• Δυο χρόνια από cis

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #134187  από dimitris777
 Παρ Ιούλ 16, 2021 3:13 pm
Παιδιά καλημέρα σε όλους ...είμαι ο Δημήτρης και είχα γράψει και δυο χρόνια πριν σε αυτό το φόρουμ ....πριν από δυο χρόνια λοιπόν είχα για ένα μήνα την αριστερή μου παλάμη χωρίς αφή και με πολύ περίεργη αίσθηση όταν έπιανα το οτιδήποτε ....μετά από αυτόν τον μήνα πέρασε σταδιακά ....έκανα εξετάσεις και παρακέντηση ...στην παρακέντηση είχα ουδέτερο αποτέλεσμα δηλαδή μια ο λίγο κλωνική ζώνη και κάποιες εστίες στον εγκέφαλο ανενεργές ....μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν διάγνωση για σκπ...διότι δεν υπήρχε διασπορά στον χρόνο ....εγώ εδώ και δυο χρόνια συνέχισα κανονικά την ζωή μου ....κάνοντας γυμναστήριο που ήδη έκανα δουλειά κλπ ....δεν έχω νιώσει ποτέ καμία κούραση και συνεχίζω μάλιστα να έχω και τις ίδιες επιδόσεις στο γυμναστήριο ...κάνω αρκετά κιλά σε πολλές <<βαριές>> ασκήσεις και νιώθω ότι το κνς μου δεν έχει επηρεαστεί στο ελάχιστο ....η ζέστη πάλι πρόβλημα δεν μ δημιουργεί ...και τα μόνα συμπτώματα που αντιλαμβάνομαι κάποιες φορές είναι μόνο αισθητικά τσιμπήματα κλπ δεν ξέρω αν έχω τελικά σκπ ( μου κάνει εντύπωση που δυο χρόνια δεν έχω δει το παραμικρό όσον αφορά το κνς μου ) επίσης δεν ξέρω αν θα μείνει στο CIs η θα καταλήξει σε σκπ....ήθελα λοιπόν να ρωτήσω να μου πείτε μια γνώμη σχετικά με την πιθανή εξέλιξη της κατάστασης μου ....
 #134196  από Στάθης
 Σάβ Ιούλ 17, 2021 8:00 pm
dimitris777 έγραψε: Παρ Ιούλ 16, 2021 3:13 pm ....ήθελα λοιπόν να ρωτήσω να μου πείτε μια γνώμη σχετικά με την πιθανή εξέλιξη της κατάστασης μου ....

Φίλε Δημήτρη, η κατάστασή σου είναι ιδιαίτερα ελπιδοφόρα. Συνέχισε να γυμνάζεσαι, πάντρεψε την γυμναστική όμως και με Πνευματικές πρακτικές (όπως π.χ. διαλογισμό ή προσευχή) παρέα με μια εξαίσια διατροφή δεν έχεις να φοβάσαι για καμιά εξέλιξη παρά μόνο τα γεράματα.

Καλή δύναμη και μην ξεπερνάς τα όρια σου με τα βάρη για αποφυγή τραυματισμών.
 #134203  από dimitris777
 Κυρ Ιούλ 18, 2021 12:41 pm
Σε ευχαριστώ Στάθη πάντα δίνεις πολύ ελπιδοφόρα μηνύματα με τα σχόλια σου ....ότι και να γίνει Θεωρώ ότι σημασία έχει η αντιμετώπιση της εκάστοτε κατάστασης με θετική ενέργεια και ελπίδα ....εσυ έχεις μπόλικα και από τα δυο