• ΕΓΚΡΙΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #92901  από maryloo
 Τρί Ιούλ 09, 2013 7:30 pm
Καλησπερα σε ολους !! Επιτελους μετα απο σχεδον δυο χρονια ολοκληρωθηκε η διαδικασια συνταξιοδοτησης απο το ικα (εγκριτικη αποφαση 26/6 και αποφαση για το παραπληγικο 9/7).θα μπορουσε να μου πει καποιος τι γινεται στη συνεχεια γιατι φυσικα δεν εχω λαβει καμια αποφαση με το ταχυδρομειο.Θα πληρωθω απο το υποκαταστημα που ανηκω η θα πιστωθουν στο λογαριασμο? Τελος του μηνα θα πληρωθω με το πληρες ποσο? Το επιδομα καθε ποτε μπαινει στο λογαριασμο ??? Συγνωμμη για τις ισως χαζες αποριες αλλα ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι τελειωσε ολος αυτος ο γολγοθας (εχω ξεκινησει απο 2/10/11!!!!!) Ευχαριστω εκ των προτερων για την ανταποκριση :text-thankyouyellow: ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ
 #92928  από Π.Μ79
 Τετ Ιούλ 10, 2013 12:52 pm
Παίρνεις αναδρομικά τα χρήματα. Κάποια, θα πας εκεί εσύ να στα δώσουν σε επιταγή, τα υπόλοιπα στο λογαριασμό τραπέζης που δήλωσες.

Το επίδομα μπαίνει κάθε τέλος του μήνα κατευθείαν στο λογαριασμό σου.

Αφού η έγκριση έγινε, τότε πρήξτους. Καλύτερα θα ήταν να πήγαινες εκεί στο υποκατάστημα που έκανες τη χαρτούρα.
 #92980  από maryloo
 Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:17 pm
ευχαριστω πολυ για την απαντηση ,μου εδωσες κουραγιο οτι δεν πηγε χαμενη τοση προσπαθεια και αγωνια :greetings-clappingyellow: