• TYSABRI KAI EMBOLIO

  • Θέματα που αφορούν την σκλήρυνση κατά πλάκας και τον κόβιντ κορωνοϊό covid εμβόλιο και πολλαπλή σκλήρυνση.
Θέματα που αφορούν την σκλήρυνση κατά πλάκας και τον κόβιντ κορωνοϊό covid εμβόλιο και πολλαπλή σκλήρυνση.
 #133833  από marios
 Παρ Μάιος 07, 2021 8:15 pm
Κ;αλησπερα σε ολους και σε ολες.Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κανεις/μια στο φορουμ που να κανει ταισαμπρι και παραλληλα να πρεπει να κανει το εμβολιο?.Συγκεκριμενα της φαιζερ.το εχω κλεισει για το ττελος του μηνα.Ο ιατρος μου μου ειπε εννοειται να το κανω απλα να εχουνε περασει 15 ημερες πριν την τελευταια δοση του φαρμακου.Δεν ξερω ρε παιδια οκ ολα αυτα αλλα φοβαμαι ο συνδιασμος να ειναι εκρηκτικος.Οποιος/α ειναι σε αναλογη θεση αν μπορει ας γραψει τι εκανε η τι θα κανει.ευχαροιστω εκ των προτερων
 #133859  από nik1620
 Τετ Μάιος 12, 2021 8:23 pm
Καλησπέρα κανω κ εγω tysabri .οντως πρεπει εμβολιασμος κ θεραπεια πρεπει να απεχουν 15 μερες.Σ εμενα ετυχε το j&j.Παντως ο γιατρος μου λεει πως δεν επηρεαζει ο εμβολιασμος τα νευρολογικα νοσηματα
 #133860  από marios
 Πέμ Μάιος 13, 2021 11:59 am
ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση νικ.Σημερα εκανα 10 δοση με το ταισαμπρι και 28 κανω εμβολιο.
 #133996  από xionati
 Δευ Ιουν 14, 2021 11:42 pm
Γεια σας. Έχω τη νόσο 24 χρόνια. Είμαι 41. Μετά από διάφορα φαρμακα, κάνω tysabri. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να κάνω εμβόλιο.
 #134020  από marios
 Σάβ Ιουν 19, 2021 10:17 am
Καλημερα.Εχθες εχθες εκανα την δυτερη δοση φαιζερ.Πηγα για δουλεια κανονικα χωρις κανενα προβλημ.Σημερα το πρωι ομως απιστευτα ξηλινα ποδια και δεν μπορουσα να περπατησω τοιχο τοιχο που λεμε.Τωρα καπως συνηλθα και ηρθα για δουλεια με εφεραν δλδ.Εκανα ενα 37,7 σημμερα το πρωι που εβαλα θερμομετρο.καμια σχεση με την 1η δοση που εκανα πριν 20 ημερες τοτε δεν καταλαβα τιποτα.κανω αγωγη ταισαμπρι