• ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΚΠ ..... Εν έτει 2012..

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #77261  από Κωνσταντίνα
 Κυρ Σεπ 09, 2012 9:47 am
Καλημέρα στην παρέα και σας εύχομαι να είστε όόόόόλοι super :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: .

Λοιπόν θα σας ενημερώσω με κάποια νέα μου.Όπως έχω αναφέρει σε δημοσιεύσεις μου κινούμαι με τη βοήθεια δύο βακτηριών.
Παίρνω το fampyra 5 μήνες τώρα, (επεισοδιακή αγωγή, διαβάστε το ιστορικό) και νιώθω πια ότι με βοηθά :greetings-clappingyellow: .

Την αγωγή με τα συμπληρώματα την κάνω περίπου μια εβδομάδα :happy-bouncymulticolor: .
Μέχρι στιγμής με βοήθησε στο εξής.Επειδή κάνω διαλείποντες καθετηριασμούς, με έχει τσακίσει η ουρολοίμωξη.Με τις οδηγίες του Γεωργακόπουλου και τα συμπληρώματα, αυτή τη στιγμή περνώ ουρολοίμωξη άνευ αντιβίωσης.Δεν ξέρω αν θα την αποφύγω (αύριο θα ξέρω, από τα αποτελέσματα), αλλά είναι η πρώτη φορά που την περνώ σχεδόν ανώδυνα και αναίμακτα :sad-roulette: .

Νοσώ για πάνω από 15 χρόνια, με περισσότερες από 15 υποτροπές στο ιστορικό μου!!!!!!! :scared-eek:
Η πρώτη πολύ εκλαϊκευμένη διάγνωση από τα ούρα, ήταν ότι έχω οξειδωτικό στρες, με αποτέλεσμα να μην απορροφώ οτιδήποτε κι αν "καταπίνω".
Το αίμα θα "μιλήσει" την 1η Οκτώβρη που θα τον δω.
Αυτό που μου άρεσε ήταν η φράση του, "ο οργανισμός παράγει 24 ώρες το 24ωρο", το θέμα είναι τι δυνατότητες έχει να παράγει ποιοτική μυελίνη, επειδή φτιάχνει μυελίνη(ήταν η ερώτησή μου).
Στόχος αυτής της αγωγής (κατάλαβα :think: ), είναι να ξεμπλοκάρει τον οργανισμό, να τον εφοδιάσει μ' αυτά που του λείπουν, έτσι ώστε να αποκτήσει ικανότητες ίασης.
Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα κολλήσει τους κομμένους νευράξονες, αλλά αυτό που έχει μείνει θα το δυναμώσει :pray: .Στις περιπτώσεις σαν και μένα πιστεύω ότι χρειάζεται υπομονή, επιμονή και ......χρήματα.

Δεν είναι άσχετος και είναι πολύ ανθρώπινος!!!
Το οικονομικό είναι ένας σκόπελος αλλά................
litsa μου να είσαι πάντα καλά :romance-kisscheek: :text-thankyouyellow:
 #77262  από joy13
 Κυρ Σεπ 09, 2012 11:15 am
Καλημέρα. Διαβασα με χαρά όσα γράφετε.
Θα μπορούσε κάποια απο τις κοπέλες που επισκέφτηκαν τον συγκεκριμένο γιατρό
να μου στείλει με ΠΜ περίπου το συνολικό κόστος και ίσως λίγο περισσότερες πληροφορίες
για τον συγκεκριμένο γιατρό? Εχω σταματήσει τα φάρμακα γιατί δεν άντεχα τις παρενέργειες, αλλά θα ήθελα να κάνω μια αγωγή σαν αυτήν που περιγράφετε, ή έστω να δω το γιατρό και να κρίνω.
Θα εκτιμούσα μια απάντηση. Ευχαριστώ εκ των προταίρων.
Να έχετε μια όμορφη μέρα :greetings-waveyellow:
 #77267  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Σεπ 09, 2012 1:16 pm
:happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor:Υπεροχα τα νεα σας !!!!! :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: Κοριτσια !!!!! Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας !!!!! Ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ.......Ολα, θα πανε καλα !!!!!!!!!!!! :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek:
 #77269  από Ιωάννα
 Κυρ Σεπ 09, 2012 2:34 pm
joy13 έγραψε:Καλημέρα. Διαβασα με χαρά όσα γράφετε.
Θα μπορούσε κάποια απο τις κοπέλες που επισκέφτηκαν τον συγκεκριμένο γιατρό
να μου στείλει με ΠΜ περίπου το συνολικό κόστος και ίσως λίγο περισσότερες πληροφορίες
για τον συγκεκριμένο γιατρό? Εχω σταματήσει τα φάρμακα γιατί δεν άντεχα τις παρενέργειες, αλλά θα ήθελα να κάνω μια αγωγή σαν αυτήν που περιγράφετε, ή έστω να δω το γιατρό και να κρίνω.
Θα εκτιμούσα μια απάντηση. Ευχαριστώ εκ των προταίρων.
Να έχετε μια όμορφη μέρα :greetings-waveyellow:
Μπορείς να κάνεις αυτό που έκανα εγώ .Μπες στη ιστοσελίδα του ,συμπληρώνεις τη φο΄ρμα επικοινωνίας,...περιμένεις...μιλάς μαζί του ...τον ενημερώνεις ...σ ενημερώνει ....κ μετά το μπουγιουρντί!!!!Όμως κάνεις ότι νομίζεις εσύ!!!!Δεν νομίζω να σε πιέσει ιδιαίτερα.Κάνε μια προσπάθεια...ίσως κάτι καταφέρεις...
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!! :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
 #77333  από passenger
 Δευ Σεπ 10, 2012 10:39 pm
Γεια σας και από μένα :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: Αν και βλέπω ότι η συζήτηση είναι ( ιδιαίτερα ) κοριτσίστικη λέω να συμμετάσχω και γω (ελπίζω να μην με παρεξηγήσετε ) Εγώ έχω αύριο ραντεβού με τον γιατρό ,οπότε εντυπώσεις από την συνάντηση μας θα μπορώ να μεταφέρω σε 2-3 μέρες . Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες να αναφέρω για ποιο λόγο πήρα την απόφαση να τον επισκεφτώ , θα σας πω μόνο ότι ενώ είμαι διαγνωσμένος εδώ και 10 χρόνια , χωρίς όμως κλινικά συμπτώματα ευτυχώς, είναι η πρώτη φορά που θα επισκεφτώ ένα γιατρό εκτός νευρολόγου , και η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ επιφυλακτικός με όλους τους γιατρούς οποιαδήποτε ειδικότητας . Ένα θέμα είναι αυτό που ανέφερε η Κωνσταντίνα . Το οικονομικό …. Γιαυτο και ότι εντυπώσεις και αποτελέσματα έχω θα τα αναφέρω ώστε η να βοηθηθούν και άλλοι , η να μην ξοδέψουν άδικα χρήματα , που αυτήν την εποχή όπως όλοι ξέρουμε ….. :violin: Άστο καλύτερα , εγώ μετά από 20 χρόνια είμαι άνεργος
 #77368  από sofi2009
 Τρί Σεπ 11, 2012 8:55 pm
:greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
καλησπερα παιδια...
πως ειστε ???
ελπιζω να ειστε καλα...εεε???
λοιπον...πηγα στον ΓΕΝΕΤΙΣΤΗ ΝΕΥΡΟΦΥΣΙΟΛΟΓΟ
την προηγουμενη Πεμπτη
ειναι πολυ καλος
σε κερδιζει αμεσως...μου εδωσε ελπιδες πολλες
αλλα εγω περιμενω να δω αν θα τα παω καλυτερα

εχω ξεκινησει κοκτειλ βιταμινων
με βασει τα αποτελεσματα των ουρων
πηραν και αιμα και θα δουμε τα υπολοιπα
μου ειπε...καλη διαθεση...ξεχνα απο τι πασχεις
και αστο πανω μου
4 Οκτωβρη εκλεισα ραντεβου
για να δει πως ειμαι...
πολλες βιταμινες ομως πρωι μεσημερι βραδυ
ασε το κοστος
τουλαχιστον να εχει καποια αποτελεσματα :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl:
μου στοιχισε 400 ευρω..πολλα εεε??? ραντεβου αιμα ουρα
350 ευρω οι βιταμινες για το πρωτο 15νθημερο
τρομαξα....αλλα...αν ειναι για καλο.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
πιστευω πως αξιζει τον κοπο...
οντως φαινεται μια μικρη αλλαγη στην κινηση μου
ααααα... :!: :!: :!: :!:
litsa ειπα για σενα :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor:
ανταποδιδει τα χαιρετισματα :romance-hearteyes: :romance-hearteyes:
για να με ανεβασει
μου λεει αφηνουμε το πιπινι μας ετσι ????:laughing-rolling: :laughing-rolling:
χε χε χε :lol: :lol: :lol: :lol:
εφυγα απο κει λες και πηγα σε ψυχολογο....να πατε οσοι μπορειτε :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl:
 #77369  από billios
 Τρί Σεπ 11, 2012 9:29 pm
μου στοιχισε 400 ευρω..πολλα εεε??? ραντεβου αιμα ουρα
350 ευρω οι βιταμινες για το πρωτο 15νθημερο

Για σπαστα σε δυφραγκα ρε σοφι,τι ειναι τα 450? για ποιο λογο?
350 γιουρια δηλαδης θελεις ανα 15 μερες?
Μαααανα μου!! Η τσεπη μου!!
 #77692  από passenger
 Δευ Σεπ 17, 2012 6:12 pm
:greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow:
Γεια σας , όπως υποσχέθηκα να ενημερώσω για την επίσκεψη μου στον Γεωργακοπουλο , βλέποντας τι έχουν πει και οι άλλοι που τον έχουν επισκεφτεί νομίζω ότι δεν χρειάζεται να προσθέσω και γω τίποτα . Αίμα ούρα , κλινική εξέταση , κάποιες ερωτήσεις για άλλα προβλήματα εκτός κινητικών , σκας ένα 80-100 για επίσκεψη , 300-480 για εξετάσεις αίμα ούρα , και 350– 500 ( η μητέρα μου ) για βιταμίνες , και παρακαλάς να μην πήγαν τζάμπα τα λεφτά και να δεις αποτελέσματα . Σαν άνθρωπος είναι πολύ έξυπνος με χιούμορ , και ελπίζω να μας βοηθήσει με την αγωγή που μας δίνει . Τώρα αποτελέσματα πιστεύω ότι θα δω σε 20 ημέρες έως 1 μήνα οπότε και θα ξανά ενημερώσω . Ξέρω ότι δεν ακούγομαι τόσο ενθουσιασμένος όσο οι υπόλοιποι αλλά είμαι πάντα επιφυλακτικός όταν πρόκειται για αυτή την ασθένεια . Εμένα είδα ότι με έχουν βοηθήσει λίγο οι ιντερφερονες που έπαιρνα και το copaxon που συνεχίζω να παίρνω . Όταν λέω με βοήθησαν εννοώ ότι η κατάσταση μου επιδεινώνεται , αλλά πολύ αργά , με λιγότερες υποτροπές , και χαμηλότερης έντασης . Με βοήθησαν επίσης οι διάφορες βιταμίνες που παίρνω , και αυτό το κατάλαβα για από τότε που τις παίρνω έχω δει βελτίωση σε διάφορα συμπτώματα που είχα . Π.Χ. με το βασιλικό πολτό είδα μεγάλη βελτίωση στην αντοχή , ακόμη και το καλοκαίρι !!! Με τη βιταμίνη D λιγότερες υποτροπές , κτλ. Απλώς πριν τις βιταμίνες μου τις σύστηνε ο Γιώργος ο Τάσος ο Βαγγελης που τους τις είχαν συστήσει άλλοι , ενώ τώρα μου τις δίνει ένας ειδικός , με βάση εξετάσεων και του τι χρειάζομαι ΕΓΩ . Αυτό ήταν το σκεπτικό και θέλω να πιστεύω ότι είναι σωστό . Θα δείξει...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 31