• ΑΝΑΠΗΡΙΚΕΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #44306  από vilelmini
 Πέμ Δεκ 02, 2010 11:21 am
Καλημέρα!! Είμαι καινούρια στο mssociety και είδα ένα θέμα για το οποίο με απασχολεί.. στα πόσα χρόνια μπορεί να πάει κάποιος αναπηρική σύνταξη λόγο ινσουλινοεξαρτώμενου διαβήτη ( 67% ποσοστό). Προσωπικά εργάζομαι σε τράπεζα (ιδιοτικη) και έχω κλείσει τα 8 χρονια δικαιούμαι να πάρω και αν ναι τι χρειάζομαι? από το ταμειο που ρώτησα δεν γνωρίζουν και μου είπαν ότι έχει να κάνει με το ΙΚΑ διότι οι συνταξιούχοι της Εμπορικής είναι στο ΙΚΑ.. Όποιος γνωρίζει καλά το θέμα σας παρακαλώ ας μου απαντήσει στο e-mail μου που είναι vilelmini2008@hotmail.com.
Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων! :-D
 #44367  από manos81
 Παρ Δεκ 03, 2010 11:58 am
o insoulinoeksartomenos diabitis dinei 67 ana piria?sovara?perneis kai kanena epidoma?
 #44388  από maraki12
 Παρ Δεκ 03, 2010 4:02 pm
Μάνο νομίζω πως το δίνει αυτό ποσοστό. Το έχουν και ο πεθερός μου και η θεία μου. Θα ρωτήσω το απογευμα και θα σου πω. Για επίδομα χμμ.. Άσε να το τσεκαρω.
 #44463  από Thor
 Σάβ Δεκ 04, 2010 1:56 pm
Για τσεκαρισε το παντως οι αναπηρικες συνταξεις δινονται στα 15 χρονια εχοντας πχ αναπηρικο καροτσι μπορεις να εξαγορασεις και χρονια γιατι δεν ρωτας τον Αυτια που ις βγαζει κιολας στο αλτερ αλφα ειναι νομιζω