• Μουδιασμα στο χερι

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #131918  από Δημητρης θεοδωριδης
 Τετ Σεπ 11, 2019 8:08 pm
Πριν 5 μηνες ξυπνησα με μουδιασμενο χερι και θεωρησα πως δεν ειναι κατι και θα περασει,αλλα αυτο επεμενε ολη τη μερα.Πηγα σε ορθοπεδικο και μου ειπε πως δεν ειναι κατι αλλα αμα συνεχισει να ξανα παω.Εχω κανει 2 μαγνητικες μια στον αυχενα και μια στον αγκωνα και ενα ηλεκτρομυογραφημα και μου λενε πως ολα ειναι μια χαρα.Δεν ηταν καθολου κατατοπιστικοι.Σημερα το χερι ειναι καλυτερα αλλα εχω ακομα καποιες ενοχλησεις σε μικροτερο βαθμο απο αυτον πριν 5 μηνες, δεν ξεεω πως να τις περιγραψω ακριβως κυριως οταν ξαπλωνω τοτε με πιανει αυτη η ενοχληση απο τον αγκωνα και κατω και στον δικεφαλου.Με εχει καταβαλει αρκετα αυτη η ιστορια και θα εκτιμουσα αν καποιος μπορει να με βοηθησει.
 #131925  από manolo
 Πέμ Σεπ 12, 2019 1:38 pm
Ξεχνα την σκληρυνση, αν ειναι καθαρες οι μαγνητικες δεν υπαρχει υποψια,ορθοπεδικο,τενοντιτιδα μαλλον,αν ασχολεισαι με υπολογιστες.
 #131935  από evaggelia87
 Παρ Σεπ 13, 2019 3:55 pm
Καλησπέρα εύχομαι να μην είναι τίποτα αλλά καλό θα ήταν να έκανες και μια εγκεφάλου για να είσαι απόλυτα σίγουρος.
 #131940  από Δημητρης θεοδωριδης
 Σάβ Σεπ 14, 2019 3:53 pm
Σκεφτομαι να κανω και εγκεφαλου αν και ο νευρολογος μου ειπε οτι ειναι τραβηγμενο.Το τελευταιο μηνα που κανω γυμναστικη σαν να εχει βοηθησει λιγο παντως