• Χωρίς ενδιαφέρον

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #132352  από Σταυρος
 Τετ Δεκ 18, 2019 11:47 am
Καλημέρα σε όλους δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε εσάς αλλά σε εμένα τον τελευταίο καιρό δεν με νοιάζει τίποτα τα βρίσκω όλα ανούσια ακόμη και ή τελευταία διάγνωση που πήρα παρόλο πού είναι άσχημα δεν με νοιάζει και γιατί;;;;; γιατί δεν υπάρχει θεραπεία
 #132353  από Στάθης
 Τετ Δεκ 18, 2019 12:22 pm
Σταυρος έγραψε: Τετ Δεκ 18, 2019 11:47 am ... και γιατί;;;;; γιατί δεν υπάρχει θεραπεία
Αν σκεφτόμαστε έτσι, τότε η ζωή μας έχει και διαιωνίζει τον χαρακτήρα, του "αθεράπευτου".
Δεν είναι λίγοι οι (α)σθενείς που έχουν Θεραπευτεί από την νόσο. Αν ψάξεις θα τους βρεις.
 #132361  από queen_of_my_life
 Σάβ Δεκ 21, 2019 10:09 am
Καλημέρα Σταύρο!
Δεν είσαι ο μόνος που αισθάνεται έτσι. Αυτό είναι σίγουρο. Και είναι λογικό. Κάποιοι αισθανόμαστε έτσι για πολύ καιρό και άλλοι για λιγότερο.
Εγώ συχνά νιώθω έτσι. Και νευριάζω όταν μου μιλάνε για κατάθλιψη ( ο νευρολόγος κυρίως. Ο ψυχολόγο με έβρισκε απλά προβληματισμένη ). Ο λόγος που εγώ νιώθω έτσι είναι ο ίλιγγος που εδώ και 2 χρόνια δεν έφυγε λεπτό. Εγώ δεν το λέω κατάθλιψη. Το λέω απογοήτευση και κούραση ψυχική.
Ο φίλος μου πάντα μου δίνει δύναμη. Είναι οι μέρες που λέω, οκ θα περάσουν όλα. Όμως δεν περνάνε, άφησα και τη δουλειά μου...

Όμως προσπαθώ!
Μπορεί μια πάνω μια κάτω, όμως προσπαθώ! Λέω πού θα πάει!

Πάντα υπάρχει ένας λόγος να χαμογελάμε...
 #132367  από Σταυρος
 Σάβ Δεκ 21, 2019 2:05 pm
Στάθης έγραψε: Τετ Δεκ 18, 2019 12:22 pm
Σταυρος έγραψε: Τετ Δεκ 18, 2019 11:47 am ... και γιατί;;;;; γιατί δεν υπάρχει θεραπεία
Αν σκεφτόμαστε έτσι, τότε η ζωή μας έχει και διαιωνίζει τον χαρακτήρα, του "αθεράπευτου".
Δεν είναι λίγοι οι (α)σθενείς που έχουν Θεραπευτεί από την νόσο. Αν ψάξεις θα τους βρεις.
Στάθη δεν λες που να ψαξω
 #132368  από Στάθης
 Σάβ Δεκ 21, 2019 3:57 pm
Σταυρος έγραψε: Σάβ Δεκ 21, 2019 2:05 pm Στάθη δεν λες που να ψαξω
Αν δεν βαριέσαι, ξεκίνα από εδώ:

Living Proof Documentary

Το πολυβραβευμένο ντοκιμαντέρ του Matt Embry που ψάχνει απαντήσεις για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης και το κάνει με το καλύτερο τρόπο με μπροστάρη τον Matt.

https://www.seelivingproof.com/

Μάθε περισσότερα για το πως λειτουργεί το σύστημα εδώ

Η Δύναμη του Τώρα

Το γνωστό bestseller του Eckhart Tolle που μας ταξιδεύει στο Παρόν για καλύτερη υγεία, σοφία και δύναμη. Προσωπικά, αυτό το βιβλίο με βοήθησε πολύ περισσότερο από τα φάρμακα και του νευρολόγους γιατί με έμαθε να εστιάζομαι στο Παρόν, με έμαθε να παρατηρώ της τρισάθλιες φοβικές σκέψεις του μυαλού και με έμαθα να προβληματίζομαι μονάχα για την σχέση μου με το Παρόν (συμμαχική ή εχθρική).

https://www.politeianet.gr/books/978960 ... ora-180675

Μάθε περισσότερα για την Ψυχολογία & Πνεύμα εδώ

Πρωτόκολλο Wahls

Η Terry Wahls έχει αναστρέψει την πάθηση της ΣΚΠ διαμέσου της διατροφής. Υπάρχει το βιβλίο της που αναλύει τον ριζοσπαστικό τρόπο αντιμετώπισης και αναστροφής της πολλαπλής σκλήρυνσης μέσω της διατροφής.

Τhe Wahls Protocol

Μάθε περισσότερα για την Διατροφή εδώ
 #132370  από Σταυρος
 Κυρ Δεκ 22, 2019 12:07 am
Σε ευχαριστώ Στάθη για τον χρόνο σου καλές γιορτές με υγεία