• ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΚΠ ..... Εν έτει 2012..

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #86931  από ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΝΙΚΗ
 Τετ Μαρ 06, 2013 1:54 am
Παιδια, βλεπω μιλατε για καποιο γιατρο Γεωργακοπουλο. Μπορειτε να μου δωσετε πληροφοριες? Τι τακτικη ακολουθει? Ποια ειναι η φιλοσοφια του?
 #86948  από sofia13
 Τετ Μαρ 06, 2013 11:41 am
Νευροφισιολόγος -Γενετιστής είναι.
Η φιλοσοφία του είναι , η καλή λειτουργία του κυτάρρου. Στο κύταρρο οφείλεται η εξέλιξή μας
σαν οργανισμοί.
Οι ιατρικές εξετάσεις είναι πολύ απλές - μικροβιολογική ανάλυση αίματος , ούρων- για εικόνα του
μεταβολομικού προφίλ του καθένα και συζήτηση του ιστορικού του.
Αναλόγως των αποτελεσμάτων , προτείνει αγωγή με συμπληρώματα που λείπουν και βιταμίνες.
Σε πολλές περιπτώσεις , πάλι αναλόγως των ευρημάτων ΚΑΙ διατροφή.
Είναι κατά της φαρμακευτικής αγωγής, χωρίς όμως να πεί σε κανένα απο μας ότι θα ιαθούμε απο
την Π.Σ .
Για καλύτερη ποιότητα ζωής άλλωστε προσπαθούμε όλοι !
sorry για το ορθογραφικό : Νευροφυσιολόγος -Γενετιστής .
:greetings-waveyellow:
 #86982  από ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΝΙΚΗ
 Τετ Μαρ 06, 2013 11:22 pm
Κωνσταντινα, τωρα συνειδητοποιησα οτι εισαι εσυ που περνας ωση και κανεις κορτιζονη.
Ειμαι καινουρια στο forum και τωρα σας μαθαινω.
Συγγνωμη για την ερωτηση.
Σου ευχομαι ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ!! Ολα θα πανε καλα! :romance-kisscheek:
 #87014  από Κωνσταντίνα
 Πέμ Μαρ 07, 2013 2:14 pm
ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΝΙΚΗ έγραψε:Κωνσταντινα, τωρα συνειδητοποιησα οτι εισαι εσυ που περνας ωση και κανεις κορτιζονη.
Ειμαι καινουρια στο forum και τωρα σας μαθαινω.
Συγγνωμη για την ερωτηση.
Σου ευχομαι ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ!! Ολα θα πανε καλα! :romance-kisscheek:
ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΝΙΚΗ (τι εμπνευσμένο ψευδώνυμο!!!), μη ζητάς συγνώμη επειδή συνειδητοποίησες την ώση μου :happy-cheerleadersmileygirl: .

Ίσως να φαίνομαι ότι δεν είμαι το κατάλληλο "δείγμα" να μιλήσω για την "πρόταση "μεταβολομικό τεστ", αλλά θα σου πω ότι ωφελήθηκα και συνεχίζω να ωφελούμαι παρά την υποτροπή.

Η υποτροπή μου είχε λόγο και αιτία, δεν ήρθε απρόσκλητη, πίστεψέ με :sad-roulette: .

Σ' ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σου :romance-kisscheek:

υγ1 Φίλοι μου σας ευχαριστώ για το μεγάλο επισκεπτήριο που μου κάνατε :text-thankyouyellow: :text-thankyouyellow: :text-thankyouyellow:
υγ2 eleni POL κρατώ τη συμβουλή σου :romance-kisscheek:
 #87083  από Ευτυχία
 Παρ Μαρ 08, 2013 3:59 pm
nikolara Παρασκευή σήμερα..περιμέναμε νεα σου ....τι έγινε τελικά στο ραντεβού με το γιατρο τη Τετάρτη?..τι είπε?

χθες έκλεισα κ γω το 1ο ραντεβού με τον Γεωργακόπουλο γι'αρχές Απρίλη. Μιλήσαμε αρκετή ωρα (στο τηλ φυσικά) οι ερωτήσεις του ηταν πολλές κ συγκεκριμένες, η αλήθεια είναι οτι ένιωσα πολύ καλά μιλώντας μαζί του ..ενα αδιευκρίνιστο αίσθημα ασφάλειας..δε μπορώ να το εξηγήσω' το μόνο που ισως δε περίμενα ν'ακούσω ηταν το "γιατί γλυκιά μου??" οταν του είπα οτι εχω κόψει -παρά τις αντιρρήσεις του γιατρού μου- την avonex εδω κ 1 μήνα .
Δε μου είπε βέβαια να τη ξαναρχίσω οπωσδήποτε οπως μου είπε ο νευρολόγος μου..για την ακρίβεια δε μου είπε τίποτα περι αυτού ..ισως απλά να ηθελε να μάθει το γιατί ..τι να πω.
Όπως κ να χει , η διαίσθηση μου - μου λεει οτι πολύ καλά έκανα κ έκλεισα επιτέλους αυτό το ραντεβού.....αρκετά περίμενα ...κ δε μπορώ πλέον να βασίζομαι σε αμφίβολες για την αποτελεσματικότητα τους "θεραπείες" που οσο κ να παλεύω τις παρενέργειες τους με βοτάνια κ διατροφές κ super foods , αυτές με ισοπεδώνουν σωματικά κ ψυχολογικά - αι σιχτίρ , θέλω πίσω τον εαυτό μου.
:greetings-waveyellow:
 #87099  από sofia13
 Σάβ Μαρ 09, 2013 12:01 am
Eυτυχία σου εύχομαι τα καλύτερα απο δώ και πέρα. Οντως ο Γεωργακόπουλος είναι μορφή.
Θα το διαπιστώσεις άλλωστε και σύ , στο ραντεβού σου .
Η Αvonex είναι απο τις πιο δύσκολες αγωγές που έκανα. Η ψυχολογία μου είχε φτάσει σε σημεία
κατάρευσης. Είχα αρχίσει να σκέφτομαι έντονα αυτοχειρία. Και κανείς επιστήμονας δεν μου είπε
δυό λόγια ως 'οφειλε.
Τελικά μετά απο 2μιση χρόνια , παράτησα την Avonex για να μην ''παραιτηθώ'' εγώ.
Εκανα σταδιακά όλο τον κύκλο των Ιντερφερονών και κατέληξα ότι κανένα χημικό φαρμακάκι
δεν κάνει ουσιαστικά κάτι στην ΠΣ.
Αλλού είναι ο κρίκος της σπασμένης αλυσίδας. ΨΥΧΗ+ΜΥΑΛΟ.
Θα τα καταφέρουμε Ευτυχία , θα τα καταφέρουμε.... :greetings-waveyellow:
 #87208  από ΑΝΝΑ59
 Δευ Μαρ 11, 2013 7:17 pm
sofia13 έγραψε:Eυτυχία σου εύχομαι τα καλύτερα απο δώ και πέρα. Οντως ο Γεωργακόπουλος είναι μορφή.
Θα το διαπιστώσεις άλλωστε και σύ , στο ραντεβού σου .
Η Αvonex είναι απο τις πιο δύσκολες αγωγές που έκανα. Η ψυχολογία μου είχε φτάσει σε σημεία
κατάρευσης. Είχα αρχίσει να σκέφτομαι έντονα αυτοχειρία. Και κανείς επιστήμονας δεν μου είπε
δυό λόγια ως 'οφειλε.
Τελικά μετά απο 2μιση χρόνια , παράτησα την Avonex για να μην ''παραιτηθώ'' εγώ.
Εκανα σταδιακά όλο τον κύκλο των Ιντερφερονών και κατέληξα ότι κανένα χημικό φαρμακάκι
δεν κάνει ουσιαστικά κάτι στην ΠΣ.
Αλλού είναι ο κρίκος της σπασμένης αλυσίδας. ΨΥΧΗ+ΜΥΑΛΟ.
Θα τα καταφέρουμε Ευτυχία , θα τα καταφέρουμε.... :greetings-waveyellow:
:scared-eek: :scared-eek: :scared-eek: :scared-eek: :scared-eek: :scared-eek: :scared-eek: A :scared-shocked: V :scared-shocked: O :scared-shocked: N :scared-shocked: E :scared-shocked: X .......Με ειχε καταντησει ΤΕΡΑΣ !!!!!!!!Ενα ΤΕΡΑΣ , που ηθελε να αυτοκτονησει !!!!!!!Ναι!!!!!Αυτο ηθελα !!!!!!!!Κι οταν σκεφτομουν οτι θα αφησω ορφανο παιδι, βουλιαζα , ακομη περισσοτερο στην καταθλιψη!!!!!!!Ενα ΤΕΡΑΣ, που κοιμωταν συνεχως, ανικανο να παει εστω μια βολτα το παιδι!!!!!! Ενα ΤΕΡΑΣ , που εκανε μαυρη τη ζωη των αλλων !!!!! :twisted: !!!!! Ενα ΤΕΡΑΣ με 20+ , επιπλεον κιλα , λογω των αντικαταθλιπτικων........ :twisted: Κι οσο σκεφτομαι τον αγωνα που εκανα, τοτε....καυγαδες...τρεξιμο...πηγαινε -ελα κεντρικα-υποκαταστημα, για να καταφερω να μου το γραψει ο :twisted: νευρολογος του ΙΚΑ.....Οσο σκεφτομαι και τις αλλες παρενεργειες...ριγος..πονους ...πυρετο .....!!!!!!!Οσο σκεφτομαι τα αμετρητα ντεπον που ηπια....!!!!!Οσο σκεφτομαι οτι , μετα το ΑΒΟΝΕΞ, χειροτερεψα, αφου ..φυτρωσε εστια στον αυχενα ...και αρχισαν τα χοντρα βασανα..............!!!!!!!Οσο σκεφτομαι ολα αυτα, τρελαινομαι..........!!!!!!! Μου εφαγε ζωη , αυτο το :twisted: φαρμακο........που ειχα ξεκινησει με ελπιδες........ :violence-hammer: :violence-hammer: :violence-hammer: :violence-hammer: :violence-hammer: :violence-hammer: :violence-hammer:
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 31