• Τρεις μήνες μετά το εμβόλιο covid

  • Θέματα που αφορούν την σκλήρυνση κατά πλάκας και τον κόβιντ κορωνοϊό covid εμβόλιο και πολλαπλή σκλήρυνση.
Θέματα που αφορούν την σκλήρυνση κατά πλάκας και τον κόβιντ κορωνοϊό covid εμβόλιο και πολλαπλή σκλήρυνση.
 #135060  από Andriana
 Δευ Μαρ 28, 2022 1:35 am
Καλησπέρα ,αφού έκανα και τη δεύτερη δόση του εμβολίου εμφάνισα στα άκρα μου κυρίως στα πόδια σαν να με τσιμπάνε βελόνες δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί διάβασα ότι πρόκειται για σπάνια παρενέργεια του εμβολίου, εξάλλου κάποιες ώρες μετά αυτά υποχώρησαν. Τρεις μήνες μετά διαγνωστικά με οπτική νευρίτιδα, οι μαγνητικές μου όλες καθαρές, στα οπτικά προκλητά δυναμικά φάνηκε ότι το αριστερό μου Οπτικό νεύρο είχε υποστεί βλάβη και ρωτάω εγώ τώρα υπάρχει περίπτωση το σύμπτωμα αυτό να εμφανίστηκε τώρα λόγω του εμβολίου ή είναι τυχαίο; Οι γιατροί που ρώτησα μου είπαν ότι το εμβόλιο δεν σχετίζεται. Υπάρχει κάποιος που να εμφανίζεσαι κάποιο σύμπτωμα μετά από το εμβόλιο; Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί , επηρεάζει κάπου το εμβόλιο σε άτομα με σκλήρυνση κατά πλάκας;
 #135061  από mar87
 Δευ Μαρ 28, 2022 9:36 am
Andriana έγραψε: Δευ Μαρ 28, 2022 1:35 am Καλησπέρα ,αφού έκανα και τη δεύτερη δόση του εμβολίου εμφάνισα στα άκρα μου κυρίως στα πόδια σαν να με τσιμπάνε βελόνες δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί διάβασα ότι πρόκειται για σπάνια παρενέργεια του εμβολίου, εξάλλου κάποιες ώρες μετά αυτά υποχώρησαν. Τρεις μήνες μετά διαγνωστικά με οπτική νευρίτιδα, οι μαγνητικές μου όλες καθαρές, στα οπτικά προκλητά δυναμικά φάνηκε ότι το αριστερό μου Οπτικό νεύρο είχε υποστεί βλάβη και ρωτάω εγώ τώρα υπάρχει περίπτωση το σύμπτωμα αυτό να εμφανίστηκε τώρα λόγω του εμβολίου ή είναι τυχαίο; Οι γιατροί που ρώτησα μου είπαν ότι το εμβόλιο δεν σχετίζεται. Υπάρχει κάποιος που να εμφανίζεσαι κάποιο σύμπτωμα μετά από το εμβόλιο; Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί , επηρεάζει κάπου το εμβόλιο σε άτομα με σκλήρυνση κατά πλάκας;
Καλημέρα!Έχω ολοκληρώσει τον εμβολιασμό με την Τρίτη δόση από
Το Νοέμβριο.Δεν είχα το παραμικρό από άποψη παρενεργειών και μάλιστα ο νευρολογος ήταν κάθετος στο να προχωρήσω στον εμβολιασμό.
 #135588  από babis frikarismenos
 Τετ Οκτ 19, 2022 12:25 pm
Χαίρεται..εγώ μετά απο 3 δόσεις εμβολίου υποτρόπιασα με νέα εστία κ νοσηλεύτηκα 2 εβδομάδες πάντως. Κακώς τα έκανα ειλικρινά, πείραξαν πολύ κόσμο σαν εμάς δυστυχώς...ούτε πρόκειται να ξανακάνω ειλικρινά...Μήπως παρασυρθήκαμε τελικά? Μας ζάλισασν να κάνουμε τα εμβόλια και υποτρόπιασε πολύς κόσμος. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ..