• Καλώς σας βρήκα κι εγώ…. (νέο μέλος)

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #133073  από Asturias
 Παρ Ιούλ 31, 2020 11:02 pm
Σ'ευχαριστω το έχω υπόψη μου θα ψαχτω...ελπίζω να βρω μια άκρη καλή συνέχεια και σε σένα εύχομαι :emojis-1:
 #133089  από dimos
 Τρί Αύγ 11, 2020 8:52 pm
Προσωπικά κάνω θεραπεία με Tysabri 10 χρόνια+, οπότε δεν είναι για 2 χρόνια το πολύ που διάβασα. Επιπλέον εσύ που θες να διακόψεις, αν τελικά διακόψεις να το κάνεις συντεταγμένα ενημερώνοντας τον ιατρό σου.
 #133579  από nora tora
 Παρ Φεβ 26, 2021 8:48 pm
Καλησπέρα!

Μόλις διάβασα το σχόλιό σας!

Την θεραπεία αυτή την έχω διακόψει εδώ και πολλά χρόνια και αυτό μετά από παρότρυνση του γιατρού μου!!

Τπτ δεν έκανα από μόνη μου και πάντα ακολουθούσα πιστά αυτά που μου έλεγε ο προαναφερόμενος!!

Δεν θα πρέπει να συγχέουμε καταστάσεις, γιατί κάθε άτομο είναι διαφορετικό και κάθε περίπτωση μοναδική!

Εγώ αναφέρομαι στην δική μου περίπτωση! Τα 2 χρόνια είναι λόγια του γιατρού μου!

Από τότε που τελείωσα την θεραπεία μου, δεν έχω ακολουθήσει κάποια άλλη και αυτό σύμφωνα με τον γιατρό μου!

Το καλοκαίρι που πέρασε πήγα στον γιατρό μου πάλι, για προληπτικούς λόγους για να με δει, κάνοντας σχετικές εξετάσεις!!

Μου έχει ζητήσει να τον επισκέπτομαι ανά 2 χρόνια, ώστε να είμαστε πάντα προετοιμασμένοι σε περίπτωση που κάτι πάει να συμβεί!

Πολύ γρήγορα ο γιατρός μου ανακάλυψε ότι έχω ΣΚΠ, ευτυχώς σε πολύ πρώιμο στάδιο και την θεραπεία την κάναμε προληπτικά χωρίς να έχω συμπτώματα!!

Ευτυχώς ως τώρα όλα βαίνουν καλώς!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και δεν θέλω να περνάνε λάθος μηνύματα έστω από αμέλεια και ειδικά σε τόσο σοβαρά θέματα όπως είναι αυτά την υγείας!!!

ΑΚΟΎΜΕ ΠΆΝΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΌ ΜΑΣ !!!

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!