• Εμβολιο phizer και μουδιασμα

  • Θέματα που αφορούν την σκλήρυνση κατά πλάκας και τον κόβιντ κορωνοϊό covid εμβόλιο και πολλαπλή σκλήρυνση.
Θέματα που αφορούν την σκλήρυνση κατά πλάκας και τον κόβιντ κορωνοϊό covid εμβόλιο και πολλαπλή σκλήρυνση.
 #134000  από Arage
 Τετ Ιουν 16, 2021 8:20 pm
Γειά σας έκανα την πρώτη δοση phizer πριν 3 μέρες και έχω μουδιάσματα βελόνιες και μυρμιγκιασμα σε όλο.το σώμα. Έχει κανένας κάτι αντιστοιχο;
 #134001  από Nikos35
 Πέμ Ιουν 17, 2021 1:53 am
Δεν είχα κάτι αντίστοιχο, μόνο πόνο στο χέρι. Στη θέση σου θα μιλούσα με τον οικογενειακό γιατρό η θα έπαιρνα τηλέφωνο στο εμβολιαστικο κέντρο (σε περίπτωση που δεν το έχεις κάνει ήδη).
 #134002  από marios
 Πέμ Ιουν 17, 2021 10:27 am
Καλημερα.Εχω κανει την 1η δοση με φαιζερ και αυριο κανω και την δευτερη.Δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα ουτε πονο στο χερι (μετα το εμβολιο να φανταστεις δουλεψα 12ωρο οπως θα γινει και αυριο).Μιλα καλυτερα ωμε τον ιατρο σου ισως περνας καποια υποτροπη.Ευχομαι περαστικα
 #134019  από Arage
 Σάβ Ιουν 19, 2021 7:07 am
Παιδιά δεν ξερω τι γίνεται. Εγω πριν 6 χρόνια είχα περάσει μια υποτροπη ένα μούδιασμα στην αριστερή πλευρά του σώματος αριστερό χέρι ποδι. Αποφάσισα να μην πάρω φαρμακα κ να δούμε πως παει. 6 χρόνια ημουν υγιεστατη, χωρίς το παραμικρό μούδιασμα ενόχληση οι μαγνητικές σταθερές. Από όταν έκανα το εμβολιο τη δεύτερη μέρα άρχισαν τα μουδιασματα έχουν περάσει 7 μερες κ δυστυχώς τα ιδια προς το παρόν μ ενα φόβο μήπως χειροτερεψουν
 #134336  από M.K
 Παρ Αύγ 27, 2021 4:27 pm
Παιδιά εγω μετα απο 2 βδομαδες απο την πρώτη δόση με Pfizer έπαθα επεισόδιο κατάθλιψης και άγχους..εκανα εξετάσεις αίματος και ο θυρεοειδής βγήκε χαλια. Ειχα κανει πριν 4 μήνες και ηταν μια χαρά. Δεν ειναι φυσιολογικά πραγματα αυτα.