• Μυοσκελετικο θέμα

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #135002  από Xristina@
 Πέμ Μαρ 03, 2022 12:18 pm
Καλημέρα στην ομάδας ελπίζω όλοι να είστε καλά. Λοιπόν το θέμα έχει ως εξής πήγα πριν 2 βδομάδες σε έναν χειροπρακτικο στη καβαλα που μου συνέστησε ο θεραπων ιατρός μου για να με κάνει να πετάω όπως είπε. Με λίγα λόγια του είπα οτι δυσκολεύομαι να περπατησω και σε αυτό που κατέληξε είναι ότι δε περπατάω γιατί δε περπατούσα σωστά.πχ δεξί χέρι με δεξί ποδι πηγαινα το πρόβλημα δεν ήταν νευρολογικο όπως νόμιζα αλλά μυοσκελετικο Περιττό να πω ότι μου χει "σπάσει" τα κόκαλα γιατί όλα είχαν φύγει τη θέση τους ολο μου το σώμα ειχε αποσυντονιστει το οποίο όπως είπε ο κύριος Γιώργος (έτσι τον λένε) είναι από το σοκ που έπαθε το σώμα με την εμφάνιση αυτής της γαμωπαθησης. Έχω ακόμη δρόμο για να έρθω σε ένα καλό επίπεδο αλλά είμαι πολύ καλύτερα απ ότι ήμουν. Τι να πω...είχε κάποιος ανάλογη εμπειρία?
 #135099  από litsa
 Παρ Απρ 15, 2022 1:04 am
όχι δεν έχω ανάλογη εμπειρία, απλά ε΄χω τον χειροπρακτικό μου, και φτιάχνουμε ότι χαλάει... :emojis-1:
κράτα μας ενήμερους