• ΦΟΒΑΜΑΙ

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #131520  από Vivi28
 Πέμ Μάιος 23, 2019 12:11 pm
παρε ναι καλο θα σου κανει θα σε χαλαρωσει λιγακι..μουδιασματα σε ολο το κορμι και την σπονδυλικη στηλη,φαγουρα,ζαλη και θολη οραση.....
 #131521  από bude
 Πέμ Μάιος 23, 2019 12:24 pm
ευχομαι κι σ εσένα να πάνε όλα καλά!!!! εγώ είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, δεν θέλω να πάω στην δουλειά, μόνο να είμαι στο σπίτι και να πηγαίνω στο πάρκο τα παδιά... και κλαιω, κλαιω, κλαιω... καισ την δουλειά με ρωτάνε τί έγινε πως είσαι όλα καλα με την μέση σου(είχα κάνει δισκοκήλη πριν χρόνια και υπέθεσα πως τα μουδιάσματα θα είναι απ αυτό) τί ήταν τελικά;;;Τί να τους πω;; πως φοβάμαι τα χειρότερα;;;
 #131522  από Vivi28
 Πέμ Μάιος 23, 2019 12:27 pm
ευχαριστω να εισαι καλα..μην το αφηνεις να σε παιρνω παο κατω οσο περισσοτερο μπορεις...με το κλαμα δεν βγαινει τιποτα...εγω οχι μονο οδυλευω αλλα δουλευω και σχεδον ολη μερα.δεν ειμαι αποδοτικη οπως ημουν σαφως γιατι με βασανιζει κατι αλλα προσπαθω να κανω οοοτι ακριβως εκανα και πριν.βγαινω,κανω οτι εκανα συν εχω προσθεσει πραγματα που με ικανοποιουν και με ηρεμουν που ουτε καν τα γνωριζα πως με ευχαριστουν...(απο καθε κατασταση που περναμε βγαινει και κατι θετικο).. βρες αυτο το θετικο και σε σενα και πορεψου με αυτο μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα...
 #131523  από bude
 Πέμ Μάιος 23, 2019 1:09 pm
Να σαι καλά, σήμερα νιώθω λίγο καλύτερα. Απ την μια απογοητευομαι αλλα την άλλη σκέφτομαι " θα το παλέψω κι αν έχω, η επιστήμη προχώτησε πολύ σε αυτο το αυτοάνοσο" εξάλλοι κανανας δεν ξέρει πόσο και πως θα ζήσει. Μπορεί άυριο να μας πατήσει ένα αυτοκίνητο...
 #131524  από Vivi28
 Πέμ Μάιος 23, 2019 1:11 pm
ετσι ακριβως ειναι και καποιες φορες ειναι καλο να ξερεις τι εχεις να φυλαγεσαι και να το παρακολουθεις...αισιοδοξια και χαμογελο μονο χρειαζεται.ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο...να φροντιχεις να σε βελπουν τα παιδια σου καλα και εσυ να τα χαιρεσαι ...ενημερωσε μας για τ αποτελεσματα....
 #131538  από bude
 Παρ Μάιος 24, 2019 1:51 pm
ουφ αύριο η εξέταση και έχω τρελαθει.. Αυτο που με αγχώνει είναι πως πρεπει να είμαι ακίνητη περιπου 50 λεπτά, μα γίνεται αυτό. το ηρεμιστικό λέτε να κάνει δουλειά;
 #131539  από Dhm
 Παρ Μάιος 24, 2019 1:57 pm
Μήπως το ηρεμιστικό σε κοιμίσει όμως; Κάτι τέτοιο νομίζω δεν είναι θεμιτό. Μπορείς να ρωτήσεις βέβαια και εκεί που θα το κάνεις και τον γιατρό σου.
Μια ίσως ακραία άποψη θα ήταν πάντως πως είναι δώρο να είσαι ακίνητος κάποια χ ώρα. Οι ρυθμοί της καθημερινότητας είναι τέτοιοι, που θα έπρεπε για το καλό μας γενικότερα να προσπαθούμε να μένουμε κάποια ώρα ακίνητοι (εξού και τα πολλά πλεονεκτήματα του διαλογισμού). Στον μαγνητικό τομογράφο, κάθεσαι κάποια ώρα σε ακινησία, σκέφτεσαι όμορφα πράγματα και ότι αυτό το κάνεις για το δικό σου καλό και για κανέναν άλλον. Δεν σε βασανίζει κάποιος, είναι όλα καλά...
 #131540  από bude
 Παρ Μάιος 24, 2019 2:01 pm
μου είπαν να πάρω, δεν μπορώ να ακούω εκείνο το σφυρί να βαράει... νιώθω πως με σταυρώνουν ακόμη και με τις ωτοασπίδες ακούγεται τρελα
 #131541  από Dhm
 Παρ Μάιος 24, 2019 2:03 pm
Ναι εντάξει, καταλαβαίνω. Εγώ καμιά φορά θέλω να αρχίσω να χορεύω με αυτούς τους ήχους :P
 #131544  από Vivi28
 Παρ Μάιος 24, 2019 2:16 pm
καλη επιτυχια αυριο...και ηρεμια ολα καλα θ πανε.ηρεμια και θετικη σκεψη....