• Να πάρω αντικαταθλιπτικό?

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #132272  από Kpoplistener
 Δευ Δεκ 02, 2019 11:29 am
Όχι να μην πάρεις. Με τίποτα! Θα με ευγνωμωνεις κάποια μέρα. Πίστευε στον Θεό ΜΟΝΟ Αυτός είναι ο ιατρός των ψυχών και των σωμάτων ημών.

Αν πάλι δεν πιστεύεις δεν μπορώ να σε πείσω για κάτι

Παρά μόνο να σου πω ότι αν ψάχνεις για την εσωτερική σου γαλήνη δεν πα να κάνεις γιογκες δεν πα να κάνεις εκατό βασκανιες δεν πα να πάρεις αντικαταθλιπτικά..μόνο Ο Θεός είναι ο σωτήρας της ψυχής διότι Αυτοςβμας την χαρησε

Τώρα θα λες ..ποια είναι αυτή η τρελή? Μοιάζει σαν να παριστάνει κάποιον γέροντα.

Όχι φίλε μου. Συνπασχουσα είμαι και έπαθα ακριβώς τα ίδια . Πήγα ψυχολόγους και δεν έκανα απολύτως τίποτα. Μου πήραν λεφτά αυτό μόνο.
Πήγε ο άλλος να μου γράψει μαζί με την ιντερφερόνη β' και κάτι άλλες ενέσεις με χάπια επειδή διέγνωσε ντεμεκ μια σοβαρή κατάθλιψη. Και όλο αυτό γιατί? Γιατί έχασα την ισορροπία μου μπροστά του έπεσα και μου βγήκε σε ψυχική οδύνη (κλάμα) και αυτός από αυτό με είχα διαγνώσει από το κλάμα ότι είχα κατάθλιψη χαχαχαχ ότι να ναι.

Ξέρω τι σου λέω όσο τρελή και να ακουγομαι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kpoplistener την Δευ Δεκ 02, 2019 11:38 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #132273  από Kpoplistener
 Δευ Δεκ 02, 2019 11:31 am
nivass έγραψε: Τρί Αύγ 27, 2019 5:32 pm προειδοποιώ θα σου φανώ λίγο εκνευριστικός
πρέπει να σταθείς στα πόδια σου, και κυριολεκτικά και μεταφορικά
δεν γινεται αλλιώς, δεν υπαρχει αλλο σχέδιο δράσης
σε καταλαβαινω, πίστεψε με. Εγω ήμουν τέρμα ματαιόδοξος με την κατάσταση, συνέχεια κακοκεφος, προσποιούμουν ότι γελούσα κλπ
δεν ξερω απο ψυχολογια αλλα μαλλον ηταν κάποια καταθλιψη. και το χειροτερο? δεν το αντιλαμβανόμουν! 2004 έγινε η διάγνωση και 2013 εδωσα ενα χαστούκι στον εαυτό μου να ξυπνήσω
ξερω ευκολο στα λογια αλλα πρεπει να το παλεψεις
οσο για το μεσημερι, ειναι η ζεστη... μας διαλύει! air condition κρυα ντουζ.
αρα do whatever you can, ή καλύτερα do whatever you CAN'T!
"Δεν ξέρω από ψυχολογία" .

Ξέρεις.

Αυτοί που δεν ξέρουν λένε πως "ξέρουν"
 #132412  από Govanna
 Δευ Δεκ 30, 2019 12:37 am
Καλά το κλάμα είναι άλλη πονεμένη ιστορία... Εγώ κλαίω συχνότερα απ ό,τι στο παρελθόν που δεν είχα τίποτα (και πάλι κλαψιαρα ήμουν, φαντάσου τώρα...!!!)
Πιστεύω πάντως ότι λίγο το ζόρι, λίγο η τσαντίλα που δεν τα καταφέρουμε όπως θέλουμε , λίγο η νόσος που το γουστάρει το κλάμα, μας έχουν βγάλει... κουνημενους... Χα χα!
Και όχι, έχω πάρει την απόφαση ότι αντικαταθληπτικο ΔΕΝ πρόκειται να πάρω. Το GABA με βοήθησε πολύ και επίσης μόλις είδα τις παρενέργειες του αντικαταθληπτικου.... Όχι χωρίς δεύτερη σκέψη!!!
Ευχαριστώ παιδιά, είστε πραγματικοί φίλοι!!! (τουλάχιστον έτσι σας νιώθω!!!!)
Καλή Χρονιά να έχουμε, στα πόδια μας να είμαστε, με χαρά και δύναμη!!! :emojis-3:
 #132669  από Kpoplistener
 Κυρ Μαρ 15, 2020 12:11 am
Govanna έγραψε: Δευ Δεκ 30, 2019 12:37 am Καλά το κλάμα είναι άλλη πονεμένη ιστορία... Εγώ κλαίω συχνότερα απ ό,τι στο παρελθόν που δεν είχα τίποτα (και πάλι κλαψιαρα ήμουν, φαντάσου τώρα...!!!)
Πιστεύω πάντως ότι λίγο το ζόρι, λίγο η τσαντίλα που δεν τα καταφέρουμε όπως θέλουμε , λίγο η νόσος που το γουστάρει το κλάμα, μας έχουν βγάλει... κουνημενους... Χα χα!
Και όχι, έχω πάρει την απόφαση ότι αντικαταθληπτικο ΔΕΝ πρόκειται να πάρω. Το GABA με βοήθησε πολύ και επίσης μόλις είδα τις παρενέργειες του αντικαταθληπτικου.... Όχι χωρίς δεύτερη σκέψη!!!
Ευχαριστώ παιδιά, είστε πραγματικοί φίλοι!!! (τουλάχιστον έτσι σας νιώθω!!!!)
Καλή Χρονιά να έχουμε, στα πόδια μας να είμαστε, με χαρά και δύναμη!!! :emojis-3:
Να σε καλά καλή δύναμη