• ΟΤΑΝ ΝΟΙΩΘΕΤΕ ΖΑΛΑΔΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

  • Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
Ανοιχτή συζήτηση πάνω στα ποικίλα συμπτώματα και τις υποτροπές που προκαλεί η ΣΚΠ.
 #1985  από nikolaras
 Δευ Μαρ 30, 2009 8:12 pm
egw zalada noiw8w otan sikwnomai apotoma ayto p kanw stekomai gia ligo akinhtos me to blema tis ageladas k hremo.. Egw to kalutero p s protinw einai na baleis ton popo s katw na hremiseis na pieis ligo neraki p einai k tou 8eou na kaneis to stabro s k na sinexiseis ton dromo s :P
 #1987  από Γιώτα
 Δευ Μαρ 30, 2009 8:53 pm
ευχαριστω. κ οι δικοι μου αυτο λενε. αλλα καποιες φορες χανω τον κοσμο. φοβαμε μην πεσω κατω. το νοιωθω πιο πολυ οταν περπαταω στον δρομο. αστα να πανε. τωρα εγινε φοβια πια.
 #1995  από LL--MM
 Δευ Μαρ 30, 2009 11:35 pm
Eξαρτάται: Αν έχω την εντύπωση ότι μου έρχεται το πάτωμα κατάμουτρα, κλείνω τα μάτια και πάω ψηλαφητά στο κρεβάτι (άν είμαι σπίτι). Αν όχι, πιάνομαι στους τοίχους και κάθομαι στο πλησιέστερο κάθισμα, αλλά ο ύπνος είναι η μονη λύση για να κρυφτεί το φαινόμενο, ο καφές δε βοηθάει και πολύ. Σε περίπτωση πού συνεχίζει, τηλεφωνάω στο γιατρό... :evil:
Για την αστάθεια, χρειάζεσαι να πιάσεις χειρολαβή, άλλη λύση δεν υπάρχει, ειδεμή κινδυνεύεις σοβαρά να σωριαστείς κάτω, και ακόμα κι άν είσαι κάτω των 50 ετών δεν είναι καθόλου ευχάριστο :roll:
Στο δρόμο είνια πιό επικίδυνα: ακόμα και με 2 δεκανίκια κάποια φορά μπορεί να είναι δύσκολο.
Στην Αθήνα τουλάχιστον, ένα Π κοστίζει 15 ευρώ, στο "Ιαση", δίπλα στον Ερυθρό Σταυρό... Μη :oops: δεν έχεις επιλογή...
 #2002  από nikolaras
 Τρί Μαρ 31, 2009 1:02 pm
Γιώτα έγραψε:ευχαριστω. κ οι δικοι μου αυτο λενε. αλλα καποιες φορες χανω τον κοσμο. φοβαμε μην πεσω κατω. το νοιωθω πιο πολυ οταν περπαταω στον δρομο. αστα να πανε. τωρα εγινε φοβια πια.
Apo fobies p m exei dimiourgisei h SKP asta na pane apo pou na ksekinisw? Ap to katourima? mn ta kanw panw m? Ap to na m lene oi filoi m pame 2 staseis parapanw k namn pigenw fobontas oti 8a ksenerwsoun me tis sixnes m staseis? Ap to na mn me blepei o kosmos na pigenw wres wres kapws? asta asta ... Apo fobies allo tpt :P
 #2006  από Γιώτα
 Τρί Μαρ 31, 2009 4:57 pm
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΤΑΘΕΙΑ. ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΡΘΙΑ Κ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΖΑΛΑΔΑ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΝΕΡΩΝΕΙ ΠΟΛΥ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΑΥΤΟ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΦΙΛΙΑ
 #2167  από elena
 Δευ Απρ 06, 2009 7:11 pm
επειδή έχω και εγώ ζαλάδες ,είναι από την ms,ή από τα φάρμακα που παίρνουμε?
δεν κάνω κάτι απλά περιμένω να περάσουν!που δεν παιρνάνε!
 #2169  από elena
 Δευ Απρ 06, 2009 8:00 pm
ενοείς πως όταν έχεις άγχος σε πιάνουν ζαλάδες?
γιατί εγώ όταν έχω άγχος και νέυρα δεν μπορώ να αρθρώσω λέξη.
βλέπεις το βασικό πρόβλημα μου είναι η δυσαρθρία.