• Γιατρός Θεσσαλονίκη

  • Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για ιατρικές, διαγνωστικές και άλλες απαραίτητες εξετάσεις της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #135167  από passenger69
 Τρί Μάιος 10, 2022 11:17 am
Γειά σας, μετά από 20 χρόνια στην ίδια γιατρό, ήρθε η ώρα να ψάξουμε για κάποιον άλλο. Βλέπετε δεν μεγαλώνουμε μόνο εμείς, αλλά και οι γιατροί μας. Για αρχή κοίταξα στη Λάρισα λόγω ότι είναι κοντά στην περιοχή που μένω αλλά δεν βρήκα κάτι να με ικανοποιεί, και γιαυτό τώρα κοιτάζω Θεσσαλονίκη. Αν κάποιος γνωρίζει κάποιο καλό νευρολογο (αλλά και ανθρωπο ) να μου προτείνει σε Π.Μ θα βοηθούσε πάρα πολύ. Μετά από αρκετά χρόνια που με είχε ξεχάσει η ... φίλη μας, δυστυχώς τώρα με ξαναθυμηθηκε , και με επισκέφτηκε με τη μορφή οπτικών νευριτιδων. . Υποτροπή στην υποτροπή ακόμη και μετά από κορτιζονη.
Φοβάμαι πως θα χάσω την όραση μου στο ένα μάτι, κορτιζόνη δεν θέλω να ξαναπάρω, είχα πάρει πριν 3 μήνες, οπότε έχω πλακωθεί πλακωθεί τώρα στα turmeric , όμως δεν βλέπω καλυτέρευσή αν και έχουν περάσει 3 βδομάδες απο την τελευταία υποτροπή.
Συγνώμη αν σας έπρηξα με τα προβλήματα μου αλλά είναι το μόνο μέρος που μπορούμε να λέμε τα θέματα μας, και κάποιος να καταλαβαίνει. Ακόμη και μέσα στην οικογένεια μπορεί να μας αγαπάνε, αλλά από την στιγμή που δεν τα έχουν βιώσει και οι ίδιοι δεν μπορούν ακριβώς να καταλάβουν τι νιώθουμε και τι περνάμε, άσε που δεν θέλουμε να τους στενοχώρησε και δεν τα λέμε όλα.
 #135232  από MPIP
 Κυρ Μάιος 29, 2022 10:57 pm
Καλησπέρα ψάξτε Κερασνουδης Αντώνης στον Άγιο Λούκα και Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος Διαβαλκανικό.
Ελπίζω να βρείτε κάποιον να σας ταιριάξει.