• Αϋπνία

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #133583  από marios
 Πέμ Μαρ 04, 2021 7:13 am
Καλημέρα σε όλους και σε όλες. Μόλις σηκώθηκα από το κρεβάτι για να πάω να κάνω την έβδομη δόση ταισαμπρι στο νοσοκομείο. Θα μού πείτε Οκ και; ναι σηκώθηκα από το κρεβάτι αλλά δεν είχα κλείσει μάτι όλο το βράδυ στριφογύριζα και είχα τρομερό άγχος για όλη αυτή τη κατάσταση που επικρατεί αυτούς τους καιρούς στα νοσοκομεία με τον κορονωιο. Δεν ξέρω αν θα μου προκαλέσει κάτι το φάρμακο με τη αϋπνία αλλά το να μην πάω το βρίσκω χειρότερο. Σορυ παιδιά αλλά ήθελα να τα πω κάπου. Να είστε όλοι και όλες καλά
 #133584  από Στάθης
 Πέμ Μαρ 04, 2021 10:45 am
marios έγραψε: Πέμ Μαρ 04, 2021 7:13 am Καλημέρα σε όλους και σε όλες. Μόλις σηκώθηκα από το κρεβάτι για να πάω να κάνω την έβδομη δόση ταισαμπρι στο νοσοκομείο. Θα μού πείτε Οκ και; ναι σηκώθηκα από το κρεβάτι αλλά δεν είχα κλείσει μάτι όλο το βράδυ στριφογύριζα και είχα τρομερό άγχος για όλη αυτή τη κατάσταση που επικρατεί αυτούς τους καιρούς στα νοσοκομεία με τον κορονωιο. Δεν ξέρω αν θα μου προκαλέσει κάτι το φάρμακο με τη αϋπνία αλλά το να μην πάω το βρίσκω χειρότερο. Σορυ παιδιά αλλά ήθελα να τα πω κάπου. Να είστε όλοι και όλες καλά

Πιστεύω ότι οι περιστάσεις φέρουν ιδιαίτερο άγχος γιατί εγκλωβιζόμαστε σε σκέψεις και σενάρια μέσα στο μυαλό μας λόγο του βομβαρδισμού πληροφοριών που δεχόμαστε τον τελευταίο καιρό από "παντού" για το θέμα. Κλείσε τα αυτιά σου και εστιάσου μόνο σε αυτό που έχει να διαχειριστείς τώρα - 1 δόση tysabri - και όλα καλά θα πάνε. Θα ξεκουραστείς καλά απόψε.

Καλή Δύναμη Μάριε.