• Περί μοναξάς ο λόγος...

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #133022  από kpapazoglou
 Παρ Ιούλ 10, 2020 9:09 am
Καλημέρα σας.
Σήμερα θέλω να σας εκμυστηρευτώ κάτι. Μικρός ήμουν θαυμαστής του Λούκυ Λούκ και πάντα μου έκανε εντύπωση η παρακάτω εικόνα με το τραγούδι ‘είμαι ένας φτωχός και μόνος καουμπου…’


Ο διάολος τα έφερε έτσι (σημ. δεν πιστεύω σε θεούς και διαβόλους, χάριν του λόγου χρησιμοποίησα την προηγούμενη έκφραση) να νιώσω ότι ‘είμαι ένας φτωχός και μόνος καουμπου…’ στη μάχη με το θηρίο.
 #133026  από Στάθης
 Παρ Ιούλ 10, 2020 6:46 pm
kpapazoglou έγραψε: Παρ Ιούλ 10, 2020 9:09 am Καλημέρα σας.
Σήμερα θέλω να σας εκμυστηρευτώ κάτι. Μικρός ήμουν θαυμαστής του Λούκυ Λούκ και πάντα μου έκανε εντύπωση η παρακάτω εικόνα με το τραγούδι ‘είμαι ένας φτωχός και μόνος καουμπου…’


Ο διάολος τα έφερε έτσι (σημ. δεν πιστεύω σε θεούς και διαβόλους, χάριν του λόγου χρησιμοποίησα την προηγούμενη έκφραση) να νιώσω ότι ‘είμαι ένας φτωχός και μόνος καουμπου…’ στη μάχη με το θηρίο.


Καλησπέρα Κώστα, δεν είσαι μόνος στο φαρ γιουεστ... απλά καλπάζει ο καθένας μας σε δική του κατεύθυνση. Ευχή μου να βρεθούμε κάποια στιγμή στην ίδια κατεύθυνση, αυτήν της ίασης, αγάπης και χαράς.
 #133079  από queen_of_my_life
 Τρί Αύγ 04, 2020 12:04 am
Δεν είσαι μόνος!
Ίσως οι περισσότεροι να νιώθουμε όπως εσύ.
Άρα είμαστε πολλοί...
Σίγουρα πολλοί κάποια βράδια δεν κοιμόμαστε.. Σίγουρα έχουμε απελπιστεί και κλάψει.. μετά πάλι δυναμώνουμε, και ξανά πέφτουμε.. κλπ κλπ..

Σε παρακαλώ, πάντα να χαμογελάς. Ακόμα και χωρίς ιδιαίτερο λόγο, έτσι επειδή θυμήθηκες μια ανοησία, ο,τιδηποτε.

ΥΓ.Να τα εφαρμόσεις καλά αυτά που είπαμε, γιατί θα χρειαστεί να μας τα πεις όταν θα νιώθουμε και εμείς μόνοι, γιατί όπως είπαμε, όλοι νιώθουμε έτσι κάποιες φορές. Όμως δεν είμαστε μόνοι!