• Μια ερώτηση σημαντική

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #131282  από litsa
 Τρί Μαρ 26, 2019 6:47 pm
litsa εγραψε: Οι απαντήσεις μου, μπήκαν σε παράθεση. Καταρχήν να διευκρινίσω ότι δεν είχα πρόθεση να προσβάλω κάποιον, αλλά απλά να παραθέσω την δικιά μου άποψη, μια και ορισμένα εργαλεία δουλέψανε σε μένα στον δικό μου βαθμό.. μικρό ή μεγάλο ή καθόλου... δεν έχει σημασία...
Πριν 10 -15 χρόνια δεν υπήρχαν όλα αυτά που ανέφερα στο προηγούμενο μου ποστ.
Κι άμα σου πω ότι τα δοκίμασα?

Βιταμίνες δεν περνώ συχνά γιατί προφανώς δυσκολεύομαι να καταπιώ το μικρό χάπι.
Υπάρχουν και πόσιμες βιταμίνες, το θέμα είναι τι θέλει να κάνει ο καθένας μας και που θέλει να πάει
Πραγματικά είστε σαν τους άλλους που λες ..πονάω από την ΣΚΠ
Και ο άλλος σου λέει "δοκίμασες μουρουνέλαιο, δοκίμασες να τρως πολλά πορτοκάλια?"
Ειλικρινά, δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου, να παροτρύνω χωρίς να το έχω δοκιμάσει, και να το έχουν δοκιμάσει και άλλοι , και κυρίως χωρίς να έχω διαβάσει...
Έλεος παιδιά ..είμαστε τόσο ιδιοι αλλά καταντησαμε τόσο διαφορετικοι

Εμείς οι ίδιοι ΕΜΕΙΣ φωνάζουμε τον εαυτό μας υπερβολικό?

Τώρα με αυτό που είπες θες να σου πω ότι " θα το κάνω?"
Μην κάνεις κάτι αν δεν το επιθυμείς, Ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε...!! εγώ θα επιθυμούσα να υπήρχαν πριν 15 χρόνια αυτές οι γνώσεις, ίσως να ήμουνα πολύ καλύτερα
Δεν θα το κάνω σου λέω όλη την αλήθεια γιατί ξέρω τι θα με βοηθήσει .
Αφού το ξέρεις τι θα σε βοηθήσει ... κάντο!! και αν θες μοιράσου το μαζί μας, ώστε κάποιος από εμάς ίσως βοηθηθεί...
Υπάρχει ρατσισμός προς την ΣΚΠ ..και εσείς οι ΙΔΙΟΙ που πάσχετε από αυτή την τόσο ύπουλη ασθένεια, είστε συνένοχοι με τους ρατσιστές.

Όχι δεν πρόκειται να πάω σε "ψυχοθεραπεία" ξέρει η "ψυχίατρος" "ψυχολόγος" σου να σε ρωτάει τίποτα αλλά εκτός από το αν ευχαριστήθηκε στον οργασμό???
Σοβαρά υπάρχει επιστήμων ψυχίατρος που σε ρωτάει για τον οργασμό?? που σου κολλάει και ταμπέλα?? έχετε δίκιο να φωνάζεις , οπως φωνάζω και εγώ και βρίζω όσους δεν είναι γιατροί. Η αλήθεια είναι ότι θέλει ψάξιμο για να βρεις τον κατάλληλο ''αρχι@@το ψυχίατρο, ο οποίος ψυχίατρος θα σε καθοδηγήσει χωρίς να σου πει καν την διάγνωση, σε ένα πιο φωτεινό δρόμο. Οι ψυχολόγοι για μένα , είναι παντελώς άσχετοι, μόνο και μόνο επειδή σπούδασαν 4 χρόνια και πήραν ένα χαρτί, δεν έχουν ούτε γνώση, ούτε κατάρτιση. Εκτός αν προχώρησαν και το σπούδασαν εκτενέστερα.
Ξερει να σε ρωτάει τίποτα εκτός από το αν επιθυμούσες να πέσει μια ατομική βόμβα στον κόσμο?

Πιο λιγότερο αρωστημενες ερωτήσεις δεν μπορούν να ρωτήσουν?

Ξερεις ποια είναι η ψυχή?

Ξέρουν?

Ρώτα τους .. τι είναι η ψυχή?

Εγώ ΕΝΑ ξέρω μονάχα

Από τότε που βγήκανε οι "ψυχολόγοι " δαιμονιστηκαν οι άνθρωποι.

Θες να διαφωνήσεις? Δεν με πειράζει
Γιατί αυτό υπάρχουν τα φόρουμ
[/quote]
Δεν είμαι εδώ για να διαφωνήσω , ούτε για να πω την εξυπνάδα μου. Το μόνο που έκανα, λίγο γρήγορα θα έλεγα, μια που δεν με γνωρίζετε , ήταν να πω μερικά από αυτά που βοηθάνε κόσμο, και που οι νευρολόγοι... δεν τα λένε... γιατί απλά δεν τους συμφέρει...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος litsa την Τρί Μαρ 26, 2019 6:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #131283  από litsa
 Τρί Μαρ 26, 2019 6:56 pm
Kpoplistener έγραψε: Πέμ Μαρ 21, 2019 12:24 am Και κάτι άλλο σου λέω και να το θυμάσαι. Δεν είμαστε ίδιοι οργανισμοί!

Και δεύτερον δεν μπορώ ούτε μπάνιο να κάνω στο σπιτάκι μου για να χαλαρώσω. Αλλά εφόσον έχεις εσύ δύναμη και είσαι σούπερ καλύτερα , Έλα να με βοηθήσεις λιγάκι.

Σε ξένο πόνο λέμε ότι θέλουμε.

Όταν ομως εσύ θα υποφέρεις να δω αν θα σου αρέσει να ακούς λόγια παχιά
Ειλικρινά, δεν περίμενα αυτή την επίθεση... δεν θα πω λυπάμαι για τον χρόνο μου, να γράψω το αρχικό μου ποστ, γιατί πολύ απλά ξέρω ότι έχουν βοηθηθεί άνθρωποι , που ποτέ δεν το έγραψαν σε αυτό το φόρουμ. Δεν έχω την δύναμη που ειρωνικά μου αποδίδεις, και ειλικρινά αν την είχα αυτή τη δύναμη, θα έπρεπε να χαιρόσουν για μένα και να παραδειγματιστείς.
Επίσης ούτε με ξέρεις, και ούτε ξέρεις τι έχω περάσει και πως το έχω περάσει. Το αν θέλω να φαίνομαι και να είμαι θετική, αυτό είναι δικό μου θέμα.
Εγώ απλά σου εύχομαι καλή δύναμη και καλή συνέχεια!!! όπως βέβαια σε όλους μας!
 #131299  από Kpoplistener
 Κυρ Μαρ 31, 2019 9:36 am
Όταν δεν καταλαβαίνουν οι άνθρωποι δεν υπάρχει χώρος για ευγένειες. Στα λέω στα ίσα! Έλα να με βοηθήσεις με πράξεις μπορείς? Όχι λόγια λόγια λόγια λόγια. Πολλοι άνθρωποι που δεν έχουν τίποτα και κάνουν τους ξερολες στον δικό μου πόνο λένε την ίδια ατακα ..."έχουν βοηθηθεί πολλοί από αυτά" άστο κοπέλα μου αυτά τα ακούω μια ζωή

Είμαστε διαφορετικοί Άλλος οργανισμος εσύ άλλος εγώ . Οπότε φτάνει με την καραμέλα των βιταμινών .

Έχεις παιδιά? Είσαι πάνω από 30?


Αν ναι μπράβο , γιατί εγώ δεν έχω. Ούτε καν έχω τελειώσει την σχολή μου ουτε καν πατάω από την τόση κόπωση. Είμαι 23 και δεν ζω όπως θα έπρεπε. Στα 13 μου άρχισα να χανω την εφηβεία και στα 16 την έχασα εξολοκλήρου. Και μια ζωή ακούω τα ίδια και τα ίδια και τώρα τα ακούω και από συπασχοντες με εμένα.

Λυπαμαι για την επίθεση μου προς εσένα αλλά δεν μπορεί εγώ να μιλάω για την προστασία του ανοσοποιητικού με την μάσκα προστασίας που πάση θυσία την έχω ανάγκη γιατί υποφέρω και αρρωσταίνω ευκολα, και εσύ να μου λες για βιταμίνες.

Ξέρω κοπέλα μου βιταμίνες παίρνω . Τίποτα δεν κάνουν σε αντίθεση με το ίδιο το περιβάλλον και τους ανθρώπους που κάνουν θαύματα με την συμπεριφορά τους.

Αν τώρα οι άνθρωποι όταν βήχουν χρησιμοποιούσαν το χέρι τους, τώρα δεν θα μιλούσα καν για μασκα