• Τι γνωμη σας

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #131454  από Cris
 Κυρ Μάιος 12, 2019 2:29 pm
είχα πόνο αρκετές μέρες και θολή όραση ελαφριά βεβαία και λήγω το κόκκινο χρώμα το έβλεπα λήγω πιο ξεθωριασμένο ελαφριά όμως. Πήγα σ έναν οφθαλμίατρο τις πρώτες μέρες μου έκανε όλα εκεί αριθμούς και τέτοια δεν μου βρήκε κάτι μάδησε κάτι κολλύρια ο πόνος έφυγε η θολούρα είχα πάλι λήγω Ξανά πήγα μετά από 10 μέρες ξανά εξετάσει πάλι τίποτα δεν μου βρήκε μονό λήγω αστιγματισμό. Μετά από κάτι μέρες πάω σε οφθαλμική κλινική πάλι εξετάσει και αυτά με τα χρώματα αριθμούς πάλι τίποτα πολύ λήγω μυωπία μου λέει Τις λέω έχω αναχθεί έχω διαβάσει για σκλ και τέτοια Μου απαντάει οτι δεν έχεις κάτι προς τα εκεί μου είπε πέταξε τα κολλύρια εκείνα που μου είχε δώσει ο άλλος και πάρε ένα άλλο flucon λέγετε 1 σταγόνα για δέκα μέρες την τρίτη μέρα πήγα ένα ταξιδάκι και άρχισα να βλέπω βελτιώσει και είμαι οκ μετά από 10 μέρες από τις σταγόνες. Έχω όμως αναχθεί γιατί δεν ξέρω τι ήταν ότι έχω διαβάσει όλα τα συμπτώματα είναι για οπισθοβολεί νευριτηδα άλλα η οφθαλμίατροι δεν μου είπαν κάτι τετ ειο Υπαρχή κάποια εξετάσει πεδία που να μπορώ να κάνω να δω αν ήταν η όχι οπισθοβολεί νευρίτιδα
 #131485  από litsa
 Τρί Μάιος 21, 2019 11:44 pm
καλά μην τρελαίνεσαι, χαλάρωσε και δεν βγαίνουν έτσι εύκολα οι διαγνώσεις...
αν νομίζεις ότι κάτι έχεις θα πας σε νευρολόγο και θα πρέπει να κάνεις μαγνητικές
για να δεις αν έχεις βλάβες

εγώ θα πρότεινα , υγιεινή ζωή, βιταμινούλες και κάνα ταξιδάκι να χαλαρώσεις και να ξεχαστείς
και όλα θα πάνε καλύτερα
 #131601  από Cris
 Πέμ Ιουν 06, 2019 7:08 pm
έχω πάει σε 3 οφθαλμιάτρους πάρα πολύ κάλους τους δεν μου είπαν για κάτι τέτοιο τους είπα να πάω σε νευρολόγο η για μαγνητική μου είπαν όχι δεν είναι κάτι τέτοιο πού σου περνάει από το μυαλό, πριν το παθό είχα πάρα πολύ αχός και έκανα 2 μίνες μια χειρωνακτική δουλειά 2 μηνών από το πρωί μέχρι το βράδυ με σπρεειτ βαψίματος με πολυεστέρες και διάφορα χημικά τέτοια, πήγα 2 ταξιδάκια χαλάρωσα ηρέμισα και είμαι ΟΚ τώρα, είπα μέσα μου αν ήταν κάτι σοβαρό έστω ένας οφθαλμίατρος θα μου έλεγε πήγαινε σε νευρολόγο η πήγαινε κάνε μαγνητική όπως επέμενα και τους είπα να πάω και μου είπαν όχι και η 3 που τους είπα, σ ευχαριστώ για την απαντήσει σου litsa, και έχεις δίκιο ούτε τι διατροφή μου προσέχω και πέρναγα πολλές ώρες στον υπολογιστεί,