• Αϋπνία

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #133677  από marios
 Παρ Απρ 02, 2021 7:17 pm
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα και καλό μήνα για εχθές. Θέλω να σας αναφέρω το πρόβλημα μου.τις τελευταίες 10 μέρες έχω σοβαρό πρόβλημα με τον ύπνο δηλαδή όταν λέμε σοβαρό εννοώ σοβαρό. Δεν κλείνει το μάτι μου όλο το βράδυ. Δεν θέλω να πιω ηρεμιστικό γιαυτό και πριν δύο εβδομάδες έκοψα το ρεμςρον μισό κάθε βράδυ για οκτώ μήνες. Θέλω τις δικέ ς σας εμπειρίες αν είχατε -ετε αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο. Είμαι σε θεραπεία με ταισαμπρι και περνω και φαμπυρα. Έχω προμηθευτεί βαλεριάνα από φάρμακειο και μαγνήσιο αλλά δεν.
 #133678  από Στάθης
 Παρ Απρ 02, 2021 8:54 pm
marios έγραψε: Παρ Απρ 02, 2021 7:17 pm Καλησπέρα σε όλη την ομάδα και καλό μήνα για εχθές. Θέλω να σας αναφέρω το πρόβλημα μου.τις τελευταίες 10 μέρες έχω σοβαρό πρόβλημα με τον ύπνο δηλαδή όταν λέμε σοβαρό εννοώ σοβαρό. Δεν κλείνει το μάτι μου όλο το βράδυ. Δεν θέλω να πιω ηρεμιστικό γιαυτό και πριν δύο εβδομάδες έκοψα το ρεμςρον μισό κάθε βράδυ για οκτώ μήνες. Θέλω τις δικέ ς σας εμπειρίες αν είχατε -ετε αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο. Είμαι σε θεραπεία με ταισαμπρι και περνω και φαμπυρα. Έχω προμηθευτεί βαλεριάνα από φάρμακειο και μαγνήσιο αλλά δεν.

Μεγάλο θέμα είχα κάποτε και εγώ δύσκολη συμβουλή όμως θα δώσω. Είχα να κοιμηθώ Νοέμβρης του 2012 εβδομάδες τρεις (3), δοκίμασα τα πάντα ηρεμιστικά, αντικαταθλιπτικά, γιατρούς, βαλεριάνες, γυμναστικές, σεξ, κολύμπια αλλά ουδέν, τίποτα το μάτι γαρίδα. Άρχιζα και υπέφερα πολύ, μάλιστα έβλεπα και παραισθήσεις την τρίτη εβδομάδα.
Αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι τελευταίο, είχα μια διαίσθηση, πήγα σε ένα πνευματικό καλό και εξομολογήθηκα. Ήταν αυτό που χρειαζόμουν, κοιμήθηκα το πρώτο βράδυ 5 λεπτά, το δεύτερο βράδυ 1ώρα, μετά κοιμόμουν κανονικά.

Τα τελευταία χρόνια όποτε έχω θέμα ύπνου (σπάνια), η κάνναβη με στρώνει, την παίρνω ελάχιστα. Αλλά τότε αυτός ο εφιάλτης λυτρώθηκε από πνευματικό που απλά με άκουσε.
 #133682  από marios
 Σάβ Απρ 03, 2021 5:27 pm
Σε ευχαριστώ Στάθη για την απάντηση. Όπως πάντα είσαι εκεί κάθε φορα