• ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΚΠ ..... Εν έτει 2012..

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #84562  από Κωνσταντίνα
 Τετ Ιαν 23, 2013 3:03 pm
Κώστας έγραψε:
Κωνσταντίνα έγραψε: Δεν πιστεύει στα φάρμακα και δεν παραλείπει ποτέ να μου "θάψει" τις φαρμακευτικές και τις πρακτικές τους, συμπληρώνοντας ότι κανένα φάρμακο δεν μπορεί να δράσει σε οργανισμό με σαθρό υπόβαθρο.
:
:bow-yellow: στο γιατρό,
αλλά μήπως αυτό το λέει "εκ΄ του ασφαλούς";! Εφ΄ όσον αυτά στα οποία βασίζεται η θεραπεία του, είναι βιταμίνες και συμπληρώματα και δεν έχει "ανάγκη" τα φάρμακα! Από την άλλη πως θαύει τις φαρμακευτικές! Φαρμακευτικές, δεν παράγουν και τα σκευάσματα που χορηγεί;!!
Ανευ σημασίας, οι απορείες.
Το σημαντικό είναι ότι όσοι ακολουθείτε τις συμβουλές του, νοιώθετε καλύτερα και το κυριότερο το ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ!
Αν υπήρχαν και λεφτά!!!...
Κώστα ξεκίνησα με πολλή καχυποψία την ιστορία αυτή και πολύ επιφυλακτική, επειδή ήμουν αηδιασμένη από το νοσηρό περιβάλλον που με περιέθαλπε όλα αυτά τα χρόνια.
Αυτός ένας πολύ έξυπνος επαγγελματίας επιστήμονας, όταν αντιλήφθηκε ότι πιστεύω αυτά που
εσύ αποκαλείς άνευ σημασίας απορίες, μου λέει κοφτά -εδώ που ήρθες δεν θα δεις ποτέ άνθρωπο με τσάντα (πλασιέ) από εταιρεία να με περιμένει απ΄έξω.
Μακάρι να υπήρχαν χρήματα αρκετά και για τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειάς μου, στ' ορκίζομαι :( :( :(
 #84564  από Κώστας
 Τετ Ιαν 23, 2013 3:10 pm
"Το χρήμα δεν φέρνει την ευτυχία!"
Μήπως αυτός που τόπε ήταν φτωχός;!
Λέω εγώ τώρα, κουβέντα να γίνεται!
Την ευτυχία σίγουρα δεν τη φέρνει.
Την υγεία;!
Έστω, μερικές φορές!
 #84609  από pan.pap
 Πέμ Ιαν 24, 2013 11:00 am
Καλά τώρα κι αυτό με τις φαρμακευτικές πια μοιάζει με παλιό κρύο ανέκδοτο.
Τι σημαίνει δλδ, δεν θα δεις αυτούς με τις τσάντες??
ελάτε ρε παιδιά τώρα!!! Είναι δυνατόν να περνάνε τέτοιου είδους νοοτροπίες??
Θα συμφωνήσω με τον Κώστα πως και τις βιταμίνες φαρμακευτικές τις φτιάχνουν...
Μόλις πριν 30 χρόνια δεν ήξεραν να ξεχωρίζουν τη σκπ από τις άλλες νευρολογικές παθήσεις!!! πέθαιναν απο τη ΣΚΠ και δεν υπήρχε τίποτα να βοηθήσει τους ασθενείς...
σε λίγο θα γυρίσουμε και στο ξεμάτιασμα...
Σόρρυ βρε φίλοι αλλά δεν μπορώ να ακούω άλλο τέτοια πράγματα.
Υπάρχουν δεδομένα, υπάρχουν έρευνες και αυτοί με τις τσάντες δουλειά κάνουν..
 #84611  από Κωνσταντίνα
 Πέμ Ιαν 24, 2013 11:26 am
pan.pap έγραψε:.................................................................................................................................................................................................................................................
Σόρρυ βρε φίλοι αλλά δεν μπορώ να ακούω άλλο τέτοια πράγματα.
Υπάρχουν δεδομένα, υπάρχουν έρευνες και αυτοί με τις τσάντες δουλειά κάνουν..
Αυτοί με τις τσάντες φέρνουν δώρα, πολλά δώρα αγαπητέ φίλε και τα δεδομένα πάνε περίπατο.

Το ότι "σου έκατσε" και από καρδιάς να σου πηγαίνει πάντα αποτελεσματικά για τη ζωή σου με τη νόσο :romance-kisscheek: , προσπάθησε να μην τους αγιοποιείς επειδή αυτοί που παραπλανήθηκαν από δαύτους, είναι αμέτρητοι και δεν μπορεί να ισοσκελιστεί η διαφορά.
 #84668  από litsa
 Παρ Ιαν 25, 2013 12:34 am
Νικολάρα χαίρομαι πάραααααααα πολύ που πήρες την απόφαση σου.... Είναι ακριβώς όπως τον ακούς... και ακόμα καλύτερος..

Κωνσταντίνα, πόσο δίκιο έχεις σε αυτά που λες... και χαίρομαι γιατί έχεις ΚΑΙ μετρήσιμα αποτελέσματα από άλλο γιατρό... ΠΟΛΎ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ και σπουδαίο!!

κρητικοπούλα μου!! χαίρομαι και για σένα!!!

sofia13!!! χαίρομαι και για τους δύο..!!

και χαίρομαι για όσους πάνε πολύ καλύτερα με τον οποιοδήποτε τρόπο...

τώρα για τα υπόλοιπα θα πω το εξής...
τόσα χρόνια κάναμε ότι μας έλεγαν οι γιατροί ΔΩΡΕΑΝ, εγώ συνεχίζω ακόμα το ρεμπίφ44,
δωρεάν για εμάς, αλλά όχι για το κράτος...
Ναι, δυστυχώς στον Γεωργακόπουλο, πρέπει να πληρώσεις γιατί είναι ιδιώτης, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ έχει αποτέλεσμα...
ναι, ακούγεται ουτοπικό, αλλά η αλήθεια είναι αυτή.... και χαίρομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, για αυτό!!!

και ΝΑΙ, όπως είπε και η Κωνσταντίνα, μακάρι να περίσσευε για όλη την οικογένεια... αλλά θα προγραμματιστούμε και θα το καταφέρουμε.

Να είναι καλά ο άνθρωπος, να βοηθάει τον κόσμο με τον ρυθμό, την όρεξη την διάθεση, αλλά κυρίως τις γνώσεις που το κάνει μέχρι τώρα.

Εγώ συνεχίζω, και θα σας ενημερώνω.... :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
 #85506  από nikolaras
 Σάβ Φεβ 09, 2013 6:48 pm
Καλησπερα παιδια πηγα και εγω στο 2ο ραντεβου με τον γιατρο γενικα με ειχε βρει ενα χαλι μαυρο εφαγα το κραξιμο (παρεπιπτοντως ειναι γαμω τα ατομα ο γιατρος) μου τα εχωσε λιγο ο γιατρος μου εδωσε τα σκευασματα μου κ μου ειπε απ τον αλλο μηνα διατροφη (να δω τι σκατα θα τρωω :( ) Στο τι εχω δει με 2 μερες αγωγης ΜΟΝΟ πριν αρχησω να λεω ευελπιστω να μην ειναι placebo αυτο π νιωθω λοιπον εχουμε κ λεμε σαν κλασσικο αγορακι παιζω fifa τα αγορακια ξερουν ειναι κουραστικο κ πρεπει να εισαι στην τσιτα συνηθως οταν επαιζα στα 2 παιχνιδια κλαταραν τα δαχτυλα μου κ δν μπορουσα να στριψω κ τσιγαρο κ ζηταγα απο φιλους να μου στρηψουν μεχρι ν ξανα νιωσουν ε χθες που ξεκινησα την αγωγη επαιξα 5 παιχν ιδια κ εστριψα συνολο κ 3 τσιγαρα 1η δοση χαρας ... Σημερα εκανα φυσιοθεραπεια με τον καλο μου φυσιοθεραπευτη ειναι απ τις λιγες φορες π δεν νιωθω πτωμα τελειως και εβγαλα ολο το προγραμμα για πλακα αλλες φορες οταν με σηκωνε ορθιο δεν την παλεθα να βγαλω ολες τις ασκησεις κ επρεπε να κατσω κ ενα 2 λεπτο να χαλαρωσω ο ανθρωπος με ειδε κ μ ειπε οτι 1η φορα σε βλεπω ετσι μετα απο πολυ καιρο κ χωρις κορτιζονη το προγραμμα π εβγαλες σημερα ηταν παλουκι και δεν σε αφησα να ξεκουραστεις μου φαινεται οτι σε βοηθανε αυτα που παιρνεις αν δεν ειναι placebo ολο αυτο. Και στο θεμα placebo τωρα δεν νομιζω να ισχυει γτ δεν ημουν απο χθες πολυ καλα ψυχολογικα οποτε πιστευω οτι τα σκευασματα κανουν δουλεια .. Αν κ ειναι πολυ νωρις να το κρινω .. Στο μονο π εχω γνωμη ειναι οτι εκανα φυσιοθεραπεια σημερα και δεν ειμαι πεθαμενος οπως γινιοταν συνηθως ... Καλο σας απογευμα αγαπουλες :romance-adore: :romance-heartsthree:
 #85507  από litsa
 Σάβ Φεβ 09, 2013 7:31 pm
nikolaras έγραψε:Καλησπερα παιδια πηγα και εγω στο 2ο ραντεβου με τον γιατρο γενικα με ειχε βρει ενα χαλι μαυρο εφαγα το κραξιμο (παρεπιπτοντως ειναι γαμω τα ατομα ο γιατρος) μου τα εχωσε λιγο ο γιατρος μου εδωσε τα σκευασματα μου κ μου ειπε απ τον αλλο μηνα διατροφη (να δω τι σκατα θα τρωω :( ) Στο τι εχω δει με 2 μερες αγωγης ΜΟΝΟ πριν αρχησω να λεω ευελπιστω να μην ειναι placebo αυτο π νιωθω λοιπον εχουμε κ λεμε σαν κλασσικο αγορακι παιζω fifa τα αγορακια ξερουν ειναι κουραστικο κ πρεπει να εισαι στην τσιτα συνηθως οταν επαιζα στα 2 παιχνιδια κλαταραν τα δαχτυλα μου κ δν μπορουσα να στριψω κ τσιγαρο κ ζηταγα απο φιλους να μου στρηψουν μεχρι ν ξανα νιωσουν ε χθες που ξεκινησα την αγωγη επαιξα 5 παιχν ιδια κ εστριψα συνολο κ 3 τσιγαρα 1η δοση χαρας ... Σημερα εκανα φυσιοθεραπεια με τον καλο μου φυσιοθεραπευτη ειναι απ τις λιγες φορες π δεν νιωθω πτωμα τελειως και εβγαλα ολο το προγραμμα για πλακα αλλες φορες οταν με σηκωνε ορθιο δεν την παλεθα να βγαλω ολες τις ασκησεις κ επρεπε να κατσω κ ενα 2 λεπτο να χαλαρωσω ο ανθρωπος με ειδε κ μ ειπε οτι 1η φορα σε βλεπω ετσι μετα απο πολυ καιρο κ χωρις κορτιζονη το προγραμμα π εβγαλες σημερα ηταν παλουκι και δεν σε αφησα να ξεκουραστεις μου φαινεται οτι σε βοηθανε αυτα που παιρνεις αν δεν ειναι placebo ολο αυτο. Και στο θεμα placebo τωρα δεν νομιζω να ισχυει γτ δεν ημουν απο χθες πολυ καλα ψυχολογικα οποτε πιστευω οτι τα σκευασματα κανουν δουλεια .. Αν κ ειναι πολυ νωρις να το κρινω .. Στο μονο π εχω γνωμη ειναι οτι εκανα φυσιοθεραπεια σημερα και δεν ειμαι πεθαμενος οπως γινιοταν συνηθως ... Καλο σας απογευμα αγαπουλες :romance-adore: :romance-heartsthree:


Νικολάρααααααααααααααααααα !!!!! αυτά είναι ΝΕΑ!!!
μπράβο σου!!! δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι!!!! χεεχεχε!!! έχουμε δικαίωμα να γελάμε!!!!
και μάλιστα και λίγο κοροιδευτικά στους μέχρι τώρα παντογνώστες γιατρούς!!

Στο θέμα μας όμως... ΔΕΝ ειναι Placempo.... εγώ έχω ξεκινήσει απο τις 20/6/12, και το έχω τσεκάρει και με μένα αλλά και με τα παιδιά που μιλάμε ότι δεν είναι πλασέμπο!
ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΜΊΑ ΧΑΡΑ! και το είδες... και μόνος σου... και θα σου το πει και ο φυσιοθεραπευτής σου... Εμένα ο δικός μου πήγε στον γιατρό μας, για να διορθώσει την χοληστερίνη του που ήταν κληρονομική!!!

Βέβαια, σου επιστήνω την προσοχή... ότι χρειάζεσαι, ότι απορία έχεις, αν πιθανόν έχεις κάποια ενόχληση ή οτιδήποτε που σου κάνει εντύπωση, του στέλνεις ένα μνμ στο μειλ του, και τον ενημερώνεις... έτσι ώστε εάν είναι κάτι που πρέπει να αλλαξεις, το κάνεις και δεν ταλαιπωρείσαι...
το ίδιο έκανα και εγώ όλο αυτό το διάστημα και είμαι καλύτερα...
Πρέπει να συνεχίσουμε να προσέχουμε... απλά θα γίνεται πιστεύω με περισσότερη δύναμη και ελπίδα...
οπότε keep walking!!!
σε όλους μας!!!! θα ενημερώσω και εγώ σύντομα για την πορεία μου...
καλή συνέχεια
 #85509  από sofia13
 Σάβ Φεβ 09, 2013 8:00 pm
Mπράβο βρε Νίκο ! Πρώτη φορά εδώ και καιρό γράφεις όμορφα νέα.Θα δείς σε 2 μήνες απο
τώρα την τεράστια αλλαγή που θα βιώσεις.
Δεν είναι placebo όπως σου είπε και η Λίτσα και όπως θα σου πούν και οι άλλοι που ακολου-
-θούμε την αγωγή Γεωργακόπουλου. Ο άνθρωπος είναι επιστήμονας, αλλά και άπαιχτος τύπος.
Κι΄εγώ με πολλές επιφυλάξεις πήγα στην αρχή, αλλά ήξερα ότι εκτός απο χρήματα δεν είχα να
χάσω και τίποτα. Και πήγα με κινητικά και φυσικά μπαστούνι.
Τώρα 3 μήνες μετά είναι ώρες που με τρομάζω ! Περπατάω κανονικά και γρήγορα.Είναι και
κάποιες ζόρικες μέρες βέβαια, αλλά αυτές υπάρχουν και στους απολύτως υγιείς.
Με την ορατή αλλαγή μου, αποφάσισε και ο σύζυγος μου ν΄ακολουθήσει την αγωγή
και ας μην έχει προβλήματα υγείας. Κάλιο γα'ι'δουρόδενε παρά γα'ι'δουρογύρευε.
Τον άλλο μήνα που θα πάω πάλι θα ενημερώσω για νεότερα .
Μπράβο και πάλι Νίκο, γερά με τσαμπουκά και όλα απ΄το καλό στο καλύτερο θα πηγαίνουν.
:greetings-waveyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow:
 #85510  από Κωνσταντίνα
 Σάβ Φεβ 09, 2013 8:05 pm
Νίκο μπράβο καλό μου παιδί :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow:
Αυτά που σου είπε η Λίτσα και η Σοφία είναι σωστά, εγώ θα σου πω και κάτι ακόμα. Αν νιώσεις κάποια στιγμή ότι το χάνεις αυτό το καλό που βιώνεις σήμερα, μην τρομάξεις και μην πτοηθείς. Ο οργανισμός σου αυτή τη στιγμή παθαίνει ένα "σοκ" από αυτά που του δίνεις ως τροφή που την είχε ανάγκη.Προκειμένου να αφομοιώσει την καινούργια κατάσταση, ίσως λέω ίσως "πέσεις" λίγο, αλλά θα είναι παροδικό.
Να είσαι συνεπής στο πρόγραμμα λήψης των βιταμινών.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια :animals-dogrun:

ΥΓ Κι εγώ συνεχίζω με σταθερή αλλά βελτιωμένη πορεία.Μάλλον σταμάτησε .....η εξέλιξη :pray:
 #85512  από billios
 Σάβ Φεβ 09, 2013 10:50 pm
Αυτα ειναι καλα νεα man,ευχομαι να πας ακομα καλλιτερα.
Δοκιμασε και λιγο pro evolution :-D
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 31