• ΝΕΥΡΑ

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #50573  από NikoleScully
 Τρί Απρ 05, 2011 8:33 pm
Καλησπερα παιδια !!!!
Εχω μια απορια.....τα νευρα οφειλονται στην σκπ?Μιλαμε ομως για πααααρα πολλα νευρα....
 #50575  από LL--MM
 Τρί Απρ 05, 2011 9:25 pm
NikoleScully έγραψε:Καλησπερα παιδια !!!!
Εχω μια απορια.....τα νευρα οφειλονται στην σκπ?Μιλαμε ομως για πααααρα πολλα νευρα....

Και να μην οφείλονται άμεσα, δεν αποκλείεται η σκπ να επιβαρύνει την κατάσταση... Γενικά, τώρα τελευταία, υπάρχουν πολλά εκνευριστικά γύρω μας, οπότε ίσως κάτσε να σκεφτείς ΤΙ ακριβώς σε εκνευρίζει και γιατί σου φαίνεται άλυτο.
[youtube]3o0ExGXfs2o[/youtube] :whistle: :romance-caress:
Μετά; μάλλον θα μπορέσεις να περιορίσεις τη δυσκολία στις σωστές της διαστάσεις ώστε να ησυχάσεις όσο είναι εφικτό... Φυσικά, μια υπερβολική δόση smily, στην περίπτωση είναι αντιπαραγωγική, διότι τα προβλήματα (και, επομένως, και τα νεύρα) έχουν την τάση να παραμένουν...


Φυσικά, για τα σμάιλυς ΔΕΝ είμαι ειδική, υπάρχουν εδώ μανιώδεις γνώστες τους, ρώτα αυτές/αυτούς... Ίσως σου κάνουν ...πραγματογνωμοσύνη επί της ειδικότητας αυτής...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LL--MM την Σάβ Απρ 09, 2011 10:42 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
 #50580  από Νικος
 Τρί Απρ 05, 2011 11:05 pm
Πιθανότερο είναι να τα προκάλεσαν οι δημόσιες υπηρεσίες που έμπλεξες τελευταία παρά η σκπ
έχουν ένα τρόπο οι επιτροπές να βγάζουν το καλύτερο σε ένα άνθρωπο
υπομονή ... pilates..... χαλαρή μουσική.......γενικά ότι δουλεύει για σένα
 #50584  από kath
 Τρί Απρ 05, 2011 11:37 pm
Να πω την αληθεια κ εμενα μου βγαινουν πολλα μα πολλα νευρα οπως κ αλλαγες στη διαθεση.Κ επειδη εκανα εξετασεις θυρεοειδη που φοβομουν μηπως φταιει κατι τετοιο αλλα ολα ειναι οκ εκει ,το αποδιδω στο betaferon.Mπορει να κανω λαθος αλλα δεν το εξηγω αλλιως
 #50590  από maria E
 Τετ Απρ 06, 2011 12:09 am
Dear Nikole θα μπορουσα να σου απαριθμησω δεκαδες λογους για τους οποιους πιθανον να υποφερουν τα νευρακια μας...
Απο σοβαρα προβληματα στην καθημερινοτητα μας μεχρι κατι πιο απλο,οπως ενα εκνευριστικο μουδιασμα η ακομα και το αγχος για το αυριο.
Προσωπικα και μονο ο λογος που αναφερει ο Νικος μου αρκει για να με "φτιαξει"...
Μαλιστα ο λογος που εχω επιλεξει το συγκεκριμενο αβαταρ ειναι γιατι μου θυμιζει υπερβολικα την εκφραση μου καθε φορα που πρεπει να παω στο ΙΚΑ
 #50716  από mplearkouda
 Πέμ Απρ 07, 2011 4:23 pm
Εχω κι εγώ πολλά, μα πάρα πολλά νεύρα και γενικά κακή διάθεση. Με αυτή την καταραμένη πάθηση, τα καθημερινά συμπτώματα, και το ότι δεν μπορείς να κάνεις καμία σκέψη για το μέλλον πως να μην έχει κανείς νεύρα. Ακόμη κι αν είσαι από τους τυχερούς που δεν έχουνε κινητικές δυσκολίες, ξέρεις όμως ότι μπορεί να ξυπνήσεις το πρωί και να είσαι φυτό. Είναι να μην έχεις νεύρα?!
 #50719  από manos81
 Πέμ Απρ 07, 2011 6:18 pm
ta neura yparxoun panta!o pateras mou den exei sklirinsi kai ta neura tou einai tsatalia kathe mera!egw pali exw sklirinsi...ala...fetaaaaaaa :text-thankyouyellow:
 #50733  από Biskoto10
 Παρ Απρ 08, 2011 12:38 am
NikoleScully έγραψε:Καλησπερα παιδια !!!!
Εχω μια απορια.....τα νευρα οφειλονται στην σκπ?Μιλαμε ομως για πααααρα πολλα νευρα....
Για να τα ενωσω ολα μαζι λοιπον μαλλον εχεις πατερα σε δημοσια υπηρεσια γιαυτο εχεις πολλα νευρα,,, :obscene-hanged:
Ολοι με σκλ εχουν νευρα!
 #50748  από Γιάννης
 Παρ Απρ 08, 2011 2:03 pm
Νεύρα Νεύρα Νεύρα
 #50751  από kate2002
 Παρ Απρ 08, 2011 5:56 pm
Biskoto10 έγραψε:
NikoleScully έγραψε:Καλησπερα παιδια !!!!
Εχω μια απορια.....τα νευρα οφειλονται στην σκπ?Μιλαμε ομως για πααααρα πολλα νευρα....
Για να τα ενωσω ολα μαζι λοιπον μαλλον εχεις πατερα σε δημοσια υπηρεσια γιαυτο εχεις πολλα νευρα,,, :obscene-hanged:
σωστοοοοοςςςς!