• προγραμμα διατροφης!

  • Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
Βότανα, διατροφή, βιταμίνες, αντιοξείδωση, ευεργετική σωματική άσκηση, δραστηριότητες, κίνηση.
 #74015  από κατερινα 55
 Παρ Ιουν 22, 2012 10:20 am
Γιάννης έγραψε:
Petro! έγραψε:Οι γνώσεις που σας μεταφέρω είναι από 2 γιατρούς που έχω επισκεφτεί(αν θελετε δινω και ονοματα) που είναι οι κορυφαίοι(αποψη μου) στην Ελλάδα( :happy-bouncymulticolor: δεν ξέρουν απο ΣΚΠ :happy-bouncymulticolor: )αλλά μπορούν να σε ενημερώσουν για το ποιος είναι ο ιδανικός τρόπος διατροφης.
Και ύποπτο και καραγκιοζιλίδικο
Petro! έγραψε:Για να μου απευθύνεις το λόγο ή έχεις ακολουθήσει κάποιες από τις συμβουλές μου και είδες ότι δουλεύουν ή έχεις πολλές ανησυχίες ή η ΣΚΠ σε έχει ξεσκίσει ή το Johnnie(διά αλκοόλης) δούλεψε για τα κάλα
Προσπερνώ το γεγονός ότι μέχρι χθες με έβριζες και προσπαθούσες με κάθε τρόπο να με μειώσεις ανεπιτυχώς λες και ήσουν η κατίνα της γειτονίας και ως πολίτης που αρέσκεται να διαβάζει θέματα ιατρικά αλλά και διατροφής θα σου απαντήσω αν και είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου αυτή την κάστα μελών που απρόκλητα μου επιτέθηκε να συμπεριφέρομαι σαν να είναι αόρατοι,διοτι αυτό τους άξιζει..
Ωστόσο επειδή ο διασυρμός είναι κάτι που μπορεί να χαρακτηριστεί άνετα σε έναν άνδρα(ή γυναίκα)αν αλλάζει τόσο εύκολα γνώμη δημοσίως,είναι κάτι το οποίο φαντάζομαι το ζύγισες και είδες ότι τα οφέλη είναι περισσότερα.
Άκου φιλαράκο, θα βάλω τα πράγματα στη θέση τους για να τελειώνουμε. Η γνώμη μου για σένα δεν αλλάζει αλλά δυστυχώς αυτός που καθορίζει αυτή τη γνώμη είσαι εσύ ο ίδιος. Είσαι μονίμως απαξιωτικός, προσβλητικός, εμπαθής και ποιος ξέρει τι άλλο. Μας παραθέτεις προσωπικές σου απόψεις, χωρίς ποτέ να αναφέρεις τις πηγές σου, ρίχνοντας ένα πέπλο μυστηρίου σε όλο αυτό, κάτι που φαντάζομαι σου (αυτο)προσδίδει το κύρος που σου λείπει και με περισσή αγωνία αποζητάς. Πραγματικά πιστεύεις ότι ζύγισα τα πράγματα και ευελπιστώ στα οφέλη που προσφέρουν οι έωλες και παπατζίδικες συμβουλές σου; Σε δουλεύω ρε κακομοίρηηηηη. Ώρες ώρες προσπαθώ να φέρω στο μυαλό μου τη φάτσα σου, ξέρεις πως σε φαντάζομαι; Ένα δεκατριάχρονο παιδάκι που ψάχνει την επιβεβαίωση και είναι μέσα στην τσαντίλα γιατί δεν τα καταφέρνει.
Μέχρι πρότινος μας έλεγες ότι οι επιλογές σου για προσωπικές επαφές θα είναι πολύ αυστηρές και τώρα μας λες να σπεύσουμε να σε συναντήσουμε όταν έρθεις στην Αθήνα; Έτσι; Χωρίς τσεκάρισμα; Θα σου πρότεινα να μας παραπέμπεις πρώτα στη γραμματέα σου για προέγκριση, γιατί τέτοιες προσωπικότητες δε μπορεί να τις συναντά ο καθένας.
Όσο για το "κατίνα της γειτονιάς", το αντιπαρέρχομαι (μαζί με το "μ@λ@κ@ς" του παρελθόντος) γιατί αν σε έχουν πληροφορήσει σωστά αυτοί που σε ενημερώνουν για το παρελθόν του καθενός μας, θα ξέρεις ότι έχω ζήσει αρκετά χρόνια στην πιάτσα (if you know what I mean).


Θα προσπαθήσω να σου φανώ και λίγο χρήσιμος. Ξέρεις ποια είναι μια σημαντική διαπίστωση που αποκόμισα μετά από 3 χρόνια ψυχοθεραπεία; Αν δέκα άνθρωποι σου λένε ότι είσαι μ@λ@κ@ς, δε μπορεί, είσαι μ@λ@κ@ς. Ξέρεις ποιες είναι οι επιλογές; Ή σηκώνεσαι και φεύγεις (άκυρο) ή προσπαθείς ν’ αλλάξεις. Το δεύτερο είναι αυτό που βοηθάει την ψυχική ισορροπία και στο προτείνω ανεπιφύλακτα.


:happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor: :happy-bouncymulticolor:

Εικόνα Εικόνα
 #74016  από Γιάννης
 Παρ Ιουν 22, 2012 10:22 am
Στάθης έγραψε:Είναι σαφές πως μια προσωπική φόρμουλα διατροφής μπορεί να προταθεί από οποιονδήποτε για πιστεύει πως δρα ευεργετικά ή όχι, χωρίς εννοείται να επισυνάπτει τα απαραίτητα λίνκ.
Και πως θα ενημερωθούν αναλυτικά οι υπόλοιποι βρε Big Brother;
 #74023  από litsa
 Παρ Ιουν 22, 2012 11:19 am
:romance-kisscheek: :romance-kisscheek: :romance-kisscheek:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος litsa την Παρ Ιουν 22, 2012 6:12 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #74042  από Γιάννης
 Παρ Ιουν 22, 2012 1:40 pm
Νίκος Τσιφόρος
Έχει γίνει και σειρά για την τηλεόραση. Τότε εσύ δεν θα είχες γεννηθεί αλλά στο ίντερνετ όλο και κάτι θα βρεις.
Αν επιλέξεις να το διαβάσεις, αυτό και "τα παιδιά της πιάτσας" είναι τα καλύτερά του.
 #74077  από billios
 Παρ Ιουν 22, 2012 9:39 pm
Μαγκα κοψε τη παλαβη και τα διφορουμενα,σιγα μην ερθω να σου παρω συνεντευξη οταν θα ερθεις στην αθηνα,μα ποιος εισαι? Δυστηχως ο κοσμος δεν γυριζει γυρω απο σενα,σορυ που στη χαλαω.
Απο τη μια εισαι του επιστημονικου και του επιχειρηματος και απο την αλλη θωρακιζεις την προσωπικη σου αποψαρα μειωνοντας την εγκυροτητα ενος link [αποφασισε λεμεεε].
Παραθετεις τους γιατρους σου σαν εγκυρους και τους πιστευεις με κλειστα ματια,ομορφααα,υπαρχουν και αλλα ατομα εδω που πιστευουν τους γιατρους τους αλλα τους κραζεις,γιατι ρε τυπε!

-Ουσιατικα αυτό που πέτυχα είναι να έχω δημιουργήσει μια μικρή αποκατάσταση της χενφα μόνο με τη τροφή-

Μεγαλε μου,κατωχηρωσε την παγκοσμια ευρεσιτεχνια σου γιατι σε λιγο παιζω τα ρεστα μου μαζι σου λεμεεε.Προκαλεις τετοιου ειδους αντιδρασεις παρτο χαμπαρι,εισαι καργα εριστικος και να ειχες δικιο καπου και να ηθελε καποιος να ακουσει οτι λες, τον απωθεις.
Τα'παμε.
 #74078  από kate2002
 Παρ Ιουν 22, 2012 9:47 pm
και καλα θεμα διατροφης, αλλα ρε παιδια, τον φαγατε τον ανθρωπο!
τη γνωμη του λεει! μην αρπαζετε ο ενας τον αλλον απ τα μουτρα!!

οσο δικαιωμα εχει ο καθενας μας να εκφερει αποψη. και μη μου πειτε το χρυσαυγιτικο: ολοι εχουν δικαιωμα εκφρασης εκτος απο αυτους που δεν εχουν!

αιντε και με τη νικη! να αποκλεισουμε τη γερμανια και μετα ας φαμε 20!!!!!!!!
για το μνημονιο ρε γΑμοτο!

:teasing-neener: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :greetings-waveyellow: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
 #74238  από petros
 Δευ Ιουν 25, 2012 2:13 pm
Στάθης έγραψε: Μια παρένθεση....
Έχθες δοκίμασα το χυμό ΝΟΝΙ στο μπουκάλι ! Το έχει δοκιμάσει κανείς με διάρκεια ;
Πω φιλε τι μου θυμισες. Σορι και το πιθανοτερο ειναι να ειναι ασχετο αλλα το εφερε μια φιλη στην Γυναικα μου. ηπιε 3 φορες και μετα ειχαμε μια ωση. Το πιθανοτερο ειναι οτι δεν εχει να κανει με αυτο αλλα ειδα το μπουκαλι και το θυμηθηκα.....
 #74286  από tom80
 Τρί Ιουν 26, 2012 2:43 pm
Στάθης έγραψε: Έχθες δοκίμασα το χυμό ΝΟΝΙ στο μπουκάλι ! Το έχει δοκιμάσει κανείς με διάρκεια ;


http://www.livingbetter.org/livingbette ... rosis.html

Γεια σου Στάθη,
Μου έχει κάνει φοβερή εντύπωση ο συγκεκριμένος χυμός Nοni.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω ορισμένα πράγματα:
a) Από ποια εταιρία παράγεται?
b) Σε ποια χώρα παρασκευάζεται?
c) Ποια εταιρία το εισάγει στην Ελληνική αγορά.
d) Γίνεται οποιαδήποτε αναφορά στη ΣΚΠ πάνω στην ετικέτα του προϊόντος?
e) Ποιο ή ποια είναι τα «ενεργά συστατικά» που παρέχουν όφελος και σε ποια συγκέντρωση βρίσκονται στο προϊόν? (αν το αναγράφει η ετικέτα)

Να αναφέρω ότι βάση ευρωπαϊκής νομοθεσίας απαγορεύεται ένα τρόφιμο να κάνει «ισχυρισμό υγείας» χωρίς την αντίστοιχη επιστημονική τεκμηρίωση.
Για την ακρίβεια πρέπει να υποβάλει φάκελο με επιστημονικά δεδομένα στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή η οποία το διαβιβάζει στην EFSA για αξιολόγηση. Η EFSA γνωμοδοτεί και η Ε.Ε. αποφασίζει την έγκριση η μη του ισχυρισμού υγείας.
Αν η εταιρία δεν έχει ακολουθήσει τη συγκεκριμένη διαδικασία τότε παρανομεί εις βάρος των ασθενών και προβλέπονται αυστηρές ποινές.
 #74345  από Ευτυχία
 Τετ Ιουν 27, 2012 1:51 pm
Petro μπορεί να είναι τυχαίο δε ξέρω..αλλά η 1η μου ώση ηταν σε περίοδο που ναι μεν ήμουν πολυ πρεσαρισμένη κλπ κλπ κλπ..κατανάλωνα ομως κ κάτι παρεμφερές με το ΝΟΝΙ .. το Goji berry σε κάψουλες κ σε χυμό ταυτόχρονα..τι να πω ισως ειναι τυχαίο
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7