τι να αποφευγω τι εκανα λαθος; σε ευχαριστω πολυ κωνσταντινα! Μολις λεω οτι τα εχω σε μια ταξη και παω να παρω τα πανω μου .....νεο συμπτωμα....κατι δεν εχω καταλαβει κατι κανω λαθος
 #112245  από Κωνσταντίνα
 Πέμ Ιούλ 16, 2015 3:28 pm
Θα σου μιλήσω με βεβαιότητα, παρά το γεγονός ότι το απόγευμα(νομίζω) θα δεις το γιατρό σου.
Μη βιάζεσαι να πυροβολήσεις τον εαυτό σου.Δεν έκανες λάθη :emojis-7:
Η ζέστη, το ενδογενές στρες, η κόπωση από το πρόγραμμά σου, μπορεί να σου θυμίζουν το θέμα της υγείας σου.
Όταν θα βλέπεις ότι αυτά που σου συμβαίνουν, δεν οδηγούν ντε και καλά σε υποτροπή, θα πεισθείς ότι όλα αυτά ανήκουν στο "πακέτο ms", χωρίς να κινδυνεύεις.

Υπομονή :romance-caress:
 #112250  από marykif
 Πέμ Ιούλ 16, 2015 10:34 pm
κωνσταντινα οπως μου τα πες..δεν ειναι εξαρση αλλα αν συνεχισουν τα συμπτωματα θα παρω χαπια για 3 μηνες νομιζω ειναι χαπια επιληψιας αλλα μου πε να κανω υπομονη ισως και να υποχωρησουν...με ρωτησε αν εμεινα στον ηλιο κατι το οποιο δεν εχω κανει...για συμπληρωματα και διατροφη που του ζητησα τη γνωμη του ηταν αρνητικος..δεν ειναι θεμα διατροφης μου ειπε...τι να πω...για την εξαντληση το απεδωσε στη ψυχολογια μου και για τους πονους τα μουδιασματα και τη δονηση που νι θω ειναι φυσιολογικα α αφου τα νευρα ειναι γυμνα...ειμαι τοσο στεναχωρημενη
 #112251  από Κωνσταντίνα
 Πέμ Ιούλ 16, 2015 11:04 pm
Όχι βρε κοριτσάκι μου, μη στενοχωριέσαι :smile-shake: :smile-flower: .
Έχε μας εμπιστοσύνη, θα περάσουν όλα.(Πρέπει να σου έδωσε neurontin........;;;;)

Αν δεν μπορείς να διαχειριστείς την ύπαρξη των συμπτωμάτων και σε "ρίχνουν" ψυχολογικά ή πονάς τότε πάρε τα :smile-sadsmile: .
Δε θα εξαφανιστούν δια παντός, θα κουκουλωθούν όμως.......

Κάνε υπομονή, θα μάθεις να ζεις με αυτές τις "επισκέψεις".

Οι περισσότεροι γιατροί δεν πιστεύουν στις βιταμίνες, επειδή ισχυρίζονται ότι δεν έχουν περάσει από δοκιμαστικές τυφλές μελέτες τριών φάσεων, όπως τα φάρμακα που συνταγογραφούν.

Τα δικά μου μουδιάσματα ή καψίματα τα βοηθώ με Β1 αρκετά αποτελεσματικά.
Σου υπόσχομαι .....ότι θα γίνεις ο σπουδαιότερος και αποτελεσματικότερος γιατρός του εαυτού σου :smile-muscle:
 #112258  από marykif
 Παρ Ιούλ 17, 2015 9:40 am
το lyrica μου έδωσε για 3 μήνες αν τελικά το ξεκινήσω και τη δοσολογία θα τη ρυθμίσει..θα ξεκινήσω με ένα χάπι κάθε βράδυ και αν δεν δω αποτελέσματα μπορείς μου είπε να παίρνεις έως και 2 το πρωί και 2 το βράδυ.
Βόλτα τον πάει η γιαγιά του τον μικρούλη μου...δεν τολμάω να βγω με τη ζέστη...αλλά με πονάει θα θελα να μαι μαζί του και να τον πάω και στη θάλασσα..βέβαια μετά ποιος ξέρει τα μουδιάσματα και η δόνηση που θα φτάσουν..και πόσες ώρες θα πρέπει να κοιμηθώ για να συνέλθω...τι κακό έχουμε κάνει?
 #112263  από Κωνσταντίνα
 Παρ Ιούλ 17, 2015 11:37 am
marykif το lyrica θα σε βοηθήσει στους πόνους και στα μουδιάσματα.Επειδή φέρνει ζαλάδα ξεκίνα το βράδυ.

Για το θέμα της ζέστης δε χρειάζεται πανικός.Η θάλασσα μετά τις 6 είναι ωραιότατη!!!
Ο μικρούλης σου χρειάζεται ποιοτικό χρόνο με τη μανούλα του.Αυτόν το χρόνο μπορείς να του τον δώσεις κάτω από τις κλιματικές συνθήκες που σε βολεύουν.
Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα μπουν σε κανονικότητα.
Τώρα για το ερώτημα που θέτεις, τι κακό έχουμε κάνει?, μην παιδεύεις το μυαλό σου, θα μπορούσαν να συμβούν πολύ χειρότερα πράγματα.....
Δεν ήρθε το τέλος του κόσμου :smile-shake: Ψυχραιμία, οργάνωση και στρατηγικές αντιμετώπισης των δυσκολιών που προκύπτουν, θα σε βγάζουν από τα αδιέξοδα :smile-nod:
Σου μιλώ με την εμπειρία τέτοιων καταστάσεων που βίωσα και βιώνω.

Θα το βρεις.Είναι βέβαιο :smile-yes:
 #112266  από litsa
 Παρ Ιούλ 17, 2015 1:06 pm
μερικοί γιατροί είναι αστείοι...

τι θα πει δεν κάνουν κάτι τα συμπληρώματα...
τέσπα, και εγώ βιώνω σφιξίματα, πρόβλημα με την ζέστη, οπότε το κλιματιστικό αγκαλιά έχω, κρύα ντους, με αρκετή ώρα στο κεφάλι, κτλ όχι κρέας, αλλά πολλά λαχανικά, όσπρια και φρούτα...

όλα αυτά θέλουν χρόνο βέβαια... και όλα όσα λεει η Κωνσταντίνα!
καλή συνέχεια!!
 #112287  από Στάθης
 Σάβ Ιούλ 18, 2015 11:57 am
marykif έγραψε:...για συμπληρωματα και διατροφη που του ζητησα τη γνωμη του ηταν αρνητικος..δεν ειναι θεμα διατροφης μου ειπε...τι να πω...για την εξαντληση το απεδωσε στη ψυχολογια μου και για τους πονους τα μουδιασματα και τη δονηση που νι θω ειναι φυσιολογικα α αφου τα νευρα ειναι γυμνα...
...bad doctors
........bad opinions
.................bad recipies

Μην μασάς Μαίρη, δώσε κουράγιο στον εαυτό σου, είναι ο πιο δύσκολος μήνας θα περάσει και αυτός.

Καλή δύναμη !
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10