• ΤΙ ΕΧΩ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ?

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #134298  από sakisd
 Πέμ Αύγ 19, 2021 9:57 am
δεν είναι ότι δεν έχω λεφτά απλά οι γιατροί μας εδώ κοιτάνε μόνο να τα αρπαξουν, τις πιο πολλές εξετάσεις μου τις έκανε νεφρό λόγος που ήθελε να με βοηθήσει και μ είπε ότι ειναι από το άγχος, κ στην ομοιοπαθητικο π περνώ για το άγχος κ αυτή αυτό είπε πολύ περίεργα μ τα λένε, δλδ μ είπε σε φάση ότι μπορεί να με έπιασε μια φορά η 2 και να το πέρασα στο υποσυνείδητο και το κάνω έτσι, αυτό που μ είπαν με λίγα λόγια να μη το δίνω σημασία και να κάνω ότι έκανα κ πριν, όλα καλά μέχρι εδώ αντε να μου πει κανείς από όλους αυτούς πως να το κάνω εφοσων βλέπω ότι θα πέσω η θα έχω χασούρα γιατί αυτό σε εμένα δν είναι κάποια στιγμή, είναι από το πρωί ως το βράδυ μαζί με ημικρανία κ τα σχετικά, δεν πιστεύω ότι όλα προέρχονται από το άγχος, ωπος και να έχει αύριο κάνω μαγνητικη για αυχενα κ ελπίζω να δω κάτι όχι κακό αλλά ψάχνω γενικά κάτι να βρω Ν κάνω θεραπεία να φύγει γιατί αν είναι όλα αυτά ψυχοσωματικα δεν το έχω κ πολύ με την ψυχολογία
 #134301  από Elenaki30
 Πέμ Αύγ 19, 2021 1:52 pm
Σε καταλαβαίνω απόλυτα τα ίδια ακριβώς έλεγα και εγώ μέσα στον χειμώνα που ήμουν χάλια. Να βρούνε τι έχω να ησυχάσω. Πάντως να ξέρεις πολλά από τα συμπτώματα σου μπορεί να είναι από αυχένα είτε από δισκοκηλη ειτε από νεύρο που έχει πιεστεί σε εκείνο το σημείο. Αμα δεν δείξει κάτι η μαγνητική που στο εύχομαι συζήτησε με τον νευρολογο για ηλεκτρομυογραφημα εμένα έτσι βρήκανε την νευριτιδα που είχα.Βοηθαει επίσης και ο βελονισμός ίσως σε συνδιασμο με την ομοιοπαθητικη που κάνεις να δεις τεράστια διαφορά. Εμένα έχουν περάσει 9 μήνες και ακόμη δεν με λες τελείως καλά γι αυτό και προβληματιζομαι αλλα όλοι μου λένε πως τα προβλήματα με τα νευρολογικα αργούν πολύ να περάσουν. Κουράγιο μας λοιπόν :emojis-10:
 #134325  από sakisd
 Τρί Αύγ 24, 2021 4:18 pm
βγήκε η μαγνητική βρήκαν κάτι για μεσοσπονδυλιο δίσκο, όχι κηλη τέλος πάντων που πιέζει τον νοτιεο σάκο κάτι τέτοιο τώρα δεν ξέρω τι φάση μάλλον φυσικό θεραπεία αλλά δεν μ είπε κανείς για αστάθεια βασικά ακόμα δεν ξέρω ούτε εγώ έχω Ρ; ντεβου σε λίγες μέρες να δουνε
 #135014  από dmitristav
 Κυρ Μαρ 06, 2022 5:55 pm
Έφτιαξα λογαριασμό μόνο και μόνο γιατί ταυτιστηκα με όσα διάβασα ! Παρόμοια συμπτώματα που ξεκίνησαν 5-15 μέρες μετά το εμβόλιο ! Μετά την πρώτη δόση δυσκολία στη βάδιση και νευροπάθεια. Είναι από τη μέση σου, μου είπαν, να πας να κανεις τη δεύτερη δόση. Μετά τη δεύτερη δόση, το μούδιασμα έφτασε στο δεξί χέρι (εννοείται μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια για να κοιμηθω) ηλεκτρομυογραφημα δεν έδειξε τίποτα. Είκοσι μέρες μετά, ίλιγγος σε σημείο που ανακατευόμουν κ να σηκωθώ από το κρεβατι. Την επόμενη μέρα, εμβοες και μείωση της ακοής. Κορτιζόνη για δέκα μέρες, κι άλλες εξετάσεις μέχρι που έκανα σε ωρλ το πρωτόκολλο μενιέρ κ βρήκα αλλαγές στην πίεση του δεξιού έσω ωτός. Αν έχεις ακόμα αστάθεια, θα σου πρότεινα να κανεις προκλητα δυναμικά.
 #135273  από Giachat
 Πέμ Ιουν 16, 2022 4:07 pm
Σάκη τα συμπτώματα σου είναι ίδια με τα δικά μου και μοιάζουν πολύ με συμπτώματα νωσου του κινητικού νευρώνα (ALS).
Είναι πολύ δύσκολη η διάγνωση σε αυτήν την νόσο γενικά. Ελπίζω να μην έχεις αυτή αλλα μοιάζει πολύ, και εγώ τα ίδια έπαθα μετά την πρώτη δόση του εμβολίου.