• Έναν νευρολόγο που Ν ακούει!!!

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #133445  από Denia123
 Παρ Ιαν 15, 2021 5:14 am
Καλησπέρα παιδιά. Εύχομαι όλοι να είστε καλά και να καλυτερευτε μέρα με τη μέρα. Έχω ένα θέμα λοιπόν που με βασανίζει. Αυτή τη στιγμή είμαι σε εξαιρετική κατάσταση, οι εστίες μου κάποιες μικρυναν κάποιες εξαφανιστηκαν, αθλουμαι, κάνω διαλογισμό, έχω μια δουλειά που γουστάρω πολύ και μια σχέση που γουστάρω επίσης πολύ. Τώρα.... Μαντέψτε ποιος δεν νοιάζεται γι αυτά; ο νευρολόγος μου... Με. Εξαιρετική κλινική εικόνα και το jcv στο +4,14, και ένα σωστό side effects που με βασανίζουν. του ζήτησα να κάνω διάλειμμα από τα φάρμακα και να. Γυρίσουμε στο στάδιο της παρακολούθησης. Ο τύπος γέλασε και. Μου είπε αυτό αποκλείεται. Επειδή είναι γνωστή μούρη στο καβούρι δεν θα τον θειξω γιατί δεν μ ενδιαφέρει το τι κάνει με την καριέρα του και το ποσο είναι χωμένος στο σύστημα
Ζητάω σύσταση για γιατρό που να είναι ανοιχτός και σε εναλλακτικές θεραπείες. Σας ευχαριστώ και καλή χρονιά!! :emojis-3: :emojis-3: :emojis-3: :emojis-3:
 #133458  από Dhm
 Τρί Ιαν 19, 2021 7:00 pm
Γεια σου! Καταρχάς πολύ ευχάριστα τα πρώτα που είπες! :) Νευρολόγο ανοιχτό σε εναλλακτικές θεραπείες, εγώ προσωπικά μετά από τόσους που έχω επισκεφτεί, δεν έχω βρει κάποιον. Όλοι γελάνε-βρίζουν...Οπότε ακολουθώ συμβατική και εναλλακτική κάπως παράλληλα αυτήν την στιγμή, ακούγοντας τον εαυτό μου και το σώμα μου! Αθήνα βρίσκεσαι;
 #133486  από Denia123
 Δευ Ιαν 25, 2021 11:51 pm
Dhm έγραψε: Τρί Ιαν 19, 2021 7:00 pm Γεια σου! Καταρχάς πολύ ευχάριστα τα πρώτα που είπες! :) Νευρολόγο ανοιχτό σε εναλλακτικές θεραπείες, εγώ προσωπικά μετά από τόσους που έχω επισκεφτεί, δεν έχω βρει κάποιον. Όλοι γελάνε-βρίζουν...Οπότε ακολουθώ συμβατική και εναλλακτική κάπως παράλληλα αυτήν την στιγμή, ακούγοντας τον εαυτό μου και το σώμα μου! Αθήνα βρίσκεσαι;



Καλησπέρα!! Κάπως αποθαρρυντικό αυτό που λες τωρα. χαχαχαχα.
Ναι Αθήνα είμαι!
 #133491  από Dhm
 Τρί Ιαν 26, 2021 5:31 pm
Συγγνώμη, αλλά δυστυχώς είναι η αλήθεια. Σπάνια άνθρωποι της δυτικής ιατρικής θα δεχτούν ότι κάτι άλλο μπορεί να δώσει την λύση...Ειδικά όταν πολλοί παίρνουν πολλά χρήματα από τις φαρμακευτικές. Εγώ δηλαδή είχα σταματήσει για κάποια χρόνια τα φάρμακα κι έκανα μόνο ομοιοπαθητική και μετά πήγα σε έναν νέο νευρολόγο και μόνο που δεν μου είπε ότι θα πεθάνω αν συνεχίσω έτσι....Οπότε καλώς ή κακώς τώρα κάνω και συμβατική και εναλλακτική ιατρική. Το μόνο κάπως πιο θετικό ήταν όταν είπα σε έναν γιατρό ότι η διατροφή με βοήθησε περισσότερο από τα φάρμακα και είπε οκ ό,τι σε βοηθάει.
Στην Αθήνα δεν ξέρω νομίζω κάποιον εναλλακτικό, αλλά ίσως βρεις σε άλλο θέμα κάπου εδώ μέσα ;) Αλλά τουλάχιστον στην Αθήνα υπάρχουν περισσότερες επιλογές και για νευρολόγους που ίσως ακούνε. :smile-rock:
 #133556  από Denia123
 Πέμ Φεβ 18, 2021 2:47 pm
Joanna έγραψε: Τρί Ιαν 26, 2021 10:18 pm Πόσο ευχάριστα νέα...!!! 💜💜 Είχες καιρό που επαιρνες αγωγή; Well done 👌👌
Καλησπέρα! έκανα 1 χρόνο tysabri με ένα σωρό side effects τα οποία για κάποιο αστείο λόγο δεν προβληματίζουν καθόλου τους γιατρούς :P
 #133558  από Denia123
 Πέμ Φεβ 18, 2021 3:23 pm
Joanna έγραψε: Πέμ Φεβ 18, 2021 3:11 pm Εν τέλει γύρισες στο στάδιο της παρακολούθησης;
Ψάχνω ακόμα γιατρό να με στηρίξει σ' αυτό. Αλλά ναι, από τα φάρμακα τέλος.
Οπότε αν έχετε κάποιον "άνθρωπο" που να μη θέλει να πασαρει νέα προϊόντα, και προπαντως να ξέρει οτι τα συγκεριμενα φάρμακα φτιάχνουν ένα πράγμα και καταστρέφουν 10, στείλτε p.m.