• ΣΚΠ?

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #132591  από Dimitroubini
 Κυρ Φεβ 16, 2020 11:04 pm
Καλησπέρα! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα τη γνώμη σας!
Ονομαζομαι Δήμητρα και ειμαι 23 ετών, έχω διαγνωστεί με νευροαισθητηρια βαρηκοΐα 4 χρόνια, και 5 χρόνια συνολικά έχω εμβοες!
Φέτος παρατήρησα ότι έχω και μυγάκια στα μάτια,τα οποία έχουν αυξηθεί... Επίσης έχω κατι σαν γαργάληματα μουδιάσματα δεν ξέρω πως να. Το περιγράψω ακριβώς στον αριστερό ώμο κυρίως!
Επίσης κάποιες φορές έχω και θολη οραση ιδίως από το ένα ματι
Πριν 5 μήνες έκανα τη πρώτη μου μαγνητικη με σκιαγραφικο.. Δεν έδειξε κάτι μου είπαν... Επίσης έχω κάνει όλες τις αιματολογικες εξετάσεις και δεν έχει βρεθεί κάτι παθολογικο... Έχω απελπιστεί!! :emojis-35:
 #132592  από Στάθης
 Δευ Φεβ 17, 2020 1:35 pm
Dimitroubini έγραψε: Κυρ Φεβ 16, 2020 11:04 pm Καλησπέρα! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα τη γνώμη σας!
Ονομαζομαι Δήμητρα και ειμαι 23 ετών, έχω διαγνωστεί με νευροαισθητηρια βαρηκοΐα 4 χρόνια, και 5 χρόνια συνολικά έχω εμβοες!
Φέτος παρατήρησα ότι έχω και μυγάκια στα μάτια,τα οποία έχουν αυξηθεί... Επίσης έχω κατι σαν γαργάληματα μουδιάσματα δεν ξέρω πως να. Το περιγράψω ακριβώς στον αριστερό ώμο κυρίως!
Επίσης κάποιες φορές έχω και θολη οραση ιδίως από το ένα ματι
Πριν 5 μήνες έκανα τη πρώτη μου μαγνητικη με σκιαγραφικο.. Δεν έδειξε κάτι μου είπαν... Επίσης έχω κάνει όλες τις αιματολογικες εξετάσεις και δεν έχει βρεθεί κάτι παθολογικο... Έχω απελπιστεί!! :emojis-35:


Άποψή μου είναι ότι τα μυγάκια στα μάτια συνήθως δείχνουν ότι ο οργανισμός σου έχει πήξει στην οξείδωση, στις τοξίνες. Το γνωρίζω καλά, διότι στα 23 μου είχα το ίδιο θέμα.

Νευρολογικά όλα τα συμπτώματα που περιγράφεις, επίσης δείχνουν αυτήν την τάση, της οξείδωσης σε αρχικά στάδια. Το κυκλοφορικό σου, η αιμάτωση δηλαδή πιθανά να χρειάζεται τόνωση, οι εμβοές έχουν και αυτές την τάση να δείχνουν ότι το κυκλοφορικό έχει παλινδρόμηση. Το σύμπτωμα των εμβοών λέγεται και tinnitus.

Το υπέροχο είναι ότι οι εξετάσεις σου είναι καθαρές. Δεν έχεις ανάγκη την απελπισία, αλλά την ενδυνάμωση του οργανισμού σου, απλά κόβοντας τις τοξίνες και οξειδωτικές συνδρομές οι οποίες μπορεί να είναι:

- το τσιγάρο (και λοιπές ναρκωτικές ουσίες)
- υπερβολικά make-up (συσσώρευση βαρεών μετάλλων)
- υπερβολική έκθεση σε ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία (κινητά, WIFI Κτλ.)
- υπερβολή αλκοόλ & ξενύχτι
- κακή διατροφή
- αμέλεια άσκησης, γυμναστικής (κακός μεταβολισμός)

Όλα τα παραπάνω, μπορείς πραγματικά να αλλάξεις τελείως την ζωή σου, αναβαθμίζοντας την ποιότητά της, απλά αφαιρώντας ενέργεια κάθε μέρα, βήμα βήμα από τις άνω κατηγορίες, και όποιες άλλες γνωρίζεις στην Καρδιά σου ότι σε μολύνουν.
 #132593  από Dimitroubini
 Δευ Φεβ 17, 2020 1:53 pm
Εσύ με τα μυγάκια τι έκανες; τώρα τα βλέπεις;
 #132594  από Στάθης
 Δευ Φεβ 17, 2020 2:50 pm
Dimitroubini έγραψε: Δευ Φεβ 17, 2020 1:53 pm Εσύ με τα μυγάκια τι έκανες; τώρα τα βλέπεις;
Έχω δυναμώσει αρκετά σωματικά μέσα από την Αντι-οξείδωση του οργανισμού μου, που δεν με ενοχλούν καθόλου. Αλλά όταν καταβάλλομαι, ή ξενυχτάω ή γενικότερα όταν ταλαιπωρώ το κεντρικό νευρικό μου σύστημα γίνονται λίγο πιο έντονα.

Μην ανησυχείς για τα μυγάκια. Περισσότερο επικεντρώσου στην Υγεία του οργανισμού σου συνολικά. 23χρονών τα κύτταρά σου είναι τόσο ευέλικτα και εύπλαστα, που λίγο να αλλάξεις κάποια πράγματα, θα δεις μεγάλη διαφορά.