• Ταινία για τη σκλήρυνση...

  • Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Γενική συζήτηση επί θεμάτων της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #128079  από marios
 Τρί Μάιος 30, 2017 1:11 pm
Δοξα και τιμη σε ολους αυτους που παντα προσπαθουν για το καλυτερο με ολα τα προγνωστικα εναντιον τους......Δοξα και τιμη σε ολους του" απλους " " καθημερινους" ανθρωπους που ποτε δεν τα παρατανε με οτι κυμα και αν τους βρει κ απλα ...συνεχιζουν.... γιατι αυτο σημαινει ΜΑΧΗΤΗΣ. ΝEVER GIVE UP..... KEEP MOVING FORWARD
 #128080  από Στάθης
 Τρί Μάιος 30, 2017 1:29 pm
100 μέτρα (100 metros)

Η ταινία είναι βασισμένη στην απίστευτη αληθινή ιστορία ενός Ισπανού άνδρα με πολλαπλή σκλήρυνση που προσπάθησε να ολοκληρώσει ένα μαραθώνιο: 3,8 χλμ κολύμπι, 180 χιλιόμετρα ποδηλασία και 42χλμ τρέξιμο, ενώ του είπαν ότι δεν μπορούσε να κάνει 100 μέτρα.

Πόσο έξω πέφτουν οι ειδικοί όταν μας εκμαιεύουν φόβο κατ' επανάληψη και μας συμβουλεύουν για το τι δεν μπορούμε να κάνουμε, υποτιμώντας εγκληματικά τις τεράστιες Θεραπευτικές δυνατότητες που κρύβει η Ψυχή και ακολούθως το σώμα μας όταν έχουμε εμπιστοσύνη στον εαυτό μας (προσκαλούμε έτσι και την Συμπαντική βοήθεια).

Η ταινία βγαίνει στους κινηματογράφους 1 Ιουνίου γράφει το IMDB

Εικόνα

Σε ευχαριστώ πολύ Aposperiti για την ενημέρωση.
 #128081  από Gianna
 Τρί Μάιος 30, 2017 8:46 pm
Ωραίο μότο! Η παραίτηση δεν είναι επιλογή!!! :happy-cheerleadersmileygirl:
 #128120  από Gianna
 Παρ Ιουν 09, 2017 5:07 pm
Την είδε κάποιος την ταινία? Ποιες οι εντυπώσεις? :happy-cheerleadersmileygirl:
 #132443  από Aguilar
 Τρί Ιαν 07, 2020 6:10 pm
Την είχα κατεβάσει παλιότερα. Καλή και ρεαλιστική. Ακουμπάει όλες τις πτυχές της αρρώστιας, τις κοινωνικές και εργασιακές επιπτώσεις, τα ιατρικά προβλήματα. Αν είσαι ακόμη σε αρχικό στάδιο, σου "δείχνει" τι θα μπορούσε να συμβεί στο μέλλον. Εγώ την έδειξα στους δικούς μου για να καταλάβουν λίγο καλύτερα τι εστί ΣΚΠ. Αν δεν την βρίσκετε και θέλετε να σας την στείλω, γράψτε μου σε pm.