• υαλουρονικα μποτοξ κτλ

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #128140  από Arage
 Παρ Ιουν 16, 2017 8:51 am
Με αφορμή το θέμα για το ταττου σκέφτηκα να ρωτήσω και κάτι άλλο αν ξέρει κανένας, ίσως οι γυναίκες περισσότερο αλλά και οι άντρες!!!

ξέρετε αν μπορούμε να βάλουμε υαλουρονικο η μποτοξ στο πρόσωπο για τις λεπτές γραμμές ρυτιδουλες στο πρόσωπο .

Εγώ ακριβώς δεν έχω ρυτιδουλα αλλά μια γραμμή από ένα κόψιμο και η δερματολογος μου είχε πει παλια ότι θα το αντιμετωπίσουμε όπως μια ρυτιδουλα θα το γεμίσουμε με υαλουρονικα αλλά δεν το είχα κάνει τότε ψιλό φοβόμουν δεν ήταν και εντονο.
Τώρα με την ms ψιλοφοβαμαι με την εννοια αν μου βάλεις κάτι και ο οργανισμός το αναγνωρίσει ως ξένο και αρχίσει να χτυπαει;

Ελπίζω να μην είναι θράσυς η ερώτηση εδώ άλλοι έχουν σοβαρά πρόβληματα και εγώ ρωτάω για υαλουρονικα και μποτοξ. Ισως φαίνεται αχαριστια.
 #128147  από litsa
 Παρ Ιουν 16, 2017 10:08 pm
να κάνεις ότι σε ευχαριστεί χωρίς ενοχές...
όχι δεν ξέρω κάτι, ίσως παλαιότεροι στην σκπ να ξέρουν..

καλή δύναμη σε όλους μας!!
 #128150  από Arage
 Σάβ Ιουν 17, 2017 7:30 pm
σ ευχαριστώ λιτσα. να δούμε έχει ασχοληθεί κάνεις με το θεμα να ξέρει να μας πει λατι
 #131417  από doska
 Δευ Απρ 29, 2019 10:03 pm
Κι εγω ήθελα να ρωτήσω για υαλουρονικο και μποτοξ.... Η ψυχολογία ειναι πολυ σημαντική...
Εχει κάνει καμία κυρία!
 #131826  από Govanna
 Τετ Αύγ 28, 2019 9:12 am
Κορίτσια να σας πω εγώ που έχω κάνει και κάνω κάθε χρόνο υαλουρονικό διότι τα χρόνια περνάνε και το προσωπάκι μας το θέλει, ανεξαρτήτως σκλήρυνσης, (χα χα)...
Το υαλουρονικό επειδή είναι συστατικό του οργανισμού είναι εντελώς ακίνδυνο. Βέβαια παρασκευάζεται σε εργαστήριο αλλά καμία ανησυχία... Σε ενέσιμη μορφή μιλάμε πάντα. Τα άλλα που τα φοράς ή τα καταπίνεις είναι μουφα, δεν κάνουν δουλειά...
Το μποτοξ, αντίθετα, είναι νευροτοξίνη. Απαγορεύεται σε όσες έχουν σκλήρυνση γιατί μπορεί ως και υποτροπή να φέρει.
Αυτά και καλές ενεσουλες!!!
:emojis-1: