• ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΚΛΗΡΥΝΣΗΣ ΚΑΤΑ ΠΛΑΚΑΣ

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #79845  από DIMITRA1982
 Τρί Οκτ 23, 2012 2:02 pm
Καλησπέρα σε όλους!!!
Όποιος έχει τον χρόνο αυρίο να πάει σε αυτήν την συνάντηση.
http://www.gmss.gr/2012/10/23/%cf%80%cf ... f%85-2012/
Θα μιλήσει ένας φυσικοθεραπευτής ο οποίος είναι κορυφή για την Ελλάδα.
Εχει σπουδάσει και εξωτερικό. Τον έχω ξανακούσει και ότι είπε έπεσε μέσα.
 #79851  από Π.Μ79
 Τρί Οκτ 23, 2012 7:00 pm
Για ποιον λες?
 #79854  από Π.Μ79
 Τρί Οκτ 23, 2012 8:10 pm
Δεν θα ήταν ενδιαφέρον να μας έλεγες τι ειπώθηκε και έπεσε μέσα σε όλα?

Πολλά άτομα θα ήθελαν να μάθουν :)
 #79858  από DIMITRA1982
 Τρί Οκτ 23, 2012 8:26 pm
Κοιταξε εσύ επειδή είσαι και μέσα στα πράγματα μπορεί να μην σου φανουν τόσο φοβερα τα πράγματα. Ισως εμένα μου μεγαλοποιήθηκαν λόγω επειδή δεν έχω τις δικές σου γνώσεις.
Ήταν ένα παλικάρι το οποίο είχε να βγεί απο το σπίτι του 2 χρόνια, γιατί ανακάλυψε την ΣΚΠ πολύ αργά..Ήταν πολυ χάλια , κυρίως ψυχολογικά μετά απο 1 μήνα περίπου που πήγαινε σε αυτόν , ενιωσε πολυ καλύτερα και πήγε διακοπες στην Ρόδο.
Εμένα μου είπε να πάω γυμαστήριο και να κάνω κάποια συγκεκριμένα πράγματα, και ενώ οι γιατροί μου δώσανε χάπια για την σπαστικότητα, τελικά δεν τα χρησιμοποίησα.. επανήλθα!
Αξίζει πάντως αν έχεις χρόνο να τον ακούσεις, γιατί πιστεύω οτι εσύ μπορεί να τα ξέρεις ή να τα καταλάβεις καλυτερα λόγω οτι έχεις επαφή με το αντικείμενο.
 #79859  από litsa
 Τρί Οκτ 23, 2012 8:35 pm
άντε περιμένουμε ενημέρωση από όσους πάνε στην ομιλία...
 #79863  από Π.Μ79
 Τρί Οκτ 23, 2012 9:21 pm
Αγαπητή Δήμητρα, με τον Κώστα ήμασταν συμφοιτητές, τον ξέρω πολύ καλά. :)

Δεν ενδιαφέρομαι να πηγαίνω σ'αυτά και να ακούω τους νευρολόγους να μιλάνε για τα καινούρια όπλα στη φαρέτρα τους, για αυτοανοσίες και λοιπές βλακείες που λένε τόσα χρόνια.

Μόνο και μόνο που με μερικές απλές ασκήσεις, δεν χρειάστηκε να πάρεις τα φαρμάκια των ηλιθιολόγων, καταλαβαίνεις γιατί τους κράζω. ;)

Αν δεν πήγαινες στον Κώστα ή στον κάθε Κώστα, θα έπαιρνες φάρμακα και η σπαστικότητα θα ήταν εκεί να παίζετε τάβλι.