• Καψιμο

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #60482  από NikoleScully
 Πέμ Σεπ 22, 2011 8:23 pm
Καλησπερα παιδια!!!Τι μου κανετε ωρε???!!!!!
Να σας ρωτησε βρε παιδια...εχω εδω και καμια 10 ημερες που μου καινε πολυ τα γονατα :angry-extinguishflame: :happy-bouncyredfire: ...οταν ειμαι σε κινηση δεν το νοιωθω αλλα οταν καθομαι περνουν φωτια....ειναι σμπτωμα της φιλεναδας μας η θα ειναι κατι αλλοπου πρεπει να το κοιταξω????εχει-ειχε κανενας το ιδιο συμπτωμα??!
Να εισαστε καλα και να περνατε ακομα καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 #60489  από Νικος
 Πέμ Σεπ 22, 2011 10:24 pm
Καψίματα είναι κάτι πολύ συνηθισμένο με την ms
Μυρμηγκιάσματα - καψίματα - μουδιάσματα ανήκουν όλα στο γκρουπάκι που λέγεται δυσαισθησίες
από το συγκεκριμένο γκρουπάκι με το 3ο είχα εκτεταμένη εμπειρία


p.s. ωραίος χαιρετισμός Nicole
 #60491  από billios
 Πέμ Σεπ 22, 2011 10:41 pm
Μιλαμε να νιωθω οτι περπαταω επανω σε καρβουνα,ετσι ενιωθαν οι πατουσες μου και παντα το βραδυ που ηρεμουσα στο κρεβατι μου.Απλα σου θυμιζει την υπαρξη της,μην της δινεις σημασια.
 #60493  από βικυ
 Πέμ Σεπ 22, 2011 11:04 pm
Καψιμο στα ποδια.....στις παλαμες.....ειχω κατα διαστηματα, πολυ εντονο.
Η γιατρος μου ειχε πει πως αν δε με ενοχλει ή δεν ειναι εντονο για μεγαλο χρονικο διαστημα να το αγνοησω,θα υποχωρησει.
Στην αντιθετη περιπτωση να την ενημερωσω.
 #60504  από Gorge
 Παρ Σεπ 23, 2011 8:50 am
καλημερα εγω εχω καψηματα στο αρηστερο ποδι και ο γιατρος μου υπε οτι ειναι απο τη μεση μου
 #60525  από arigo
 Παρ Σεπ 23, 2011 2:22 pm
Κι εγώ έχω κατά καιρούς, κυρίως στις πατούσες.
Ο νευρολόγος είπε ότι είναι το πώς 'ερμηνεύει΄ο εγκέφαλος το σήμα που δέχεται.
Αν μοιάζει η συχνότητα των κυμάτων με αυτή που ο εγκέφαλος έχει καταγράψει ως κάψιμο,
τότε νομίζουμε ότι καιγόμαστε.
Μεταξύ μας, επειδή το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια, εγώ προσπαθώ να το εκμεταλλευτώ!
Και σκέφτομαι "να, τώρα το πόδι μου παλεύει να γυρίσει στην προ MS κατάσταση!"
Και, ο τρελός, ψιλοφτιάχνομαι.....
 #60528  από ΑΝΝΑ59
 Παρ Σεπ 23, 2011 3:34 pm
Μονιμο καψιμο,εχω στα δαχτυλα χεριων και ποδιων που ειναι ΚΑΙ μονιμως...μουδιασμενα !!!Που και που....καιγονται γαμπιτσες και μπουτακια στο πισω μερος...αλλα περναει γρηγορα...!!! Της....φιλεναδας μας κολπακια ειναι κι αυτα....Ας ηταν τα μονα.... :think: :think: :think:
 #60565  από NikoleScully
 Παρ Σεπ 23, 2011 9:59 pm
Ευχαριστω παιδια!!!
Εεεεε ας καιγομαστε δεν πειραζει.....μονο αυτο να εχουμε και τιποτα αλλο μια χαρα!!!!!
Αυριο παω Τηνο,θα προσευχηθω για ολους,πιστους απιστους!!!
Φιλια παιδια!
 #60566  από soulla
 Παρ Σεπ 23, 2011 10:04 pm
δωσε χαιρετησματα στην παναγια...2 φορες μετα την επισκεψη μου εκει μου φυλαγε δυσκολη ωση...αλλα επιμενουμε να πιστευουμε και μακαρι να ηταν μονο τα καψηματα :greetings-waveyellow:
 #60635  από R1george
 Κυρ Σεπ 25, 2011 9:35 pm
κι εγω το ενιωσα πριν 4 χρονια (ετσι ξεκινησε η σκπ),απλα να ξερεις πως αν το εχει για πολλες μερες ισως χρειαστει φυσιοθεραπεια
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7