• το κοκτειλ του Δ. Κουντούρη

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #60157  από R1george
 Κυρ Σεπ 18, 2011 6:27 pm
καλησπερα σε ολους...ειμαι ασθενης εδω κ 4 χρονια και προς το παρον κανω την extavia.ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις το μειγμα φαρμακων που κανει ο Κουντούρης,αν το παιρνει κανεις κ τι παρενεργειες εχει (αν εχει)....γιατι οι ιντερφερονες μου φεραν τα πανω κατω κ σκεφτομαι να παω στον Κουντούρη να δοκιμασω
 #60164  από Γιάννης
 Κυρ Σεπ 18, 2011 7:09 pm
Η λογική σου τι σου λέει, αν υπήρχε αποτελεσματικό φάρμακο, δεν θα είχε βγει στο εμπόριο;
Για να το θέσω καλύτερα, δεν θα το ήξεραν ειδικά οι παλαιότεροι ασθενείς;
 #60171  από maestro
 Κυρ Σεπ 18, 2011 8:31 pm
μιτοξανδρόνη + αναβολικά(EPI) + μαγικά ξόρκια (χοχοχοχο...) + διάφορα άλλα μαγικά φίλτρα [1] = σουπερμαντολίνι by k####0#ris
Very very dangerous, BE careful.




[EPI]
ερυθροποιητίνη
http://www.medlook.net/article.asp?item_id=2875
http://goo.gl/tFbZe (σε .pdf)
[1]
Κάτι είχαμε αναφέρει παλιότερα
[2]
Άλλες πληροφορίες μπορείς να βρεις και
http://goo.gl/UZ86O
δίνω βάση εκεί που γράφει πως:
...Η "ΕΡΟ" μείωσε και τα ψυχιατρικά συμπτώματα ορισμένων ασθενών κυρίως ψυχωτικού περιεχομένου, γεγονός που δείχνει ότι πρόκειται για μία ιδιαίτερα σοβαρή ένδειξη για μελλοντική θεραπεία σχιζοφρενικών και μανιακών ασθενών....

ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΧΩ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΣΘΕΝΗΣ,
ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΑ, ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ:
ΜΑΚΡΙΑ!!!
ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ,
ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ!!!
 #60194  από Biskoto10
 Δευ Σεπ 19, 2011 4:11 am
Αφου εχουμε παρει ρεμπιφ, μια γευση απο ταισαμπρι και μια γευση απο μιτοξανδρονη, δεν εχει μεινει κανενα αναβολικο που να βοη8αει στα ποδια αφου ετσι κι αλλιως εχουμε παρει τοσα φαρμακια? :violence-uzi:
 #60197  από R1george
 Δευ Σεπ 19, 2011 10:07 am
ο.κ τοτε,δεν θα παω στον Κουντούρη
απλα ηθελα να ρωτησω γνωμες

η αληθεια ειναι πως η ιντερφερονη Β1Β μου καθησε καλυτερα,ενω η ρεμπιφ (Β1Α δλδ)
μ'εκανε ανω κατω,υπεφερα συνεχως απο βρογχιτιδες,γενικα λοιμωξεις του ανω αναπνευστικου,ασταθεια,ζαλαδες,αδυναμια,ημικρανιες κ.λ.π

και φανταστιτε πως οταν ξεκινησα την ρεμπιφ την δεχτηκα καλα,μετα απο 7-8 μηνες ξεκινησαν τα προβληματα μεχρι που καταλαβα οτι επρεπε να την αλλαξω και σωθηκα
 #60200  από maestro
 Δευ Σεπ 19, 2011 11:07 am
Biskoto10 έγραψε:Αφου εχουμε παρει ρεμπιφ, μια γευση απο ταισαμπρι και μια γευση απο μιτοξανδρονη, δεν εχει μεινει κανενα αναβολικο που να βοη8αει στα ποδια αφου ετσι κι αλλιως εχουμε παρει τοσα φαρμακια? :violence-uzi:
:lol:
EPI ... ερυθροποιητίνη δεν έχεις πάρει όμως!!!
Τη δίνανε(ακόμα και σήμερα) και σε άλογα (στον Αστραχάν σίγουρα), γι' αυτό έβγαινε πάντα πρώτος!!! :lol: :lol:
 #60201  από Μιμικαμ
 Δευ Σεπ 19, 2011 11:14 am
Maestro, την ERI, ευχαρίστως θα την δοκίμαζα εστω και για μια φορά....να γινόμουν Αστραχαν.... :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener:
 #60203  από ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ
 Δευ Σεπ 19, 2011 11:26 am
Παιδιά προσοχή . Η αρρώστια μας δεν είναι για πειράματα , αλλά πολύ περισσότερο βήμα για να πλουτίζουν κάποιοι , που το παίζουν ιδιοφυίες χωρίς πραγματικά να είναι .
 #60205  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Σεπ 19, 2011 11:43 am
Μιμικαμ έγραψε:Maestro, την ERI, ευχαρίστως θα την δοκίμαζα εστω και για μια φορά....να γινόμουν Αστραχαν.... :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener:
:animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun: :animals-dogrun:.....πολλοι πλουτιζουν.....γδερνοντας τα τομαρια μας.....ΟΥΣΤ....!!!!!!!!!! Ευτυχως....δεν ''τσιμπησα'' τοτε που τον διαφημιζαν εφημεριδες και καναλια....
 #60245  από maestro
 Δευ Σεπ 19, 2011 5:21 pm
Μιμικαμ έγραψε:Maestro, την ERI, ευχαρίστως θα την δοκίμαζα εστω και για μια φορά....να γινόμουν Αστραχαν.... :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener:
:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
Κρίμα όμως που ο Αστραχάν, δεν έζησε για πολύ να χαρεί τη νίκη του!!! Εικόνα
ΟΚ, σταματάω να διακωμωδώ το θέμα,
σχετικά με την ΕΡΙ, ίσως να δοκίμαζα κι εγώ σε πολύ μικρή ποσότητα και δεν ξέρω εάν θα είχε και αποτέλεσμα, αλλά καλύτερα όχι.