• ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ.ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ?????????????

  • Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
Είστε καινούργιο μέλος; Παρουσίαστε τον εαυτό σας στην κοινωνία του MSSociety.
 #53053  από mariakod
 Κυρ Μάιος 22, 2011 11:49 am
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΧΘΕΣ :romance-kisscheek: ΤΠΨΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ ΤΗ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ?ΚΑΘΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΛΙΣ ΞΑΠΛΩΝΩ,ΝΑΤΗ.ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΠΟΛΛΛΛΕΣ ΗΜΕΡΕΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΥΡΡΑΝΙΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ?
RESPECT :handgestures-salute:
 #53098  από nowhere
 Δευ Μάιος 23, 2011 1:07 am
Δες αν είναι από άλλο λόγο.
Αν είναι από την ΣΚΠ, μην κανεις το αστείο να ελαττώσεις την ποσότητα των υγρών που πίνεις κι' έχεις άλλα μετά.
Υπάρχουν φάρμακα, αλλά ψάξε και μάθε τις παρενέργειες τους και τον μηχανισμό που δρούν (τα περισσότερα μπλοκάρουν νευρουποδοχείς σε κάποιο μυ που ελέχνει την ούρηση, αλλά το πρόβλημα της συχνουρίας στη ΣΚΠ δεν είναι από απ' αυτούς τους νευρουποδοχείς) και πράξε ανάλογα
Υπάρχουν και κάποιες ασκήσεις που μπορείς να κάνεις, Kegel exercises λέγονται, μπορεις να το ψάξεις στο ιντερνετ.
 #53099  από pelopidas
 Δευ Μάιος 23, 2011 1:14 am
καλα λεει ο nowhere
κανε μια απλη γενικη ουρων (δεν χρειαζεται καταρχην καλλιεργεια) να δεις αν ειναι ουρολοιμωξη
αν ειναι ουρολοιμωξη, κανε και μια καλλιεργεια μετα

επισης πολυουρια και πολυδιψια (δηλαδη και διψας και ουρεις πολυ) κανει και ο διαβητης, κανε λοιπον και μια μετρηση σακχαρου μηπως υπαρχει προβλημα λογω κορτιζονης
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pelopidas την Τρί Μάιος 24, 2011 8:06 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #53171  από manos81
 Τρί Μάιος 24, 2011 1:00 pm
kalos orises sto club!an to peis tou neurologou sou !tha sou pei na kaneis oirodinamiko elenxo...otan sto protinei...pestou na ton kanei autos prota kai erxese kiesy(kathara diki mou apopsi gia ayti tin eksetasi)
:violence-pistoldouble:
 #53195  από mariakod
 Τρί Μάιος 24, 2011 10:38 pm
καλησπερα σε ολους.πηγα σημερα στο νευρολογο κ μου προτεινε υπερηχο στη κυστη και εξεταση ουρων.μου ειπε πως η συχνουρια ισως προερχεται κ απο τους καφεδες που πινω.4-5 καθημερινα,εξου κ η αυπνια.θα τους περιορισω κ θα κανω αυριο οτι μου ειπε. :cry: ευχαρηστω για τις απαντησεις κ τις συμβουλες σας.
respect :handgestures-salute: